Alternatywny szablon artykułu Joomla! 2.5
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Alternatywny szablon artykułu Joomla! 2.5

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    05-08-2013
    Wpisy
    3
    Punkty
    2

    Alternatywny szablon artykułu Joomla! 2.5

    Witam,
    tworzę stronę firmową w oparciu o Joomlę i potrzebuję na dwóch podstronach wykorzystać inny niż standardowy szablon artykułu.
    Próbuję stworzyć alternatywny szablon, ale cały czas coś stoi na przeszkodzie i nie chce działać. Proszę o pomoc w znalezieniu błędu, bo sam szukam go już trzeci dzień i pewnie popełniam jakiś głupi błąd, a z Joomlą nie mam ogromnego doświadczenia.

    Wgrałem plik homepage.php z alternatywnym szablonem do katalogu /templates/szablon/html/com_content/article/
    Przy tworzeniu nowego artykułu szablon jest widoczny na liście Alternative Layout. Niestety mimo, że wybiorę nowy szablon artykuł wyświetla się nadal w starej szacie tj. plik default.php.

    Proszę o wskazówki

    Pozdrawiam serdecznie

    P S
    Przepraszam za złą kategorię, dopiero teraz zauważyłem

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez jadzkaChodzTutaj Zobacz wiadomość
    (...)

    Wgrałem plik homepage.php z alternatywnym szablonem do katalogu /templates/szablon/html/com_content/article/
    Przy tworzeniu nowego artykułu szablon jest widoczny na liście Alternative Layout. Niestety mimo, że wybiorę nowy szablon artykuł wyświetla się nadal w starej szacie tj. plik default.php.

    (...)
    Dlaczego miałaby się dokonać zmiana wyglądu, skoro nie zmieniono zawartości pliku default.php, który określa wygląd artykułu, a dodano jedynie jakiś nowy plik homepage.php? Proszę sprawdzić co na forum było przedstawiane na temat nadpisywania szablonem.

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    05-08-2013
    Wpisy
    3
    Punkty
    2

    Domyślny

    Zmieniłem plik default.php, nadpisałem domyślny szablon i to zmieniło wygląd artykułu, ale potrzebuje inny, alternatywny wygląd, który jest w pliku homepage.php - i tutaj nie działa, bo nawet, gdy wybiorę go przy tworzeniu artykułu widzę szablon default.php

    Znalazłem gdzieś na forum informację odnośnie alternatywnego szablonu dla komponentów przypisanych do strony głównej (głównej pozycji menu), ale nie jest ona dla mnie do końca jasna.
    Jest mowa o tym, że trzeba dodać plik homepage.xml zawierający informacje o tym jak ma być wyświetlany szablon. Na próbę skopiowałem zawartość pliku default.xml do homepage.xml ale teraz szablon nie jest widoczny na liście.
    To dobry tok rozumowania? Jak powinien wyglądać plik homepage.xml?

    Pozdrawiam

  5. #4
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Gdybyś wskazał informację , na którą się powołujesz byłoby łatwiej ocenić jej przydatność. Nadal nie do końca rozumiem Twoje intencje, bo zawsze jest inna możliwość polegająca na opracowaniu nowego szablonu, przypisanego dla wybranej pozycji menu, którą może być dany artykuł.

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    05-08-2013
    Wpisy
    3
    Punkty
    2

    Domyślny

    Chyba za bardzo się uparłem, żeby znaleźć akurat to rozwiązanie ;]
    Niestety teraz nie potrafię podać linka do tej informacji, bo przeglądałem kupę wyników wyszukiwania na forum i mi to gdzieś przeleciało przed oczami i teraz jakoś wróciło do głowy
    Znalazłem odpowiedź dokładnie na to czego szukałem. Gdyby ktoś szukał jest tutaj
    http://www.bpabak.pl/alternative-lay...ve-layout-menu

    pozdrawiam

Podobne tematy

  1. Alternatywny układ artykułu
    przez kunik na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 20-03-2013, 17:07
  2. TinyMCE i alternatywny obrazek.
    przez Andreew na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post/autor: 30-05-2011, 18:22
  3. Alternatywny wygląd listy artykułów w kategorii
    przez favor na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 28-05-2011, 14:15
  4. Alternatywny layout - problem
    przez jk1980 na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 18-02-2011, 10:49
  5. Obraze4k alternatywny...
    przez kwz na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 13-02-2009, 09:06

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •