EZ Store nie zapisuje ustawień
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: EZ Store nie zapisuje ustawień

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    05-02-2007
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny EZ Store nie zapisuje ustawień

    Witam

    Przeszukałem forum / net i znalazłem kilka podobnych problemów, ale bez odpowiedzi i rozwiązań.

    Po instalacji EZ Store wszystko wygląda w porządku. Dopiero po wejściu w ustawienia i jakiejkolwiek zmianie lub nawet nie i kliknięciu "zapisz ustawienia", plik konfiguracyjny sklepu nic nie zapisuje, dodatkowo czyści się. Po ponowym wejściu wszystkie pola puste. Podobnie jest z kategoriami. Zakładam kategorię, wchodzę w nią raz jeszcze i nazwa jest wyczyszczona. Nie moge też dodawać zdjęć.

    EZ Store 1.1, Joomla 1.0.11, register globals sa off

    dzięki za każdą pomoc

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Debiutant
    Dołączył
    06-02-2007
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny ten sam problem

    Witam, mam dokładnie twn sam problem. miałem zainstalowana joomle i doinstaloweałem dodatki - było wszystko ok.
    Provider mieszał na serwerz wiec zmieniłem serwer . Zainstalowałem joomle, potem ez-store i problem sie pojawił taki jak wyzej. Nota bene z jos directory dzieje sie to samo. Główkuje ale za mało sie znam na szczególach. czy ktos wie jak to rozwiazać?

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    09-03-2006
    Wpisy
    36
    Punkty
    10

    Domyślny

    Podciągnę watek, bo mam taki sam problem z Jos Directory jak gp13. Potrzebuję uruchomić katalog produktów i myślałem właśnie o JosDiectory, a tutaj taka zasadzka.

    ---
    Małe update:
    Sprawdziłem, jak ma się sprawa z zapisywaniem ustawień w JosDirectory na kilku serwerach, min: home.pl, progreso.pl, dwa inne inawet na localhoscie sprawdziłem. Wszędzie gubi ustawienia! Sciągnąłem komponent "Productbook", zainstalowałem bez problemu - i zonk: przy zapisaniu ustawień, zgubił wszystko.
    Wszędzie Joomla! 1.12 pl. Ktoś ma pomysł, co może być przyczyną?

    ---
    Kolejne Update z rozwiązaniem problemu.
    By rozwiązać problem z gubieniem konfiga w JosDirectory i ProductBook trzeba ustawić:
    ON = define 'RG_EMULATION', 1 ); w globals.php
    Pojawia się dodatkowy czerwony napis w panelu z informacją o niebezpieczeństwie, ale komponenty działają.
    Ostanio edytowane przez Bielack : 10-03-2007 18:57 Powód: szukanie rozwiązań
    Ciekawi Cię Astronomia? Zobacz zdjęcia planet na mojej stronie. Pozycjonujesz? Poczytaj bloga o pozycjonowaniu. Albo recenzje filmów...

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    06-02-2007
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny rozwiazanie zamiast EZ Store

    Męczyłem sie i kombinowałem ale g... z tego. Natomiast znalazłem komponent EZ Catalog - te same funkcje i możliwości.
    Do pobrania tutaj
    http://www.justjoomla.com/index.php?...d=14&Itemid=56
    Są tam różne wersje, wybrałem litle i dla mnie starczyło.
    Pozdrawiam wszystkich.

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    05-05-2007
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam to jest ten sam problem co z josdirectory jeston zbudowany na EZ store
    i odpowiedz wygląda następująco:
    wszystko stoi na nazwa.pl
    poradzono mi żebym zmienił register_globals off

    "Może Pan zmienić te ustawienia samodzielnie poprzez plik .htaccess z
    dyrektywami:
    php_flag register_globals off
    php_flag short_open_tag off

    "
    ale to nie wszystko!!!
    dopiero w pliku globals.php po zmianie z "0" na "1"
    w linijce
    define( 'RG_EMULATION', 0 );
    wszystko śmiga poprawnie

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    04-10-2007
    Wpisy
    27
    Punkty
    10

    Domyślny

    U mnie też zadziałało, niemniej jednak komunikat jaki się pojawia jest trochę zniechęcający
    Następujące ustawienia PHP na serwerze nie są optymalne ze względów bezpieczeństwa i zalecana jest ich zmiana:Zmienna Joomla! RG_EMULATION ustawiona jest ’ON’ zamiast ’OFF’ w pliku globals.php.

    • Ustaw ’ON’, aby zapewnić kompatybilność.
    Jak to się ma tak naprawdę do bezpieczeństwa? Czy powoduje to rzeczywiście uszczerbek na bezpieczeństwie? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •