Instalacja J3 - zatrzymuje się
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 15

Temat: Instalacja J3 - zatrzymuje się

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    06-04-2008
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    182
    Punkty
    8

    Domyślny Instalacja J3 - zatrzymuje się

    Witam.
    Próbuję zainstalować Joomlę 3.1.1 i utknąłem w punkcie 3. Tzn do tego momentu jest ok natomiast po wciśnięciu "instalacja" wraca do punktu 3 zamiast zakończyć instalację.
    Wydaje mi się, że problem pojawia się w czasie gdy pasek jest na "tworzenie tabel bazy danych".
    Baza mysql pokazuje ilość tabel 77.
    Serwer to progreso.pl na którym mam kilka J2.5 zainstalowanych bez problemu.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Debiutant
    Dołączył
    06-07-2013
    Wpisy
    1
    Punkty
    2

    Domyślny

    U mnie to samo, z tym że na dysku lokalnym. Próbowałam z Joomlą 1.5 i 3.0, a także przeinstalowałam i zmieniłam Apache i nic. Antywirusa mam Avasta. Czy on mi może blokować zakończenie instalacji? Żaden komunikat o blokowaniu nie wyskakuje.

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    06-04-2008
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    182
    Punkty
    8

    Domyślny

    Z Avastem też się domyślałem ale to nie to. Wyłączyłem go ale nic nie pomogło.

  5. #4
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    Witam. Rozwiazanie na ten problem opisalem dosyc szczegolowo w dziale quickstart na stronie gavick.com/documenation

    - - - Updated - - -

    P.s. sposób ten dziala na 100% także na progreso.pl,ale będę sie supportu pytał jak to uprościć.
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  6. #5
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    06-04-2008
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    182
    Punkty
    8

    Domyślny

    Pomogła prośba do administratora serwera o wyłączenie wyświetlania błędów. Dzięki PeFik.
    Dodam jeszcze, że u mnie problem był nie tylko z paczką J z zainstalowaną templatką ale również z czystą J3.
    Może to wyłączenie wyświetlania błędów powinno być przesunięte z zalecanych do wymaganych ?

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    16-02-2014
    Wpisy
    2
    Punkty
    2

    Domyślny Rozwiązanie problemu

    Cytat Wysłane przez DeZ Zobacz wiadomość
    Witam.
    Próbuję zainstalować Joomlę 3.1.1 i utknąłem w punkcie 3. Tzn do tego momentu jest ok natomiast po wciśnięciu "instalacja" wraca do punktu 3 zamiast zakończyć instalację.
    Wydaje mi się, że problem pojawia się w czasie gdy pasek jest na "tworzenie tabel bazy danych".
    Baza mysql pokazuje ilość tabel 77.
    Serwer to progreso.pl na którym mam kilka J2.5 zainstalowanych bez problemu.
    Posiadam WampServer 2.4, W7 64bit, i też miałem podobny problem podczas instalacji Joomla 3.2.0 jak i 3.2.2, lecz z pomocą przyszła poniższa zmiana pliku "joomla.sql". U mnie działa w 100%.

    zmień przed instalką joomla wszystkie InnoDB.jpg


    Zamień w pliku joomla.sql, lokalizacja: C:\wamp\www\joomla\installation\sql\mysql\joomla.s ql, wszystkie wpisy "ENGINE=InnoDB" na "ENGINE=MyIsam". Najlepiej użyj do tego Notepad++ i opcji szukaj/zamień > zamień wszystkie.

    Instalacja zatrzymywała się na Tworzenie tabeli baz danych, a następnie powracała do poprzedniego kroku.
    Attached Images Attached Images

  9. #8
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    I cóż z tego, Miły Kolego, że zadziała, skoro Joomla - co jest wyraźnie podkreślone - wymaga silnika InnoDB, a nie MyIsam? Twoja podpowiedź, niestety, niewiele jest w związku z tym warta. To, że Joomla Ci działa, to jeszcze nie znaczy, że będzie działać dobrze w warunkach produkcyjnych.
    Nie używam WampSerwera, wiec nie jestem w stanie sprawdzić, ale jeśli już coś należy modyfikować, to plik konfiguracyjny MySQL (my.cfn), a w nim poniższe opcje
    Kod PHP:
    # Uncomment the following if you are using InnoDB tables // Odkomentuj poniższe linie, jeśli używasz tabel InnoDB
    #innodb_data_home_dir = /usr/local/var/
    #innodb_data_file_path = ibdata1:10M:autoextend
    #innodb_log_group_home_dir = /usr/local/var/
    #innodb_log_arch_dir = /usr/local/var/ 
    i być może także poniższe
    Kod PHP:
    # You can set .._buffer_pool_size up to 50 - 80 %
    # of RAM but beware of setting memory usage too high
    #innodb_buffer_pool_size = 16M
    #innodb_additional_mem_pool_size = 2M
    # Set .._log_file_size to 25 % of buffer pool size
    #innodb_log_file_size = 5M
    #innodb_log_buffer_size = 8M
    #innodb_flush_log_at_trx_commit = 1
    #innodb_lock_wait_timeout = 50 
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #9
    Debiutant
    Dołączył
    16-02-2014
    Wpisy
    2
    Punkty
    2

    Domyślny

    Powyższą odpowiedź znalazłem na stronie, która już nie istnieje, więc załączam tylko screena z mojego archiwum:

    Załącznik 7340

    Jakie mogą być skutki mojej zmiany InnoDB na MyIsam? Jak na razie nie zauważyłem jakiś niepoprawności, choć jestem początkujący.

  11. #10
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez StanleyN Zobacz wiadomość
    Jak na razie nie zauważyłem jakiś niepoprawności, choć jestem początkujący.
    To proponuję przyjąć prostą zasadę: jak się nie znam, to polegam na tych, co się znają. A jak się chcesz poznać, to - oczywiście - zawsze możesz zapytać na forum, pod warunkiem, ze będziesz znał jakieś podstawy. Poczytałeś o różnicach między silnikami MyIsam a InnoDB, mówi Ci to w ogóle cokolwiek? Bo jeśli nie, to po co pytasz - nie sądzisz chyba, że ktoś będzie tu robić wykłady na temat baz danych.
    A propos załączonego screena: więcej krytycyzmu wobec tego, co piszą w Internecie (i nie tylko zresztą). W Internecie każdy może ogłosić największą głupotę jako największą mądrość popartą jego wielowiekowym doświadczeniem.

    Silnik InnoDB jest wymagany między innymi ze względu na wymagania nowej wyszukiwarki. Ale nie tylko. Poczytaj sobie na początek chociażby w Wikipedii.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. J3.1.1 - brak ilustracji wprowadzenia
    przez erni123321 na forum Instalacja, aktualizacja
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 09-05-2013, 09:34
  2. J3 - Countdown (szukam dodatku)
    przez docxxx na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 02-01-2013, 12:34
  3. instalacja - zatrzymuje się na teście środowiska
    przez mick na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 12-12-2012, 18:44
  4. Instalacja Joomla! 2.5.1 zatrzymuje się przy zakładaniu bazy danych.
    przez Kundelek na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post/autor: 27-02-2012, 22:34
  5. Instalacja - zatrzymuje się
    przez Gregh na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 23-09-2008, 15:17

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •