EZ Store nie zapisuje ustawień
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: EZ Store nie zapisuje ustawień

Hybrid View

Poprzednia wiadomość Poprzednia wiadomość   Następna wiadomość Następna wiadomość
  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    05-02-2007
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny EZ Store nie zapisuje ustawień

    Witam

    Przeszukałem forum / net i znalazłem kilka podobnych problemów, ale bez odpowiedzi i rozwiązań.

    Po instalacji EZ Store wszystko wygląda w porządku. Dopiero po wejściu w ustawienia i jakiejkolwiek zmianie lub nawet nie i kliknięciu "zapisz ustawienia", plik konfiguracyjny sklepu nic nie zapisuje, dodatkowo czyści się. Po ponowym wejściu wszystkie pola puste. Podobnie jest z kategoriami. Zakładam kategorię, wchodzę w nią raz jeszcze i nazwa jest wyczyszczona. Nie moge też dodawać zdjęć.

    EZ Store 1.1, Joomla 1.0.11, register globals sa off

    dzięki za każdą pomoc

  2. #2
    Debiutant
    Dołączył
    06-02-2007
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny ten sam problem

    Witam, mam dokładnie twn sam problem. miałem zainstalowana joomle i doinstaloweałem dodatki - było wszystko ok.
    Provider mieszał na serwerz wiec zmieniłem serwer . Zainstalowałem joomle, potem ez-store i problem sie pojawił taki jak wyzej. Nota bene z jos directory dzieje sie to samo. Główkuje ale za mało sie znam na szczególach. czy ktos wie jak to rozwiazać?

  3. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    09-03-2006
    Wpisy
    36
    Punkty
    10

    Domyślny

    Podciągnę watek, bo mam taki sam problem z Jos Directory jak gp13. Potrzebuję uruchomić katalog produktów i myślałem właśnie o JosDiectory, a tutaj taka zasadzka.

    ---
    Małe update:
    Sprawdziłem, jak ma się sprawa z zapisywaniem ustawień w JosDirectory na kilku serwerach, min: home.pl, progreso.pl, dwa inne inawet na localhoscie sprawdziłem. Wszędzie gubi ustawienia! Sciągnąłem komponent "Productbook", zainstalowałem bez problemu - i zonk: przy zapisaniu ustawień, zgubił wszystko.
    Wszędzie Joomla! 1.12 pl. Ktoś ma pomysł, co może być przyczyną?

    ---
    Kolejne Update z rozwiązaniem problemu.
    By rozwiązać problem z gubieniem konfiga w JosDirectory i ProductBook trzeba ustawić:
    ON = define 'RG_EMULATION', 1 ); w globals.php
    Pojawia się dodatkowy czerwony napis w panelu z informacją o niebezpieczeństwie, ale komponenty działają.
    Ostanio edytowane przez Bielack : 10-03-2007 18:57 Powód: szukanie rozwiązań
    Ciekawi Cię Astronomia? Zobacz zdjęcia planet na mojej stronie. Pozycjonujesz? Poczytaj bloga o pozycjonowaniu. Albo recenzje filmów...

  4. #4
    Debiutant
    Dołączył
    06-02-2007
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny rozwiazanie zamiast EZ Store

    Męczyłem sie i kombinowałem ale g... z tego. Natomiast znalazłem komponent EZ Catalog - te same funkcje i możliwości.
    Do pobrania tutaj
    http://www.justjoomla.com/index.php?...d=14&Itemid=56
    Są tam różne wersje, wybrałem litle i dla mnie starczyło.
    Pozdrawiam wszystkich.

  5. #5
    Debiutant
    Dołączył
    05-05-2007
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam to jest ten sam problem co z josdirectory jeston zbudowany na EZ store
    i odpowiedz wygląda następująco:
    wszystko stoi na nazwa.pl
    poradzono mi żebym zmienił register_globals off

    "Może Pan zmienić te ustawienia samodzielnie poprzez plik .htaccess z
    dyrektywami:
    php_flag register_globals off
    php_flag short_open_tag off

    "
    ale to nie wszystko!!!
    dopiero w pliku globals.php po zmianie z "0" na "1"
    w linijce
    define( 'RG_EMULATION', 0 );
    wszystko śmiga poprawnie

  6. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    04-10-2007
    Wpisy
    27
    Punkty
    10

    Domyślny

    U mnie też zadziałało, niemniej jednak komunikat jaki się pojawia jest trochę zniechęcający
    Następujące ustawienia PHP na serwerze nie są optymalne ze względów bezpieczeństwa i zalecana jest ich zmiana:Zmienna Joomla! RG_EMULATION ustawiona jest ’ON’ zamiast ’OFF’ w pliku globals.php.

    • Ustaw ’ON’, aby zapewnić kompatybilność.
    Jak to się ma tak naprawdę do bezpieczeństwa? Czy powoduje to rzeczywiście uszczerbek na bezpieczeństwie? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •