migracja joomla 1.5.26 do 2.5.14 - jupgradepro zatrzymuje się na upgrading progress.. - Strona 3
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Wyniki 21 do 30 z 32

Temat: migracja joomla 1.5.26 do 2.5.14 - jupgradepro zatrzymuje się na upgrading progress..

  1. #21
    Bywalec
    Dołączył
    26-01-2011
    Wpisy
    248
    Punkty
    10

    Domyślny

    Rezygnuję z migracji
    Strona jest zainfekowana.
    Pewnie dlatego jest problem
    Nie chcę ryzykować że po migracji dalej coś będzie nie tak
    Nowa strona, nowy szablon, pokopiować kilkadziesiąt artykułów, wstawić moduły i sprawa rozwiązana

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Nowicjusz
    Dołączył
    25-01-2012
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki komodore - redmigrator zadziałał a co do JAMP to nie jest to mniej więcej to samo co środowisko na xampp ? czy to coś innego ? Stronka mi jakoś przeszła ale mam problem z galerią (phoca) Niby powinno iść łatwo ale coś jest nie tak - zgodnie z tym co wyczytałem - wgrałem najnowszą phoce - zaimportowałem odpowiednie tabele ze starej i zmieniłem przedrostki - w nowej bazie to widać - są kategorie itp. aha - no i oczywiście przekopiowałem w tej samej strukturze grafiki do nowej - niestety - nic nie widać - zero grafiki w phoca - a może w tej najnowszej (wgrałem 4.1.1) jest coś inaczej - nic o tym nie znalazłem ?

  4. #23
    Wyjadacz komodore awatar
    Dołączył
    02-03-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    822
    Punkty
    109

    Domyślny

    JAMP jest zoptymalizowany pod joomla. Wejdź na http://jamp.joomla.pl i poczytaj. XAMP-a nigdy mi się nie udało dobrze skonfigurować. Zawsze któraś strona odmawiała w jakiś sposób współpracy. Trial jest pełną wersją ograniczoną czasowo, a wersja płatna fortuny nie kosztuje. Ta czy ta oszczędzają czas i nerwy.
    Co do phoca, dawno jej nie migrowałem, ale opis migracji miałem z forum phoca.
    Przyłącz się jeśli masz chęć posłuchać lub porozmawiać o Joomla! i niedaleko Ci do Poznania.


    Klikając "Pomógł - daj punkt" poniżej, motywujesz mnie do dalszej pomocy użytkownikom forum.

  5. #24
    Wyjadacz komodore awatar
    Dołączył
    02-03-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    822
    Punkty
    109

    Domyślny

    Tak z ciekawości zajrzałem na wiki i pierwszym strzałem pięknie przetłumaczona instrukcja migracji phoca.
    Zobacz czy na pewno wszystko zrobiłeś i pamiętaj, że przedrostek notjos_ oznacza "taki jaki masz zdefiniowany w konfiguracji joomla".
    Przyłącz się jeśli masz chęć posłuchać lub porozmawiać o Joomla! i niedaleko Ci do Poznania.


    Klikając "Pomógł - daj punkt" poniżej, motywujesz mnie do dalszej pomocy użytkownikom forum.

  6. #25
    Nowicjusz
    Dołączył
    25-01-2012
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Domyślny

    pytanie na forum jest dla mnie ostatnią deską ratunku - wcześniej na prawdę staram się sam rozwiązywać problemy i najpierw szukam szukam i szuuuuukam... dokładnie z tego artykułu robiłem migrację - z resztą zaglądałem później jeszcze chyba na dziesiątki innych opisów - głownie migracja na joomle 2.5 ale w sumie to chyba to samo w tym przypadku - przedrostki i reszta sprawdzana parokrotnie - z resztą czyściłem bazę i importowałem parokrotnie, usuwałem tabele i z powrotem import - baza ok a phoca nadal ślepa

  7. #26
    Wyjadacz komodore awatar
    Dołączył
    02-03-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    822
    Punkty
    109

    Domyślny

    Z której wersji phoca migrujesz? Czy porównywałeś budowę tabel starej i nowej wersji?
    Przyłącz się jeśli masz chęć posłuchać lub porozmawiać o Joomla! i niedaleko Ci do Poznania.


    Klikając "Pomógł - daj punkt" poniżej, motywujesz mnie do dalszej pomocy użytkownikom forum.

  8. #27
    Nowicjusz
    Dołączył
    25-01-2012
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Domyślny

    jak to wszystko rodzi się w bólu - jakoś poszło ale wszystko robiłem znowu od zera tzn od instalacji joomli ale opłaciło się - ciekawe na czym teraz się zatrzymam - mam jeszcze kilka innych komponentów do ręcznej migracji - nieśmiało podejrzewam, że przyczyną mogło być złe spakowanie bazy - poszło jak zrobiłem bezpośrednio z serwera zdalnego na localhost i wtedy poszła też phoca - wcześniej najpierw ściągnąłem acebą i rozpakowywałem - migracja na localhost-localhost szła ale phoca nie przeszła - wiem że to troszkę nielogiczne ale i tak się cieszę że poszło - jeszcze raz dzięki za wsparcie i jeszcze tylko małe pytanko - nie bardzo podoba mi się ta baza - zwłaszcza że wcześniej były tam włamy - może polecił byś coś do poczytania żeby ją jakoś hmmm - sprawdzić, oczyścić, zoptymalizować ?
    pozdrawiam

  9. #28
    Wyjadacz komodore awatar
    Dołączył
    02-03-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    822
    Punkty
    109

    Domyślny

    Oczywiście polecam poczytać zawartość bazy danych. Wszystko rodzi się w bólu napisałeś, no to wyeksportuj sobie bazę danych i przejrzyj zawartość. Skoro bierzesz się za migrację, to zakładam że podstawy html, js, mysql i php nie są Ci obce, a jeśli są to od nich właśnie zacznij.
    Przyłącz się jeśli masz chęć posłuchać lub porozmawiać o Joomla! i niedaleko Ci do Poznania.


    Klikając "Pomógł - daj punkt" poniżej, motywujesz mnie do dalszej pomocy użytkownikom forum.

  10. #29
    Nowicjusz
    Dołączył
    23-05-2009
    Wpisy
    25
    Punkty
    10

    Domyślny

    Powiedzcie mi skąd pobrać jupgradePro? nie mogę nigdzie znaleźć...

  11. #30
    Wiarus Jac awatar
    Dołączył
    22-12-2005
    Skąd
    Szczecin/Warszawa/Bieszczady
    Wpisy
    1 321
    Punkty
    182

    Domyślny

    Możesz spróbować z RedMigrator (http://redcomponent.com/redcomponent/redmigrator). To prawie bliźniaczy komponent.
    Zapracowany po uszy, cały czas kilka projektów na tapecie.
    Od 2005 roku indywidualne projekty Joomla - www.studioalfa.pl.
    Polecam darmowe templatki Joomla.

    Nie pomagam w kwestiach związanych z Joomla na Facebooku! Forum Joomla jest tutaj.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. joomla 2.5.14 - podczas instalacji zatrzymuje się na konfiguracja i nie "idzie" dalej
    przez kdrogi na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 04-09-2013, 11:35
  2. instalacja - zatrzymuje się na teście środowiska
    przez mick na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 12-12-2012, 18:44
  3. Instalacja Joomla! 2.5.1 zatrzymuje się przy zakładaniu bazy danych.
    przez Kundelek na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post/autor: 27-02-2012, 22:34
  4. Migracja z Joomla 1.5.14 do 1.0.15
    przez jaromiko na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 24-11-2009, 10:23

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •