Witam,

Planuję postawić stronę /portal i zastanawiam się nad wykorzystaniem Joomli.
Dawno nie bawiłem się tym CMSem, znany jest mi jako-tako 2.5, niestety nie wiem jak siema do niego 3.x.
Zwykle wybieram nowsze wersje, gdzie teoretycznie porpawione jest wiecej błędów, i całość ma działać lepiej badź ma być bezpieczniej - jak jednak jest w tym przypadku?

Domyślam się, że na Joomla 3, moze być mniej dostępnych rozszerzeń ze wzgledu na świeżość- (jeśli można, prosiłbym o orientacyjne przedstawienie tej sytuacji) - chyba, że kod za wiele się nie zmienił i większosć rozszerzeń działajacych na 2.5 - zadziała i tutaj?

Jest sens zakładać portal na 2.5, ze względu na m.in właśnie większą ilość rozszerzeń, czy nie jest to warte zachodu, bo - może niedługo przestanie być wspierany, a aktualizacja do 3.x jest problemowa i lepiej postawić go ja od podstaw na tej wersji? Jak wygląda sprawa samej 3.x i poprawy jej "niedociagnięć" oraz przepisywanie/ pisanie rozszerzeń, idzie to sprawnie, czy raczej się ciagnie?

Co tak naprawdę zyskuję w nowszej 3, w stosunku do 2.5? Działa zauważalnie spranwiej/ szybciej, jest bardziej przyszłosciowa?


Z góry dziękuję za odpowiediz, pozdrawiam ;)