Adobe Dreamweaver - opinie i przeznaczenie
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Adobe Dreamweaver - opinie i przeznaczenie

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    06-04-2013
    Wpisy
    182
    Punkty
    3

    Domyślny Adobe Dreamweaver - opinie i przeznaczenie

    Chcę sobie coś takiego kupić. Pewnie ktoś mi zaraz powie, że nie wiem o czym pisze, ale cóż...każdy kiedyś zaczynał. Joomle 2.5 jako tako już ogarnąłem. Przeczytałem też połowę dokumentacji xml na w3c. Jakoś to idzie powoli, ale idzie...
    Chce tworzyć szablony stron i w ogóle strony na profesjonalnym komercyjnym sofcie? Do tej pory używałem artisteera - co za badziewie....

    Nie chcę używać żadnych rzeczy darmowych, bo się właśnie napaliłem na dreamiaka. Po prostu chciałbym ogarnąć narzędzie profesjonalne. Nie wiem tylko na jakiej zasadzie on działa? Jaką pełni rolę w odniesienie właśnie do joomla. Z tego co już się dowiedziałem, dreamweaver pozwala modyfikować stronę od strony serwera (czyli online). Z tego co również wiem, można na nim tworzyć szablony stron kompatybilne z joomla.

    Jednakże jeśli chodzi o szczegóły i szerokość zastosowania dw, właśnie wiem nie wiele.

    Proszę o wypowiedzi. Tak się tylko zastanawiam czy forów nie pomyliłem;-)) Ale chyba nie, bo generalnie chodzi mi o tworzenie (programowanie) szablonów pod joomla 2.5 oraz modyfikację takiej strony właśnie przy użyciu narzędzi w pełni komercyjnych.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Kupuj, opanuj i używaj - to dobry wybór, jeśli tylko dysponujesz odpowiednią gotówką.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    06-04-2013
    Wpisy
    182
    Punkty
    3

    Domyślny

    Prawdę mówiąc właśnie na taką odpowiedź liczyłem. Dzięki.

  5. #4

    Domyślny

    Szczerze powiedziawszy jeśli nie zajmujesz się tym zawodowo to ucz się na trialach. Jeśli okaże się że uznasz to narzędzie za dobre, przydatne a dodatkowo będziesz prowadził działalność gospodarczą wtedy kupuj i wrzucaj w koszty. Sam mam ten program jeszcze w wydaniu macromedii czyli już wiekowy ale używam go wyłącznie do edycji css. W czasach stronek html'owych było to wspaniałe narzędzie - budzące politowanie u ludzi którzy klepali kod w notatniku.
    Zauważ że bardziej opłaca się kupić cały pakiet adobe niż pojedynczy program.
    Jeśli jednak zajmiesz się edycją szablonów joomla wykupionych w jakimś klubie (RT, joomlart) to wątpię żebyś go używał. Pisanie szablonu od podstaw to przy dzisiejszych cenach stron raczej nie ma sensu. Chyba że będziesz miał to szczęście że będziesz pracował dla zamożnych klientów.

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    @grzesiek_w: trudno Ci odmówić racji w tym, że przestrzegasz przed pochopnym wydatkiem. Dreamweaver był i pozostał wspaniałym narzędziem projektowania dla Internetu - obsługuje HTML, CSS, PHP, JavaScript, a także - o czym warto wiedzieć - API Joomla (platformę projektową). Oczywiście, nie ma sensu wydawać niemałej kwoty na narzędzie, którego możliwości będzie się wykorzystywać tylko w niewielkim stopniu (np. jedynie do tworzenia od do czasu do czasu szablonów) - do tego wystarczą prostsze i bezpłatne narzędzia. Ale jeśli @bartek1981 myśli o profesjonalnym tworzeniu oprogramowania dla Joomla i nie tylko, warto zainwestować. Oczywiście - warto też skorzystać z wersji próbnej, by się przekonać, czy rzeczywiście warto.

    PS Ja też mam jeszcze D z czasu gdy był wydany przez Macromedia
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    06-04-2013
    Wpisy
    182
    Punkty
    3

    Domyślny

    Ja chcę przede wszystkim mieć soft, który mnie nie będzie ograniczał, a na artisteera już po prostu patrzeć nie mogę. Poza tym artisteer ma jakąś dziwną wadę. W pracy na kompie zrobiło mi się coś dziwnego i w ogóle banera flash mi nie chce wyświetlać (tzn. w samym artisteerze, w joomla już go wyswietla), co mnie również wpienia. Po prostu w pewnym momencie tak mu się zrobiło i już - nawet po przeinstalowaniu kilkakrotnym. Oczywiście to nie jest jedyny powód, dla którego myślę o kupnie dw. Chodzi raczej o to, że chcę się ubezpieczyć sprzętowo. Na rynku pracy zupełnie inaczej patrzą na człowieka, który twierdzi, że np obsługuje biegle taki soft. Oczywiście daleko mi do czegoś takiego, ale co mam? płakać że jestem kiepski i pierdzieć w krzesło? Póki jeszcze nie mam kasy, to będę się uczył na notepad++. Jednak przyszłość to przyszłość.

    Nie chcę mieszać zmieniając temat, ale...w tej chwili mam inny problem. Jeszcze nie za bardzo wiem jak poprawnie skonfigurować wielojęzyczność w joomla 2.5. Joomfish ma po prostu duże wady a strona multilangual również jest źle skonfigurowana - co mnie akurat dziwi. Przecież to teoretycznie poważny serwis.

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    06-09-2013
    Wpisy
    1
    Punkty
    2

    Domyślny

    Adobe Dreamweaver to obecnie jeden z najlepszych komercyjnych edytorów do tworzenia stron i aplikacji internetowych. Posiada wiele przydatnych funkcji, sprawdza błędy itp. Chyba jedyną wadą jest jego cena.




    // usunięty link - seba.adm. Zasady umieszczania linków do swoich stron zostały omówione w regulaminie. Bardzo proszę o ich stosowanie. //
    Ostanio edytowane przez seba.adm : 06-09-2013 13:20

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    31-08-2009
    Wpisy
    429
    Punkty
    26

    Domyślny

    DW jest fajną aplikacją, ale tak jak powiedział zwiastun jeśli będzie faktycznie z niego korzystał. Moim zdaniem powinieneś pobrać sobie wersje próbną i przetestować ją. Jednak wg mnie bardziej jak na profesjonalnych narzędziach najpierw powinieneś się skupić na dobrych podstawach. Jeśli uznajesz, że znasz dobrze Joomla! i płynnie się w nim poruszasz, znasz html i css oraz dostosowanie stron do wymogów w3c, to proponuję spróbować jeszcze z php i mysql.
    Odnośnie DW jest jeszcze jedna kwestia, otóż nie musi on dużo kosztować. Jeśli jesteś studentem można kupić dany pakiet Adobe w cenie 90% taniej i z tego co się orientuje korzystać z niego komercyjnie. Na stronie Adobe powinieneś znaleźć więcej informacji na ten temat.

    Jeszcze jedno odnośnie Artisteera. Kiedyś na pewnych rekolekcjach nauczyłem się fajnej zasady "Tyle o ile". Nie jest ona podawana w kontekście informatyki, ale myślę, że można ją tu przytoczyć. Stosuje się ją na zasadzie "na ile Ci coś w czymś pomaga, na tyle to stosujesz, na ile Ci przeszkadza, na tyle odrzucasz". Brzmi kosmicznie wiem. Z punktu widzenia informatyki i artisteera jeśli masz zrobić stronkę i odpowiada Ci ta z arx, możesz ją wygenerować do html i samemu opisać sobie grafikę w kodzie jeśli licencja artisteera na to pozwala. Nie musisz całkowicie odrzucać programu jeśli tylko kilka rzeczy Ci w nim nie pasuje.
    Ostanio edytowane przez ramiro : 12-09-2013 14:16

Podobne tematy

  1. Dodatek tworzenia szablonu Joomla w Adobe Dreamweaver?
    przez strona na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 15-11-2011, 16:40
  2. Szablony w Dreamweaver
    przez aesculus na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 23-09-2011, 19:33
  3. Dreamweaver Joomla Template kit + Dreamweaver CS4
    przez Tom:-) na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 09-02-2010, 17:57
  4. Problem z Adobe Dreamweaver CS4 przy "widoku aktywnym"
    przez szymonwlo na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 05-01-2009, 16:38

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •