Home.pl - nowe środowisko a joomla! 1.0.12 stable
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Home.pl - nowe środowisko a joomla! 1.0.12 stable

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    05-09-2006
    Wpisy
    60
    Punkty
    0

    Domyślny Home.pl - nowe środowisko a joomla! 1.0.12 stable

    Witam,

    home wprowadza zmiany środowiskowe na swoich serwerach,
    dali możliwość testowania:

    http://domena.pl:81/
    https://domena.pl:444/ - do połączeń wykorzystujących SSL



    z ciekawością sprawdziłem i okazało się, że... nie działa (((

    wyskakuje komunikat:

    Malformed header from CGI script: PHP crashed (pid 27859, uid 11652, signal 11) at main() in mediotech.pl/partner/includes/domit/xml_domit_lite_include.php line 14

    pod joomla! 1.0.10 działa, ale zrobiłem już kilka stronek i nie chciałbym kombinować ze zmianą na niższe wersje - do tej pory śmigało dobrze.

    Straszne jest to, że 15 lutego przełączą na nowe środowisko i strony się posypią (

    czy ma ktoś na to radę??

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    tak, napisac do nich co nie dziala (przeslac komunikat bledu) sami napsuli, niech sami naprawiaja ;)
    jak dostana komunikat bledu to sobie zajrza w kod i beda wiedziec

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    05-09-2006
    Wpisy
    60
    Punkty
    0

    Domyślny

    tak zrobiłem w pierwszej kolejności, odpowiedź: "To nie jest wina serwerów home, proszę się skontaktować z producentem joomli" - i co ja teraz mam k.. zrobić, czy oni mają pojęcie co tam robią? Może to jakoś prawnie załatwić?

  5. #4
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    warto by bylo:
    - sprawdzic to na kilku innych serwerach, moze to "nasza" (o ile to "nasza", nie podales wersji) dwunastka ma zdupcony parser XML (kiedys byly z nim problemy)
    - sprawdzic (zapytac) na czym polegaja zmiany, moze to wina php 5, ktore da sie zwykle przelaczyc lokalnie dla danego konta
    - poprosic ich o zasugerowanie poprawek w skrypcie (kilka hostingow oferuje takie male uslugi jak cos u nich nie dziala)

    Do sprawdzenia uzyc kont testowych i dokladnej kopii serwisu, wiem ze to trwa ale jakies argumenty trzeba miec. Jednak zanim zaczniesz sie unosic ;) sprawdz dokladnie (i napisz nam) jakiej wersji uzywasz i kiedy pojawia sie ten blad. Moze nie taki diabel straszny.

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    04-08-2006
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny Joomla a home.pl

    Mam podobny problem. Postawiłem i rozwijam kilka stronek na home.pl (Joomla 1.0.11). Niby Joomla jest user friendly, ale jak trzeba zagmerać w tabelach, to wymiękam.
    Z tego, co się dowiedziałem wywalanie się Joomla spowodowane jest różnicami pomiędzy wersjami PHP. To samo dzieje się z PHPBB by Przemo. Poniżej wymieniam specyfikację, jaka obowiązywać będzie na serwerach home.pl od połowy lutego (chyba).

    - PHP 4.4.2 do wersji 4.4.4 dla skryptów z rozszerzeniami .php, .php4,
    .phtml,
    - PHP 5.1.2 do wersji 5.2.0 dla skryptów z rozszerzeniem .php5,
    - Perl do wersji 5.8.8 dla skryptów z rozszerzeniem .pl,
    - Python 2.2.3 do wersji 2.5 dla skryptów z rozszerzeniem .py,
    - silnik bazy MySQL 4.1.18 do wersji 5.0.33,
    - silnik bazy PostgreSQL 7.4.12 do wersji 8.2.1,
    - biblioteki PEAR z wersji 1.3.6 do wersji 1.5.0.

    Oprócz aktualizacji powyższego w nowej wersji oprogramowania oferujemy:
    - nowy system buforowania skryptów ideacache dla PHP4 i PHP5,
    - obsługę skryptów zakodowanych ionCube i ZendGuard dla PHP5,
    - obsługę skryptów zakodowanych mmcache i eAccelerator dla PHP4.



    I tak sobie myślę, czy zaryzykują utratę klientów, czy napiszą jakiś skrypt, którym da się do poprawić. A poprawić można - to wiem

  7. #6
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    sprawdz ustawienia php dla serwerow home.pl - opis nazjdziesz na www.pomoc.joomla.pl
    moze automatycznie wrzuca Ci php5 ?

    z MySql 5 bedziesz mial klopot

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    04-08-2006
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Czy Joomla 1.5 również obarczona jest tym problemem?


    A oto odpowiedź home.pl w związku z przejściem na nową wersję PHP:

    ***
    W chwili obecnej, ze wzgledu na przeprowadzane testy, sa uruchomione dwa srodowiska baz danych MySQL i nie sa one w zaden sposob powiazane, stad utworzenie nowej bazy w starym srodowisku nie spowoduje utworzenia bazy w srodowisku testowym bez uprzedniego poinformowania nas o takim
    fakcie.
    Po wdrozeniu nowego silnika bazy danych MySQL, cala aktualna zawartosc baz danych zostanie przeniesiona do nowego srodowiska, ktore calkowicie zastapi starsza wersje MySQL.
    ***
    Ostanio edytowane przez adamo : 09-02-2007 13:56

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    20-01-2007
    Wpisy
    15
    Punkty
    11

    Domyślny

    Środowisko testowe działa w oparciu o dwie rożne bazy SQL. Oznacza to, że operacje prowadzone na bazie danych MySQL 4 po 30 stycznia (czyli aktualnie) NIE będą widoczne w wersji MySQL 5 tej samej bazy i test się wykrzaczy. Należy poprosić administratorów o utworzenie bazy danych w srodowisku testowym i wtedy sprawdzić działanie. Jeśli jednak baza została założona wcześniej problem nie powinien występować, sprawdzałem wersję 1.0.11pl i jest OK

  10. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    05-09-2006
    Wpisy
    60
    Punkty
    0

    Domyślny

    1.0.11pl działała od razu, po krótkiej dyskusji z administratorem z home.pl - doszliśmy do porozumienia i teraz wszystko pomyka jak trzeba

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •