Database connection error (2): Could not connect to MySQL.
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Database connection error (2): Could not connect to MySQL.

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    17-07-2013
    Wpisy
    13
    Punkty
    2

    Domyślny Database connection error (2): Could not connect to MySQL.

    Witam, wiem ze problem był już poruszany na forum jednak nie rozwiązały inne tematy mojego problemu.
    Probowałem przenieść z komputera lokalnego na swerwer swoją witrynę jednak po wielu próbach zabawy z bazą danych otrzymuje komunikat widoczny w temacie.
    Oto co zrobiłem:

    1. przekopiowałem wszystkie pliki przez klienta FTP na serwer
    2. jednak pojawił się komunikat w temacie
    3. Usunałęm wszystkie bazy danych na serwerze
    4. wyeksportowałem przez phpMyadmin bazę danych z lokalnego serwera
    5. gdy od nowa stworzyłem bazę danych na serwerze próbowałem zaimportować lokalna bd, jednak występował błąd: "Aceess denied..."
    6. Znalazłem gdzieś na forum aby usunać pierwsze wiersze w pliku .sql:
    CREATE DATABASE IF NOT EXISTS `u611652824_joom` DEFAULT CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_general_ci;
    USE `u611652824_joom`;
    po czym elegancko baza danych zaimportowała się i wyświetliło ze wystąpiło 160 zapytan itp.. Jednak pomimo tego ze patrząć przez phpMyadmin wszystkie tabele są, na stronę wejścia nie ma bo wyświetla się komunikat widoczny w temacie.
    Proszę o pomoc.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Jeśli nadal masz swoją witryne w środowisku lokalnym to zainstaluj tam komponent akeeba i sporządź nim pełną kopię witryny, czyli pliki+baza. Utworzoną i spakowaną w formacie jpa (standard i zalecane przez akeeba) lub zip paczkę kopii akeeba przenieś na serwer, dodaj tam też plik kickstart.php i rozpakuj oraz instaluj, ale to wszystko masz w szczegółach opisane na wiki.

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    17-07-2013
    Wpisy
    13
    Punkty
    2

    Domyślny

    Zrobiłem backup za pomocą Akebba plik jpa oraz kickstarter.php wrzuciłem przez FTP na serwer jednak po probie uruchomienia strony: "stronamoja.pl/kickstarter.php" poajwia mi się następujące przekierowanie:

    Warning: mysql_pconnect() [function.mysql-pconnect]: Can't connect to MySQL server on 'server8.main-hosting.com' (4) in /home/redir/public_html/error404.php on line 32

    Warning: mysql_select_db() [function.mysql-select-db]: Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO) in /home/redir/public_html/error404.php on line 33

    Warning: mysql_select_db() [function.mysql-select-db]: A link to the server could not be established in /home/redir/public_html/error404.php on line 33
    Dodam, że bazę danych stworzyłem przed próbą uruchomienia kicstartera.

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    17-07-2013
    Wpisy
    13
    Punkty
    2

    Domyślny

    A gdy spróbowałem jeszcze raz zrobic backup i przywrocilem witryne od zera: mam 2 pliki. kickstarter.php oraz backup.jpa. Kickstarter sie uruchamia klikam start,run the instalation, później pokazuje się okno zeby kliknąć: "Restoriation..." I ładuje mi się nieskończenie długo pewne okno, na początku wyskakują (chyba) jakies błędy:

    Warning: include(): open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/lib/php/head.php) is not within the allowed path(s): (/home/u611652824:/usr/lib/php:/tmp) in /home/u611652824/public_html/installation/template/angie/index.php on line 17 Warning: include(/usr/local/lib/php/head.php): failed to open stream: Operation not permitted in /home/u611652824/public_html/installation/template/angie/index.php on line 17 Warning: include(): open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/lib/php/head.php) is not within the allowed path(s): (/home/u611652824:/usr/lib/php:/tmp) in /home/u611652824/public_html/installation/template/angie/index.php on line 17 Warning: include(/usr/local/lib/php/head.php): failed to open stream: Operation not permitted in /home/u611652824/public_html/installation/template/angie/index.php on line 17 Warning: include(): Failed opening 'php/head.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php') in /home/u611652824/public_html/installation/template/angie/index.php on line 17
    I jest jakaś inicjalizacja: "Poczekaj ANGIE sprawdza witrynę i serwer konfiguracji". Zupełnie nie mam pojęcia dlaczego i proszę o pomoc.

    akeeba.jpg

    Nawet ne chce przejść do panelu: System check page
    Ostanio edytowane przez tirou : 21-07-2013 16:57

  6. #5
    Wyjadacz komodore awatar
    Dołączył
    02-03-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    822
    Punkty
    109

    Domyślny

    Sprawdź wersję php na serwerze. Angie potrzebuje php5.3. Jak masz niższą wersję to ze strony akeeba możesz pobrać 3.2.7.
    Przyłącz się jeśli masz chęć posłuchać lub porozmawiać o Joomla! i niedaleko Ci do Poznania.


    Klikając "Pomógł - daj punkt" poniżej, motywujesz mnie do dalszej pomocy użytkownikom forum.

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    17-07-2013
    Wpisy
    13
    Punkty
    2

    Domyślny

    Wersja php: 5.3 niestety to nie to

  8. #7
    Wyjadacz komodore awatar
    Dołączył
    02-03-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    822
    Punkty
    109

    Domyślny

    Sprawdź poprawność danych dostępowych do bazy danych. Na serwerze nie są takie jak na lokalu. Pare postów wcześniej jest informacja: Access denied for user 'root'@'localhost'.
    Przyłącz się jeśli masz chęć posłuchać lub porozmawiać o Joomla! i niedaleko Ci do Poznania.


    Klikając "Pomógł - daj punkt" poniżej, motywujesz mnie do dalszej pomocy użytkownikom forum.

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    17-07-2013
    Wpisy
    13
    Punkty
    2

    Domyślny

    tzn ? rozumiem ze w trakcie instalacji backup'a kickstarter.php prosi o podanie nazw bd,uzytkownika,hasla jednak ja nie moge dojsc do tego panelu jeszcze przez wyzej wymieniony błąd. Bazę danych uprzednio stworzyłem oczywiście. Serwer: keed.pl
    Ostanio edytowane przez tirou : 21-07-2013 18:32

  10. #9
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Spróbuj zaistalować na localhoście starszą wersję akeeba, np. 3.3.13, i na niej zrób kopię witryny. Gdyby nadal był problem z instalacja z takiej kopii witryny, to zrób kopię samej bazy z locoalhostu (najlepiej przez PMA - phpMyAdmina) a na serwerze docelowym zainstaluj czystą wersję Joomla!2.5.11 a następnie podmień bazę danych. Do podmiany baz trzeba wcześniej usunąć wszystkie tabele z czystej instalacji a następnie przeprowadzić import kopii z localhostu. Oczywiście należy zachować ten sam prefiks lub gdy jest inny zmienić to w pliku configuration.php.

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post/autor: 22-10-2017, 23:27
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 06-03-2013, 00:15
  3. Obserwuj Odpowiedz Database connection error (2): Could not connect to MySQL.
    przez Gumisio na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 10-07-2012, 11:39
  4. Database connection error (2): Could not connect to MySQL. - Proszę o pomoc
    przez OgrzesiekO na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 16-06-2012, 15:09
  5. database connection error (2) could not connect to mysql
    przez MonkaZioom na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post/autor: 28-05-2012, 23:01

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •