Rozbudowane statystki, analizy.
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Rozbudowane statystki, analizy.

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    03-12-2012
    Wpisy
    103
    Punkty
    2

    Domyślny Rozbudowane statystki, analizy.

    Witam Serdecznie.
    Nie wiem czy piszę w odpowiednim dziale. Zainstalowałem sobie na stronie moduł CoalaWeb Traffic. Ok, fajne narzędzie. Na pewno przydatne. Jednak poszukuję jeszcze jednego modułu, nieco bardzo zaawansowanego. Który pokazywał będzie zarówno unikalnych userów jak i tych co się powtarzają czyli np jeśli user A odwiedził moją stronę 100 razy w przeciągu 1 dnia to żeby był 100 razy odnotowany w statystykach + dodatkowo jak wspomniałem unikalni user-zy jako osobna opcja. Ponadto potrzebuję jeszcze jednej opcji a w zasadzie informacji które podstrony były klikane najczęściej. Takie analizy. Czy jest coś takiego dostępnego? Liczę na Waszą pomoc.
    Pozdrawiam.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    20-06-2012
    Skąd
    Nowy Sącz
    Wpisy
    477
    Punkty
    36

    Domyślny

    Piwik jest na tyle zaawansowanym narzędziem do statystyk że być może spełni Twoje oczekiwania.

    http://www.joomla.net.pl/375-Piwik-rewelacyjna-bezp%C5%82atna-alternatywa-dla-statystyk-Google#mainContent
    "Jeśli ktoś prosi nas o pomoc, to znaczy że jesteśmy jeszcze coś warci" Paulo Coelho

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    03-12-2012
    Wpisy
    103
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dzięki Azot. Statystyki rewelacyjne. O to mi właśnie chodziło. Ale coś mi nie działa. Zrobiłem wszystko jak należy, instalacja przebiegła pomyślnie, bez żadnych błędów, dodałem kod śledzący do pliku index.php szablonu którego używam na stronie. I wiem że na stronie na 100% przebywają obecnie 4 osoby łącznie ze mną a w statystykach w czasie rzeczywistym mam niestety ciągle 0 czyli że nikogo na stronie nie ma. Czy w joomli trzeba zrobić dodatkowo coś jeszcze aby to działało?

    Jeszcze dodam że po wejściu na stronę, kod śledzący widoczny jest w źródle strony na każdej jednej podstronie zatem pod tym kątem wydaje się być wszystko ok.

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    20-06-2012
    Skąd
    Nowy Sącz
    Wpisy
    477
    Punkty
    36

    Domyślny

    A spróbuj dodać kod śledzący do modułu "Własny html", i uaktywnij na wszystkich podstronach. Wtedy wykluczymy czy kod śledzący poprawnie działa.


    Pzdr
    "Jeśli ktoś prosi nas o pomoc, to znaczy że jesteśmy jeszcze coś warci" Paulo Coelho

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    03-12-2012
    Wpisy
    103
    Punkty
    2

    Domyślny

    Wiesz co, okazało się że działa ale nie do końca .... Nie są rejestrowane wejścia gdy wchodzę na stronę przez swojego firefoxa który jest w najnowszej wersji. Jak wejdę z chroma na tym samym komputerze, odwiedziny są rejestrowane. Na pewno nie jest to wina wtyczek ponieważ wyłączyłem wszystkie i jest to samo. Gdy wchodzę z innego kompa wszystko działa, nawet przez ff. Nie wiem co jest grane. Jeśli okaże się że te statystyki nie rejestrują wszystkich wizyt to mnie to w żaden sposób nie urządza bo co mi po takich statystykach które odnotują co drugą albo co trzecią wizytę a w takiej sytuacji nie mam pewności czy rejestracja nie działa tylko w moim przypadku czy też odwiedziny innych też nie są rejestrowane :|.

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    20-06-2012
    Skąd
    Nowy Sącz
    Wpisy
    477
    Punkty
    36

    Domyślny

    oj to mnie zmartwiłeś.... sam od jakiegoś czasu używam tych statystyk. Sprawdź jeszcze sobie tę http://extensions.joomla.org/extensi.../visitors/3940 używałem ich od wersji beta do czasu PIWIKA, nie są może tak rozbudowane ale zawsze to coś. Jeśli PIWIK mnie zawiedzie to pewnie wrócę do wcześniejszego ExtraWatch.
    "Jeśli ktoś prosi nas o pomoc, to znaczy że jesteśmy jeszcze coś warci" Paulo Coelho

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    03-12-2012
    Wpisy
    103
    Punkty
    2

    Domyślny

    Już nie trzeba . Piwik sam zaczął działać. Nie wiem co się stało. Po prostu miałem otwartego piwika, wchodzę poprzez ff na stronę i co widzę? Zaczął mnie widzieć i rejestrować. A nie robiłem zupełnie zupełnie nic. Co było powodem nie mam zielonego pojęcia. Grunt że działa. Wejścia innych też widzę że rejestruje .

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    20-06-2012
    Skąd
    Nowy Sącz
    Wpisy
    477
    Punkty
    36

    Domyślny

    Niezmiernie się cieszę. Nie zapomnij w PIWIK'u w opcjach konfiguracji wykluczyć swoje wizyty przy pomocy ciasteczek
    "Jeśli ktoś prosi nas o pomoc, to znaczy że jesteśmy jeszcze coś warci" Paulo Coelho

  10. #9
    Bywalec
    Dołączył
    03-12-2012
    Wpisy
    103
    Punkty
    2

    Domyślny

    Oczywiście już to uczyniłem. Ale jestem naprawdę pod mega wielkim wrażeniem tych statystyk. Korzystałem już kiedyś ze statystyk google i wiem że mogłem je zastosować i w tym przypadku ale założyłem ten temat ponieważ szukałem czegoś innego. Statystyki google nie były dla mnie zbyt przejrzyste, po prostu mi nie odpowiadały. No i najgorsze w tym że moje dane są przechowywane gdzieś za oceanem. Piwik jest naprawdę genialny i nawet gdyby był systemem płatnym to z pewnością bym za nie zapłacił bo warto. Nie ma chyba sobie równych. No i opcja odwiedzin w czasie rzeczywistym .... Po prostu rewelacja! Dzięki wielkie za podsunięcie tego narzędzia.

Podobne tematy

  1. Rozbudowane menu pytanie
    przez marekjaniak na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 30-07-2011, 11:05
  2. statystki
    przez thordur na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 17-09-2009, 00:13
  3. Statystki w stopce.
    przez Slideroh na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 03-09-2007, 16:03
  4. Statystki pod menu
    przez macpiotr na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 04-02-2007, 10:07
  5. rozbudowane szukanie
    przez kubi na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 03-11-2006, 16:08

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •