Joomfish problem z tłumaczeniem
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Joomfish problem z tłumaczeniem

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    05-10-2007
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny Joomfish problem z tłumaczeniem

    Mam problem z tłumaczeniem przez Joomfish na angielski. Strona jest 4-języczna, z niemieckim, rosyjskim nie ma problemu, a przy próbie tłumaczenia na angielski od jakiegoś czasu pojawia się komunikat :
    "For automatic Google translations you need to get an API key from Google (commercial). See here https://code.google.com/int/en-GB/ap...2/pricing.html" i nic się nie da zapisać. Na stronie jest tekst w jęz.polskim - http://victoria.canisfortuna.pl/inde...emid=7&lang=en

    Co mam zrobić, proszę o rady. Dziękuję.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Trochę to dziwne, że wydawcy witryny wielojęzycznej trzeba tłumaczyć, co oznacza angielski komunikat. A ktoś mnie całkiem niedawno usilnie przekonywał, że język angielski to naturalny język komunikacji młodego pokolenia. Zapomniał dodać, ze pod warunkiem, iż w zanadrzu jest Google Translator.

    No cóż, bywa.
    Google translator przetłumaczył mi:
    "W przypadku automatycznych tłumaczeń Google musisz zdobyć klucz API z Google (komercyjnych). Zobacz tutaj..."

    To jest odpowiedź na pytanie, co masz zrobić.

    Przepraszam za bełkocik, ale taki urok Google translatora. Jeśli jednak tego bełkociku nie rozumiesz, to przemyśl, na jakie udręki narażasz odwiedzających Twoją witrynę, dając im tłumaczenia z Google translatora.

    Na marginesie: Rozważ też, czy wypada uznawać swoich użytkowników za takich idiotów, którzy nie potrafią w swojej przeglądarce włączyć sobie automatycznego tłumaczenia i trzeba im mydlić oczy (i rozumy), że korzystają z witryny wielojęzycznej, czyli takiej, w której ludzie ludziom udostępniają treści w języku, który sobie wybrali.

    JoomFisha instaluje się po to, by ułatwić sobie proces tłumaczenia, a nie po to, by tłumaczył Google Translator. Ale to już inna kwestia.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    05-10-2007
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    W zupełności się z Tobą zgadzam ! Jestem tłumaczem (wprawdzie nie angielskiego) i dobrze wiem jak tłumaczy google.
    Może żle przedtswiłam problem.W pozostałych językach wstawiam tekst np. po niemiecku i zapisuję.I jest OK. Na stronie angielskiej też było w porządku, ale w tym jednym miejscu, tekst angielski i zapisuje się i ciągle mam na stronie polską wersję. Spróbowałam więc ikonkę tłumacz i dostałam taki komunikat. Nie chcę wstawić tłumaczenia " z automatu", mam tekst własny, ale nie zapisuje się. Pewnie coś robię źle, ale nie wiem co i w czym jest problem.

    Niestety nie jestem, jak to piszesz "młodym pokoleniem", niestety ... I nawet nie jestem pokoleniem komputerowym. Cała moja wiedza komputerowa to godziny nauki i upór, więc proszę o wyrozumiałość.

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Musiałby do tego zajrzeć ktoś, kto ma doswiadczenie z Joomfishem.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Podobne tematy

  1. K2 i joomfish - kłopoty z tłumaczeniem pól dodatkowych
    przez tece11 na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 04-05-2012, 02:13
  2. Joomfish - problem z tłumaczeniem artykułów na angielski
    przez deilf na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 17-03-2012, 12:28
  3. Problem z tłumaczeniem.
    przez Giliad na forum Tłumaczenia
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 20-12-2009, 17:34
  4. mod_gcalendar problem z tłumaczeniem
    przez violence na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 25-11-2009, 18:25
  5. JEvents - problem z tłumaczeniem
    przez Joshua na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 25-08-2007, 00:02

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •