Edycja szablonów joomla. - Strona 2
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 23

Temat: Edycja szablonów joomla.

  1. #11
    Przeglądacz Djef awatar
    Dołączył
    12-09-2013
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    30
    Punkty
    2

    Domyślny

    No więc znowu ja.
    Przepraszam za pos pod postem na początku, ale pojawił mi sie kolejny problem. Googlanie na niewiele się jak na razie zdało, więc piszę na forum, bo po to chyba fora są, tak?

    Chciałbym na tej mojej stronce zmienić tło, ten najbardziej odległy background. Wiem, że wszystko co trzeba znajduje się w sekcji body mojego szablonu, znalazłem miejsce itd. Wiem też, że tło to jest obrazk i aby je zmienić trzeba obrazek podminić.
    Chcę żeby mój obrazk nie był powielany, więc zmieniłem funkcję "repeat" na "no-repeat".
    Ale, jak sprawić, żeby obrazek był wyśrodkowany idalnie i czy da się zrobić tak, żeby obrazek dopasował się do wielkości okna przeglądarki? Obawiam się, że tutaj w gre może wchodzić grafika responsywna, ale o tej jeszcze nie mam zielonego pojęcia.
    Satysfakcjonowałaby mnie jeszcze trzecia opcja: jednolite tło i na tym tle jakiś element (obrazek), który zawsze byłby na środku ekranu, niezależnie jak nisko zjedziemy scrollem, albo jak bardzo dużej rozdzielczości używamy.

    Da się to jakoś zrobić?
    Z góry dzięki za pomoc.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Bywalec AndiC awatar
    Dołączył
    20-09-2006
    Skąd
    Skawina
    Wpisy
    425
    Punkty
    56

    Domyślny

    Rozumiem że żaden z dostępnych modułów na JED nie jest odpowiedni ?
    I wszystkie sprawdziłeś ?

  4. #13
    Przeglądacz Djef awatar
    Dołączył
    12-09-2013
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    30
    Punkty
    2

    Domyślny

    Szczerze mówiąc, liczyłem, że wystarczy odpowiednią formułę wpisać w kodzie, żeby tło np. dopasowało sie do okna przeglądarki. I nie trzeba będzie uciekać się do modułów.
    Szukasz grafika? Zapraszam do współpracy!
    Plakaty, Ulotki, Layouty www, wizytówki, Loga (+ księga identyfikacji znaku), projekty nadruków na tshirty i wszystko co da się zadrukować!

    facebook.com/dejfart
    dejfartpl@gmail.com

  5. #14
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Djef Zobacz wiadomość
    Ale, jak sprawić, żeby obrazek był wyśrodkowany idalnie i czy da się zrobić tak, żeby obrazek dopasował się do wielkości okna przeglądarki? Obawiam się, że tutaj w gre może wchodzić grafika responsywna, ale o tej jeszcze nie mam zielonego pojęcia.
    Satysfakcjonowałaby mnie jeszcze trzecia opcja: jednolite tło i na tym tle jakiś element (obrazek), który zawsze byłby na środku ekranu, niezależnie jak nisko zjedziemy scrollem, albo jak bardzo dużej rozdzielczości używamy.
    @AndiC dlatego podpowiedział skorzystanie z modułu, bo napisałeś co napisałeś: nie wiesz, nie masz pojęcia, czyli oczekujesz nie podpowiedzi, ale poradnika czy instrukcji krok po kroku. Co prawda to nieco inna skala zagrożenia, ale porównanie jest mimo wszystko uprawnione: czy użytkownikowi wyrostka robaczkowego chirurg ma na na forum odpowiadać, jak krok po kroku rozwiązać doskwierający użytkownikowi problem.

    Da się osiągnąć efekt za pomocą modułu, znaczy, że da się napisać kod, który problem rozwiązuje. Ale nie jest to jeden wierszyk w arkuszu CSS ("odpowiednia formula w kodzie")
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #15
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    @Djef, włącz witrynę.

  7. #16
    Przeglądacz Djef awatar
    Dołączył
    12-09-2013
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    30
    Punkty
    2

    Domyślny

    @zwiastun, słuszne rozumowanie, nie podszedlem do tego tematu z tej strony. Po prostu miałem nadzieję, że wystarczy zmienić jakiś elemnt, lub coś dopisać, tak jak w przypadku sprawienia aby obrazek nie był powielany - wystarczyło dodać przedrostek "no-" do repeat i było w porządku.

    @alex, witryna włączona.
    Szukasz grafika? Zapraszam do współpracy!
    Plakaty, Ulotki, Layouty www, wizytówki, Loga (+ księga identyfikacji znaku), projekty nadruków na tshirty i wszystko co da się zadrukować!

    facebook.com/dejfart
    dejfartpl@gmail.com

  8. #17
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Coś długo trwało to włączanie. Widzę, że masz już wstawiony obrazek w tle strony:
    http://13taxi.pl/templates/realestate/css/styles.css
    wiersz 12
    .background {

    background: url("../images/bck.jpg") no-repeat scroll 0 0 transparent;
    position: absolute;
    width: 100%;


    }
    Aby obrazek nie przesuwał się wraz z przesuwaniem zawartości strony zmienić należy wartość scroll na fixed.

  9. #18
    Przeglądacz Djef awatar
    Dołączył
    12-09-2013
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    30
    Punkty
    2

    Domyślny

    Jedyne co w tym pliku znalazłem to:
    /* Main Layout */
    html {height: 100%; width:100%;}
    body { font-family: Helvetica, Arial, sans-serif; font-size:13px; line-height: 1.3; color: #393939; }
    body.contentpane { background:#393939; color:#393939;}

    .background {position: absolute; width: 100%; background:url(../images/bck.jpg) no-repeat;}
    h2.item-page-title a, .leading-0 a, h1, h2, h3, h4, a:link, a:visited { text-decoration: none; color: #393939;}
    a:hover { text-decoration: underline; color: #555; background:none;}
    .logo { position:absolute; max-width:267px; max-height:85px;}
    .logo a {color:#fff; text-decoration:none; font-size:56px;}
    .slogan {color: #fff;font-size: 10px;left: 290px;position: absolute;top: 73px;}
    .searchbutton { position:absolute; right:10px; top: 7px; color:#fff; float:right; width:50px;}
    I szczerze nie widzę tam info o scrollu :/
    Szukasz grafika? Zapraszam do współpracy!
    Plakaty, Ulotki, Layouty www, wizytówki, Loga (+ księga identyfikacji znaku), projekty nadruków na tshirty i wszystko co da się zadrukować!

    facebook.com/dejfart
    dejfartpl@gmail.com

  10. #19
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    @Alex51 pokazał Ci jak zmienić te deklarację:
    .background {position: absolute; width: 100%; background:url(../images/bck.jpg) no-repeat;}
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #20
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Brak wpisu wartości scroll jest równoznaczny z tym, że tło strony pozostaje "sklejone" z pozostałymi częściami szablonu. Mówiąc inaczej nie trzeba koniecznie dopisywać scroll w regule określającej tło strony jeśli zależy nam aby tło przesuwało się wraz z przesuwaniem strony. Chcąc uzyskać nieruchomy obraz tła należy użyć wartości fixed. Robi się tak w przypadku ustawiania w tle strony konkretnego obrazka o rozdzielczości wystarczającej do pokrycia całego roboczego rozmiaru strony. Wówczas nie ma potrzeby stosowania powtórzeń tego obrazu.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Ilość szablonów dla Joomla!
    przez PeFik na forum Różne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 02-08-2011, 14:02
  2. Edycja szablonów
    przez Wojtexx na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 28-11-2009, 20:37
  3. Tworzenie szablonów Joomla! v.1.0.x oraz 1.5.x
    przez Przemulala na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 08-09-2008, 19:05

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •