Problem z instalacją dodatków oraz konfiguracją globalną.
Wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Problem z instalacją dodatków oraz konfiguracją globalną.

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    02-07-2013
    Wpisy
    2
    Punkty
    2

    Domyślny Problem z instalacją dodatków oraz konfiguracją globalną.

    Witam.
    Posiadam następujący problem.
    A mianowicie; chcąc zainstalować jakieś rozszerzenia, tudzież zkonfigurować system globalnie wywala mi takie błędy jak
    -przy konfiguracji globalnej:
    Ostrzeżenie

    JFTP::write: Błędna odpowiedź

    oraz

    Błąd

    Nie można zapisać danych. Błąd: Plik konfiguracyjny niezapisywalny

    Przy instalowaniu rozszerzeń


    Ostrzeżenie

    Ostrzeżenie: Nie powiodło się przeniesienie pliku!
    JFolder:liki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/los/ftp/sklep/tmp/install_51d2d7e59b563
    JFolder::folder: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/los/ftp/sklep/tmp/install_51d2d7e59b563
    JFolder:liki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/los/ftp/sklep/tmp/install_51d2d7e59b563
    JInstaler::Instalacja: Nie znaleziono pliku instalacyjnego XML


    Uprawnienia dla configuration.php, jak i innych plików joomli mam na 777
    Ustawienia zabezpieczeń dla php mam wyłączone, magiczne quoty równierz ._.

    Czy ma ktoś pojecie co może być przyczyną tych problemów?
    A o to sam plik configuration.php

    Kod PHP:
    <?php
    Kod PHP:
    class JConfig {    public $offline '0';    public $offline_message 'Witryna została wyłączona ze względu na prace konserwacyjne.<br /> Proszę zajrzyj tu ponownie za jakiś czas.';    public $display_offline_message '1';    public $offline_image '';    public $sitename 'xoxooxoxo';    public $editor 'tinymce';    public $captcha '0';    public $list_limit '20';    public $access '1';    public $debug '0';    public $debug_lang '0';    public $dbtype 'mysql';    public $host 'sql.los.nazwa.pl:3307';    public $user 'xooxoxoxoox';    public $password 'xoxooxoxox';    public $db 'los';    public $dbprefix 'xdswl_';    public $live_site '';    public $secret 'KQNt1YI3eh6trfmv';    public $gzip '0';    public $error_reporting 'default';    public $helpurl 'http://help.joomla.org/proxy/index.php?option=com_help&keyref=Help{major}{minor}:{keyref}';    public $ftp_host 'los.nazwa.pl';    public $ftp_port '21';    public $ftp_user 'xooxoxoxoo';    public $ftp_pass 'xoxoxooxox';    public $ftp_root 'httpdocs';    public $ftp_enable '0';    public $offset 'UTC';    public $mailer 'mail';    public $mailfrom 'dominik.koralewski@gmail.com';    public $fromname 'xoxoxoxo';    public $sendmail '/usr/sbin/sendmail';    public $smtpauth '0';    public $smtpuser '';    public $smtppass '';    public $smtphost 'localhost';    public $smtpsecure 'none';    public $smtpport '25';    public $caching '0';    public $cache_handler 'file';    public $cachetime '15';    public $MetaDesc 'xoxoxoxooxo';    public $MetaKeys 'xooxoxoxooxox';    public $MetaTitle '1';    public $MetaAuthor '0';    public $MetaVersion '0';    public $robots '';    public $sef '1';    public $sef_rewrite '0';    public $sef_suffix '0';    public $unicodeslugs '0';    public $feed_limit '10';    public $log_path '/home/los/ftp/sklep/logs';    public $tmp_path '/home/los/ftp/sklep/tmp';    public $lifetime '15';    public $session_handler 'database';    public $MetaRights '';    public $sitename_pagetitles '0';    public $force_ssl '0';    public $feed_email 'author';    public $cookie_domain '';    public $cookie_path '';[FONT=Helvetica Neue]}[/FONT



  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez dominiszcz Zobacz wiadomość
    JFTP::write: Błędna odpowiedź
    Jest to komunikat dotyczący błędnego logowania do FTP - wyłącz warstwę FTP w konfiguracji, lub wstaw tam poprawne dane.

    Cytat Wysłane przez dominiszcz Zobacz wiadomość
    Uprawnienia dla configuration.php, jak i innych plików joomli mam na 777
    Czy wiesz w ogóle co znaczą te "cyferki" ? - nadawanie takich praw dla plików czy katalogów = duuże problemy!

    Jakiego hostiungu używasz ? Czy na pewno środowisko w jakim pracujesz (hosting) jest przystosowany do minimalnych wymagań Joomla! ?

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    02-07-2013
    Wpisy
    2
    Punkty
    2

    Domyślny

    Wiem co one znaczą - przy opcji wszystkie opcje praw do pliku są dozwolone.
    Wyłączyłem warstwę i nadal to samo.

    Udało mi się rozwiązać problem - aż mi głupio trochę :c
    Problem leżał w tym, że nie miałem dobrze przydzielonej przestrzeni serwerowej dla WWW i po prostu pliki nie miały się jak pakować na serwer D:
    Temat do zniszczenia, przepraszam za zamieszanie i dzięki za zainteresowanie c:

Podobne tematy

  1. Nie działa instalacja dodatków oraz pewne funkcje
    przez basc na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 17-01-2013, 00:56
  2. Konfiguracja globalna
    przez ANUSIA na forum Artykuły: aktualności, komentarze
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 22-09-2011, 14:19
  3. Konfiguracja globalna
    przez traabbit na forum Wydajność, optymalizacja
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 20-09-2011, 22:57
  4. Konfiguracja globalna.
    przez pini na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 14-09-2011, 04:34
  5. Konfiguracja globalna - problem z wyłączeniem witryny
    przez tredan na forum Menu, struktura witryny
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 01-11-2010, 09:23

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •