Responsywne tworzenie stron internetowych w Joomla
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Responsywne tworzenie stron internetowych w Joomla

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    08-04-2011
    Wpisy
    187
    Punkty
    10

    Domyślny Responsywne tworzenie stron internetowych w Joomla

    Witam, od jakiegoś czasu zauważyłem że coraz więcej informacji pojawia się o stronach responsywnych. Napewno jest to temat gorący i wiele osób nie słyszało jeszcze o typ, moje pytanie kieruje do osób doświadczonych, mających wiedzę na ten temat. Otóż Wiem że zaprojektowanie szablonu responsywnego ma zalety i wady, tak samo jak przygotowanie odrębnej strony mobilnej. Przechodzę do konkretu czy błędem jest projektowanie strony jako desktopowa, natomiast drugi szablon jako responsywny (okrojony) na urządzenia mobilne typu iPad, iPhone, tablet, telefon itd. Takie rozwiązanie stosuje (onet) albo inny przykład: jedna wersja desktopowa również na tablety, natomiast na iPad, iPhone, telefony, dopiero wersja responsywna. Czy pierwsza i drugie założenie jest niewłaściwe?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Wszystko jest kwestią oczekiwanych funkcjonalności względem odbiorcy końcowego
    - nie ma uniwersalnej reguły.
    Pzdr

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    09-05-2007
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    40
    Punkty
    10

    Domyślny

    Tak jak Gall napisał - to zależy od specyfiki samej strony. Uważam, że nie jest to błędem, gdy są dwa szablony (dwie wersje strony: desktopowa i mobilna). Ale osobiście używałbym takiego rozwiązania tylko do dużych stron, gdzie struktura treści jest zupełnie inna pomiędzy desktopem a mobilną wersją. Przy małych lub średnich stronach obstawałbym przy jednym responsywnym szablonie, gdzie stylami ustala się układ i stylami ukrywa pewne niepotrzebne elementy przy mniejszych rozdzielczościach.
    Ponieważ ukrywa się w tej opcji bloki za pomocą styli, dlatego przy dużych portalach, nie ma sensu ładować tych treści, a potem ukrywać stylami, stąd stosuje się osobny szablon.
    Tak ja to widzę, może są inne zdania...
    www.itpracownia.pl & www.joomlacms.pl - pisanie dedykowanych komponentów i rozszerzeń dla Joomli.

  5. #4
    Bywalec hightower12 awatar
    Dołączył
    31-10-2012
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    109
    Punkty
    8

    Domyślny

    nie widzę większych minusów stosowania responsywności, a raczej same plusy.
    Dobre strony www. specjalizuję się w nowoczesnych i oryginalnych projektach. więcej na http://www.hauerpower.com - profesjonalne i funkcjonalne.

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    25-06-2011
    Wpisy
    14
    Punkty
    11

    Domyślny

    @hightower - podam Ci pierwszy problem z responsywnością: brak możliwości zastosowania gradientów kołowych w backgroundach. Oczywiście nie mówię tutaj o backgroundzie głównym, ale np. o przyciskach, menu. Wszedzie tam, gdzie można zrobić ładne rozjaśnienie - czyli wczytać plik graficzny jako "niepowtarzalny" w żadnym kierunku. Takie coś wyamaga ustalenia szerokości/wysokości na sztywno w penych elementach, a wtedy responsywność bardzo na tym cierpi. Oczywiście można kombinować z CSS3 i gradientami, można też pisać funkcje, które wstawią inne klasy zależnie od rozdziałki - takie przewidywanie działania. Należy jednak pomyśleć, że CSS 3.0 nie jest kompatybilny ze wszystkimi przeglądarkami, wcale nie starymi i niektóre efekty tam po prostu nie przejdą.

    Aczkolwiek ja osobiście jestem za responsywnością, bo to przyszłość i lubię tworzyć wg. tej metody. Ale uwierz mi, że takich wiązanek, jakie puszczam do działu graficznego jak z koderami planujemy wdrożenie, to nie słyszałeś
    Ile razy dostają burę za pewne ograniczenia, ale cóż - taki zawód, więc nie ma co narzekać heheh

Podobne tematy

  1. Szkolenie z Joomla 2.5 tworzenie stron - robić?
    przez michallinka na forum Różne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 22-08-2013, 13:48
  2. Tworzenie i administracja stron internetowych a należność.
    przez ramiro na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post/autor: 13-09-2011, 13:51
  3. Wycena stron internetowych... w internecie.
    przez michal1233 na forum Różne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 07-05-2010, 23:18
  4. Joomla! 1.5 i katalog stron internetowych
    przez pisage na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 23-02-2010, 17:04
  5. Tworzenie stron w Joomla 1.5.14
    przez bogdanos na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 05-12-2009, 17:27

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •