Moduł Magazynu
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Moduł Magazynu

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    19-01-2007
    Skąd
    Trójmiasto
    Wpisy
    16
    Punkty
    10

    Domyślny Moduł Magazynu

    Czy w do VirtueMart istnieje moduł magazynu gdzie możnaby wprowadzać stan dostępnych produktów ???
    Pozdrawiam
    SAZ

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz
    Dołączył
    11-02-2006
    Wpisy
    72
    Punkty
    42

    Domyślny

    Nie bardzo rozumiem ... jeżeli chodzi Ci o sprawdzanie stanu (ilości) produktów dostępnych do sprzedaży, to :
    Komponent =>VirtueMart=> Produkty=>Inne Listy Produktów=>Pokaż spis produktów
    Tam w kolumnie "Numer" (złe tłumaczenia - powinno być "Ilość") znajduje się ilość dostępnych produktów. Aby uzupełnić, wystarczy kliknąć na produkt i wpisać ilość.

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    19-01-2007
    Skąd
    Trójmiasto
    Wpisy
    16
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki właśnie o to mi chodziło.

  5. #4
    Bywalec Talyn awatar
    Dołączył
    30-12-2006
    Wpisy
    155
    Punkty
    15

    Domyślny

    A czy jest możliwe zablokowanie zakupu towaru, którego już nie ma? Czyli gdy stan = 0?
    Zrobiłem sobie taki jeden produkt dla testu i pozwolił mi go zakupić (wcześniej prosił o podanie maila gdzie zostanie wysłana informacja o pojawieniu się) - i przeszedł do koszyka i zamawiania :|
    Pomimo, że zaznaczyłem opcję w Konfiguracja -> Ustawienia główne -> Kontrola stanu magazynu.
    Czy można to jakoś zmienić, aby wyłączał możliwość zakupu, albo ukrywał taki produkt, którego stan jest równy 0?

  6. #5

    Domyślny

    @Talyn

    Obie opcje o których piszesz są do ustawienia w Admin >Configuration> Core Settings.

    Check stock -> jeżeli tu dasz "ptaszka", to gdy ilość zamawianych produktów przekroczy liczbę wprowadzoną na karcie produktu, pojawi się informacja, żeby wybrać inną wartość.
    Po zaznaczeniu powyższej opcji pojawi sie też nowy checkbox, który, domyślnie chyba jest zaznaczony. To drugie ustawienie spowoduje, że produkty ze stanem 0 nie będą się w ogóle w sklepie wyświetlać.

    Pozdrawiam.
    Forum polskich użytkowników Virtuemart. http://www.virtuemart.pl

  7. #6
    Bywalec Talyn awatar
    Dołączył
    30-12-2006
    Wpisy
    155
    Punkty
    15

    Domyślny

    Szybko się zalogowałem, by to sprawdzić i okazuje się, że... mam to zaznaczone :/
    A mimo to mam jeden towar na stanie -1
    Jakie konkretne pliki odpowiadają za ten mechanizm? Może naruszyłem coś podczas grzebania w plikach

  8. #7
    Bywalec Talyn awatar
    Dołączył
    30-12-2006
    Wpisy
    155
    Punkty
    15

    Domyślny

    Ok, przyznam się... trochę się zagalopowałem
    Już działa. Okazało się, że miało być odznaczone. Źle zrozumiałem treść

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    29-11-2012
    Skąd
    UK
    Wpisy
    2
    Punkty
    2

    Domyślny

    Witam.

    Ja szukam rowniez modulu dla VM dla magazynu, ale troszke bardziej 'zaawansowany'. Mianowicie chodzi mi o to, ze jak mam dany produkt i jest on w paru kolorach i rozmiarach to chciabym do kazdego przypisac ilosc, poniewaz jest ona zmienna. Na ta chwile musze poprostu wystawiac ten sam produkt pare razy by w sklepie ktos nie zakupil czegos w kolorze ktorego juz fizycznie nie ma...

    Mam nadziej, ze w miare zrozumiale opisalem.

    Znacie cos takiego?

    Pozdrawiam

  10. #9
    Debiutant
    Dołączył
    29-11-2012
    Skąd
    UK
    Wpisy
    2
    Punkty
    2

    Domyślny

    Jeszcze jedno, moze nie w tym temacie, ale...

    Potrzebuje rowniez 'cos - modul' by w sklepie byly widoczne wieksze miniaturki. Na ta chwile sa bardzo male, wiem, ze mozna zmienic szerokosci i wysokosc w konfiguracji. W sumie dziala, ale tylko z jednym zdjeciem w lini. Gdy zamieniam na dwa lub trzy ( tak jak chcialbym by to bylo) to miniaturki spowrotem wracaja do malenkiego rozmiaru...

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •