wyświetlanie modułów tylko na glownej stronie z uzyciem 1 szablonu
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 12

Temat: wyświetlanie modułów tylko na glownej stronie z uzyciem 1 szablonu

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-06-2013
    Wpisy
    28
    Punkty
    2

    Domyślny wyświetlanie modułów tylko na glownej stronie z uzyciem 1 szablonu

    czesc.

    mam (z pozoru banalne) pytanie/problem.

    Otoz mam pewien modul na stronie. Chce by wyswietlal sie on tylko na pierwszej stronie. Wchodze w opcje modulu, zaznaczam by wyswietlal tylko na glownej i dziala to w przypadku menu (bo to zaznaczanie stron dotyczy wlasnie zakladek w menu).
    Gorzej z tym, ze na stronie mam tez przeglad artykulow z kategorii (takie newsy). W przypadku klikniecia na link z tego przegladu... bam! wpada nam strona glowna z modulem, ktorego nie chce nigdzie indziej niz na glownej.

    Ten sposob dziala dla menu, nie dziala dla linkow w tresci typu 'czytaj wiecej'.
    Innym wyjsciem byloby stworzenie drugiego layoutu bez zamieszczonej pozycji dla tego modulu, ustawienie szablonu jako domyslnego i podlaczenie go wszedzie.
    Problem w tym, ze obecny layout bedzie zmieniany i chce sie uchronic przed duza iloscia pracy- podobno istnieje metopda by to jakos doprowadzic do ladu.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus seba.adm awatar
    Dołączył
    14-12-2008
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    1 989
    Punkty
    265

    Domyślny

    Witam.

    Spróbuj raz jeszcze ustawić przypisanie modułu, ale z pomocą tego komponentu: Advanced Module Manager. Po instalacji będziesz miał dwie możliwości ustawienia przypisania modułu dla strony głównej: albo przez zaznaczenie w opcji "przypisz do pozycji menu" lub drugie "wyświetlaj tylko na stronie głównej".

    -----------------------------------------------------------
    Dajnowiec.pl
    - Tworzenie stron internetowych
    WspieramBiznes.pl
    - Twój partner w biznesie!
    Dołącz do NAS na Facebooku




  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-06-2013
    Wpisy
    28
    Punkty
    2

    Domyślny

    problem w tym, ze przypisanie do pozycji menu nie dziala w przypadku linkow z modulow.
    co do samego dodatku- nie moge go zainstalowac na 2.5.4 (a wersji zmieniac zbytnio nie chce), probowalem juz roznych wersji z changeloga sprzed wersji 4.6.0, w ktorej czytamy: "! [J2.5] Removed compatibility for Joomla 2.5 versions lower than 2.5.10"... zatem nadal problem jest nierozwiazany

  5. #4
    Wiarus seba.adm awatar
    Dołączył
    14-12-2008
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    1 989
    Punkty
    265

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez kikutnik666 Zobacz wiadomość
    nie moge go zainstalowac na 2.5.4 (a wersji zmieniac zbytnio nie chce)
    I jeszcze się dziwisz że nie możesz zainstalować tego rozszerzenia. Korzystasz ze starego oprogramowania i tyle. Jeżeli ci się nie chce zaktualizować Joomla! to przestań się dziwić że coś nie działa. Aktualizacja Joomla! nie jest moim widzimisię, tylko wymogiem bezpieczeństwa witryny, za którą Ty jako administrator odpowiadasz.

    -----------------------------------------------------------
    Dajnowiec.pl
    - Tworzenie stron internetowych
    WspieramBiznes.pl
    - Twój partner w biznesie!
    Dołącz do NAS na Facebooku




  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-06-2013
    Wpisy
    28
    Punkty
    2

    Domyślny

    nie dziwie sie, ze nie moge zainstalowac w najnowszej wersjji (niekompatybilnej z moja) tylko, ze nie moge zainstalowac wersji, ktora nie ma ograniczenia w zwiazku z moja wersja. Debilem nie jestem.

    Co do samej aktualizacji- chodzi o to, ze mam sporo dodatkow roznych, ktore sa kompatybilne wlasnie z 2.5.4, natomiast roznie z ich dzialaniem na 2.5.10 czy na 3.1.x. Instalujac nowsza wersje w celu instalacji tego jednego dodatku bede zmuszony wywalic i wyszukac na nowo kilka innych dodatkow. Chce po prostu zrobic to wygodnie dla siebie

    Co do bezpieczenstwa to strona poswiecona poswiecona mojej hodowli pajakow (bez forum itd.) nie jest az tak strasznie lakomym kaskiem dla kogokolwiek by cokolwiek mial dzialac... A nawet jesli to stracenie calej witryny nie jest straszna rzecza, skoro backup plikow i bazy mam co 24h ;)

    Dlatego jeszcze raz pytam- czy istnieje jakies rozwiazanie tego problemu procz:
    - uzycia ww. dodatku
    - przypisania pozycji menu (polowicznie skuteczne)
    - kolejny layout

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez kikutnik666 Zobacz wiadomość
    nie dziwie sie, ze nie moge zainstalowac w najnowszej wersjji (niekompatybilnej z moja) tylko, ze nie moge zainstalowac wersji, ktora nie ma ograniczenia w zwiazku z moja wersja. Debilem nie jestem.
    Ktoś Cię tutaj od debili wyzywał? A skoro nie, to daruj sobie!

    Cytat Wysłane przez kikutnik666 Zobacz wiadomość
    Co do samej aktualizacji- chodzi o to, ze mam sporo dodatkow roznych, ktore sa kompatybilne wlasnie z 2.5.4, natomiast roznie z ich dzialaniem na 2.5.10
    Na Śląsku by Ci powiedzieli, że "fanzolisz". Owszem, z 3.1 mogą nie działać. Natomiast jeśli nie działają z najnowszym Joomla w wersji 2.5 (czyli 2.5.14), to przeczytaj jeszcze raz poprzednią odpowiedź @seba.adm i przyjmij ją do wiadomości.

    Nie masz ochoty z powodu swojej niekompetencji (do czego masz święte prawo) na aktualizację oprogramowania, nie licz, że ktokolwiek będzie Ci pomagał w rozwiązaniu problemu z działaniem przestarzałych wersji. Nie znaczy to wprawdzie, że po aktualizacji problem ustanie, ale przynajmniej wiadomo, ze przyczyna nie tkwi w ponad tysiącu usterek, które usunięto z Joomla między wydaniem 2.5.4 a 2.5.14.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-06-2013
    Wpisy
    28
    Punkty
    2

    Domyślny

    czy dostane przejrzysta odpowiedz czy nadal bedzie trwalo przedstawienie pt "dostajesz od nas reprymende i nie pomozemy bo sie nie chcesz zastosowac do naszego widzimisie"?

  9. #8
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Odpowiedź otrzymałeś. Jasną - uaktualnij oprogramowanie, a potem pytaj na forum.
    Widzimisię masz, niestety Ty. To nie jest płatna pomoc techniczna, tylko forum społeczności. Nikt Ci się tutaj kłaniać nie musi, nikt Ci nie musi odpowiadać, a jeśli przedstawia Ci swoje stanowisko w sposób bezpośredni, to nie powód, żebyś mu imputował obrażanie Cię czy udzielanie Ci reprymendy.

    PS Rozszerzenie Advanced Module Manager umożliwia spowodowanie, że moduł będzie się wyświetlać tylko na stronie głównej.
    Ponadto na wiki jest instrukcja, jak sprawdzić, czy aktualnie jesteś na stronie głównej. Można skorzystać z tej instrukcji, osadzić w szablonie wewnątrz niej moduł, który ma się wyświetlać tylko na stronie głównej i powinno zadziałać.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-06-2013
    Wpisy
    28
    Punkty
    2

    Domyślny

    nie o to chodzi- zauwazylem na tym i na wielu innych forach, ze uzytkownik ktory ma problem czestokroc jest gnojony, a nie pomaga sie mu czy nie wyjasnia sie pewnych spraw lopatologicznie, by zrozumial.

    przeciez wersji 3.1.x czy 2.5.14 nie wymyslono od razu, przy joomla 2.5.4 wiem, ze dawano taka rzecz robic- dlatego pytam. Pytam by ludzie bardziej doswiadczeni pomogli mi z tym danym zagadnieniem, a nie odsylali mnie do kolejnej wersji.

    Dlatego prosze jeszcze raz- niech ta dyskusja dotyczy mojego problemu oraz sposobu na jego obejscie. Na dziurawej joomla 2.5.4

  11. #10
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez kikutnik666 Zobacz wiadomość
    nie o to chodzi- zauwazylem na tym i na wielu innych forach, ze uzytkownik ktory ma problem czestokroc jest gnojony, a nie pomaga sie mu czy nie wyjasnia sie pewnych spraw lopatologicznie, by zrozumial.
    Powtarzam raz jeszcze: ktoś Cię obraził? "zgnoił", jak powiadasz? Napisz raport.
    Nie zachowuj się tak, jak być może zachowujesz się na innych forach, a na pewno będziesz traktowany przyjaźnie.
    Oświadczając publicznie, że lekceważysz elementarne zasady bezpieczeństwa, musisz się liczyć z reakcją, bo stwarzasz potencjalne zagrożenie dla wszystkich użytkowników Internetu!
    Alternatywne rozwiązanie masz we wcześniejszym poście.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Wyświetlanie modułów tylko na frontpage
    przez stevcio na forum Menu, struktura witryny
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 11-04-2009, 11:57
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 09-07-2008, 13:16
  3. jak? - tylko 1 news na stronie glownej?
    przez dark_sand na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 05-04-2008, 19:43
  4. Wyświetlanie modułów na innej stronie
    przez cominher na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 13-02-2008, 15:06
  5. Wyświetlanie produktów tylko na stronie startowej
    przez gawi74 na forum VirtueMart
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 06-07-2006, 19:14

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •