Dodawanie użytkowników z panulu admina
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 15

Temat: Dodawanie użytkowników z panulu admina

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-01-2006
    Wpisy
    25
    Punkty
    10

    Domyślny Dodawanie użytkowników z panulu admina

    Mam tego typu problem dodawanie użytkowników kończy się tym, że w bazie dancyh rzeczywiście są ..rzeczywiście mogą się logować..tylko w panelu administratora ich zupełnie nie widać..jedynym widocznym użytkownikiem jest administrator..what's this ?
    strzeżcie sie ciemnej strony makaronu :cool:

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Jaka masz wersje joomli?
    Jakies dodatkowe konponenty?

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-01-2006
    Wpisy
    25
    Punkty
    10

    Domyślny

    wersja 1.0.3 ... zainstalowana na lokalnym komp... żadnych dodatkowych komopnentów póki co nie instalowałem..
    strzeżcie sie ciemnej strony makaronu :cool:

  5. #4
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    To zacznij od tego ze zaktualizuj do 1.0.7

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-01-2006
    Wpisy
    25
    Punkty
    10

    Domyślny

    no to teraz jest jeszcze lepiej...po aktualizacji to juz w ogole zadnego nowego usera dodac nie moge...wyskakuje mi blad:

    mosuser::store failed
    Out of range value adjusted for column "id" at row 1SQL=INSERT INTO jos_users("id","name",...,"params") VALUES (....)

    w miejscach kropek oczywiscie sa odpowiednie dane...

    To juz moj kolejny problem ..i podobny blad ..ostatnio przez podobny blad nie moglem zainstalowac modulu! Czy moze to byc spowodowane przez baze danych ? Przyznaje sie ze nie znam sie na myqsl i od poczatku mam z tym problemy. Gdy tworzyłem bazę danych przy instalacji joomla ustawiłem metodę porównywania napisów jako latin1_swedish_ci..

    W phpMyAdmin w miejscu gdzie jest struktura bazy zaznaczony jest jeden błąd jego treść:
    Błąd

    Dodatkowe możliwości pracy z połączonymi tabelami zostały wyłączone. Aby dowiedzieć się, dlaczego - kliknij tutaj.

    Gdy kliknę aby dowiedzieć się więcej mam:
    PMA Database ... błąd[ Dokumentacja ]
    Ogólne funkcje relacyjne wyłączone//

    a gdy zajrzę do dokumentacji :
    $cfg['Servers'][$i]['pmadb'] string
    The name of the database containing the linked-tables infrastructure.

    See the Linked-tables infrastructure section in this document to see the benefits of this infrastructure, and for a quick way of creating this database and the needed tables.

    If you are the only user of this phpMyAdmin installation, you can use your current database to store those special tables; in this case, just put your current database name in $cfg['Servers'][$i]['pmadb']. For a multi-user installation, set this parameter to the name of your central database containing the linked-tables infrastructure.

    $cfg['Servers'][$i]['bookmarktable'] string Since release 2.2.0 phpMyAdmin allows to bookmark queries. This can be useful for queries you often run.

    To allow the usage of this functionality:
    • set up pmadb and the linked-tables infrastructure
    • enter the table name in $cfg['Servers'][$i]['bookmarktable']
    I już się z tym wszystkim zamotałem...
    Proszę pomóżcie..czy to przez ta metode porównywania napisów w bazie danych?


    Teraz również zauważyłem, że nie mogę dodawać nowych artykułów...ciekawe czego jeszcze nie moge
    strzeżcie sie ciemnej strony makaronu :cool:

  7. #6
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    a mozesz wywalic wszytsko i zrobic czysta instalke joomli 1.0.7 i sprawdzic czy problemy sie powtarzaja?

    Do do problemu kodowania to na localutak bywa, jedynie potem mozesz miec problem z kodowaniem znakow przy przenoszeniu bazy na serwer

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-01-2006
    Wpisy
    25
    Punkty
    10

    Domyślny

    jaka metaode kodowania wybrac w bazie danych..bo utworze zupelnie nowa ?
    strzeżcie sie ciemnej strony makaronu :cool:

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    12-10-2005
    Wpisy
    321
    Punkty
    26

    Domyślny

    Ja bym zrobil inaczej na razie. Wszedl do tego phpmyadmina i sflushowal wszystkie tabele... czyli wyczyscil je, oraz wgral zawartosc od nowa z czystej kopii .sql z paczki joomla. Ew. jak nie pomoze, wywal tez tabele.. najpierw je wgraj, a potem wgraj ich zawartosc. A tak przy okazji, bez czytania phpmyadmin. doc sie nie obejdzie
    Przeczytaj o tematyce: programy partnerskie zobacz też jak wygląda darmowa reklama dla Ciebie, no i na deser mam dla Ciebie stronę o pagerank i mały Kurs CSS

  10. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-01-2006
    Wpisy
    25
    Punkty
    10

    Domyślny

    założyłem nową baze...wgrałem joomla 1.0.7..od początku ..i zostały utworzone nowe standardowe tabele... tylko, że mam dalej ten sam problem..nie mogę w żaden sposób dodać nowego użytkownika..nowego artykułu..nowej kategorii...ale np kopiować kategorie już mogę..zastanawiam się czy nie zainstalować sobie mysqla od początku..może tutaj leży pies pogrzebany..
    strzeżcie sie ciemnej strony makaronu :cool:

  11. #10
    Bywalec
    Dołączył
    12-10-2005
    Wpisy
    321
    Punkty
    26

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez suteq_w_ciemnosci
    założyłem nową baze...wgrałem joomla 1.0.7..od początku ..i zostały utworzone nowe standardowe tabele... tylko, że mam dalej ten sam problem..nie mogę w żaden sposób dodać nowego użytkownika..nowego artykułu..nowej kategorii...ale np kopiować kategorie już mogę..zastanawiam się czy nie zainstalować sobie mysqla od początku..może tutaj leży pies pogrzebany..
    Ty się bawisz w instalację MySQL'a ? Noo, trzeba bylo od poczatku o tym mówić, bo raczej to jest ten Twój pies pogrzebany :-)
    Przeczytaj o tematyce: programy partnerskie zobacz też jak wygląda darmowa reklama dla Ciebie, no i na deser mam dla Ciebie stronę o pagerank i mały Kurs CSS

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •