Dobry program do tworzenia szablonów
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Dobry program do tworzenia szablonów

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    30-12-2010
    Wpisy
    186
    Punkty
    11

    Domyślny Dobry program do tworzenia szablonów

    Witam was serdecznie.

    Mam pytanie. Nie chcę być uzależniony od szablonów dostępnych w internecie, które np. mają stopki autorów, albo są wykorzystywane przez wiele witryn internetowych. Wiem, że jest co najmniej jeden program do samodzielnego tworzenia szablonów. Ale może macie doświadczenie w tym temacie. Jaki program polecicie? Jakie są jego możliwości?

    Dzięki wielkie za info.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Już tyle razy odpowiadano: każdy edytor kodu HTML, może być np. Notepad++ plus wiedza i umiejętności.
    Maszynki do tworzenia szablonów, typu Artisteer, na pewno Cię nie zastąpią, chyba, że chcesz sobie wstyd robić.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Maszynki do tworzenia szablonów, typu Artisteer, na pewno Cię nie zastąpią, chyba, że chcesz sobie wstyd robić
    Tutaj to bym jednak odrobinkę polemizował:

    Po pierwsze
    - "pędzla" używał tak Lenardo
    - jak "Pan Wiesio"
    - czy Hitler
    Więc nie ważne czym, a kto i fakt że tym narzędziem należny również umieć się posługiwać.

    Po drugie
    - sam używam przy realizacjach "niskobudżetowych" a jednocześnie niezbyt górnolotnych od strony upartego klienta (ja chcę swój "ołtarzyk" i koniecznie musi być z zegarkiem /z reguły wówczas do zegarka zniechęcam a w stopce "chałturki" mnie nie ma/- chociaż o gustach się nie dyskutuje - klient nasz Pan (oby nie za często)// - więc jest kwestia celu wykorzystania.

    Po trzecie
    Widziałem jednak całkiem sporo dość ciekawych wizualne witryn przy pomocy tego narzędzia (choć co do nadmiaru użytego, zbędnego kodu pozostawiają sporo do życzenia zwłaszcza w przypadku szablonów generowanych tematycznie z automatu a nie budowanych indywidualnie od czystej struktury).

    Po czwarte
    Z czystej Ciekawości - narzędzie/program Znasz z autopsji czy też z przekazu ustnego?
    Pzdr

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Znam nie tylko z ustnego przekazu, jak się zapewne domyślasz. Oczywiście, nie wgłębiałem się aże tak głęboko, aby budować w tym szablon "indywidualnie od czystej struktury".
    Znam firmy webmasterskie, które "tłuką" witryny korzystając z tego wyśmienitego narzędzia. I się nie wstydzą.
    Nie zmienia to faktu, że Cię zacytuję
    choć co do nadmiaru użytego, zbędnego kodu pozostawiają sporo do życzenia zwłaszcza w przypadku szablonów generowanych tematycznie z automatu
    co, moim zdaniem, żadnemu webmasterowi chwały nie przynosi.
    Niewielkim nakładem pracy, korzystając z licznych framewerków, można uzyskać to, o co chodzi @pawinfo, jeśli dobrze rozumiem, jego intencje. Inne rozwiązanie podpowiadał na forum swego czasu Alex51 i jak miałem okazję się przekonać, również pomaga stworzyć szablon, a nie tworzy go zamiast twórcy.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Dzięki za odpowiedź ,
    zaspokaja ona moją ciekawość.
    pzdr

  7. #6
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Komponent dla Joomla! 2.5 i 3.1 - Template Creator. Przedstawiony u nas w tym wątku, planowany do omówienia w prezentacji na JoomlaDay™Poland 2013.

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    30-12-2010
    Wpisy
    186
    Punkty
    11

    Domyślny

    Niewątpliwie samodzielne pisanie kodu daje pełną władzę nad tworzonym szablonem, ale obawiam się że brakuje mi na razie umiejętności. Fajnie byłoby umieć pisać szablony, ale mam wrażenie że to już wyższa szkoła jazdy i może nieosiągalną dla mnie, głównie ze względu na czas. Może się mylę, może to jest do ogarnięcia; html i css znam. Myślałem że takie programy do tworzenia szablonów są pełnowartościowymi narzędziami

  9. #8
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Gdy korzystasz z frameworka, nie musisz pisać kodu od podstaw - framework to szkielet projektowy, złożony z plików zawierających podstawowy kod, który dostosowujesz do swoich wymagań. Na podobnej zasadzie - jeśli dobrze rozumiem - działa TemplateCreator, o ktorym pisze Alex51 (choć tu masz elementy budowania pewnych elementów szablonu za pomocą kreatora wedle Twoich wytycznych).
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #9
    Bywalec
    Dołączył
    30-12-2010
    Wpisy
    186
    Punkty
    11

    Domyślny

    Czyli czym się framework różni od generatora szablonów? (nie wiem czy dobrze zrozumiałem w czym rzecz). Więcej pracuje się nad samym kodem?
    Ostanio edytowane przez pawinf : 26-08-2013 10:49

Podobne tematy

  1. Program do tworzenia szablonów stron
    przez bartek1981 na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 22-05-2013, 08:23
  2. Darmowy program do tworzenia szablonów joomla 2.5.8
    przez pawlos47 na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 06-02-2013, 23:48
  3. Dobry poradnik tworzenia szablonów
    przez emzetka na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 16-02-2011, 20:18
  4. Program do Tworzenia SZABLONOW ?
    przez fckteam na forum Różne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 16-01-2010, 18:13
  5. Program do tworzenia animacji we flash
    przez piotrek na forum Różne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 25-03-2007, 17:29

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •