Dziwne pliki na ftp blokada strony
Wyniki 1 do 10 z 10

Temat: Dziwne pliki na ftp blokada strony

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    26-02-2011
    Wpisy
    135
    Punkty
    9

    Domyślny Dziwne pliki na ftp blokada strony

    Witam jais czas temu serwerownia zblokowała mi strone na pytnie czemu rozsyłny spam.
    Zalogowałem sie na fto a am takie dziwne pliki np
    eg752_plik.jpg
    http://img20.otofotki.pl/obrazki/eg752_plik.jpg
    pousuwałem pliki zmieniłem hasła i mineły 2 tygodnie to samo
    mam joomle 1.5.26

    jak ie zabezpieczyć przed tym prosze o pomoc ewentualnie link

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    26-02-2011
    Wpisy
    135
    Punkty
    9

    Domyślny

    zwiastun
    Dziękuje zapoznałem sie z tym i musze przyznać ze zrobiłem sporo co tam zostało opisane i mam 3 konta na tym serwerze i z wszystkimi był problem tego samego typu blokada i info ze spam rozsyłany wszedze joomla 1.5.26 i info by uaktualić do 2.5. Przyznam że na innym serwerze też mam strony też na 1.5 i nie ma żadnych problemow czy to czasem nie wina serwerowni?

  5. #4
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez morelo Zobacz wiadomość
    zrobiłem sporo co tam zostało opisane
    Powinieneś zrobić wszystko + migracja do 2.5.

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Niestety, "prawie" robi ogromną różnicę.
    Najpewniej
    - nie odkryłeś źródła - sposobu włamania i nie zabezpieczyłeś przed ponownym włamaniem, bo gdybyś je wykrył i zastosował odpowiednie zabezpieczenie, to włamanie raczej by się nie powtórzyło,
    - nie usunąłeś wszystkich zakażonych lub niebezpiecznych plików.
    - pozostałeś na zhakowanym serwerze - wprawdzie w artykule na www.joomla.pl nie ma chyba mowy, by się przenieść na inny serwer, ale jest taka wskazówka w krótszym tekście na wiki, do którego odsyłał Cię Bazyl
    - nie zainstalowałeś wydanej całkiem niedawno poprawki do 1.5.26, naprawiającej lukę w komponencie Media, umożliwiającą nieautoryzowane, a proste przesyłanie plików na serwer
    - nie przebudowałeś witryny, w tym nie unowocześniłeś do nowszej wersji np. 2.5,
    - nie zabezpieczyłeś odpowiednimi narzędziami witryny po usunięciu i naprawie skutków włamania.
    Nawet jeśli wykonywałeś te działania, to po prostu nieskutecznie, nie w pełni, niedokładnie, "prawie"

    A piszesz, że zrobiłeś wszystko.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    26-02-2011
    Wpisy
    135
    Punkty
    9

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Niestety, "prawie" robi ogromną różnicę.
    Najpewniej
    1 nie odkryłeś źródła - sposobu włamania i nie zabezpieczyłeś przed ponownym włamaniem, bo gdybyś je wykrył i zastosował odpowiednie zabezpieczenie, to włamanie raczej by się nie powtórzyło,
    2 nie usunąłeś wszystkich zakażonych lub niebezpiecznych plików.
    3 pozostałeś na zhakowanym serwerze - wprawdzie w artykule na www.joomla.pl nie ma chyba mowy, by się przenieść na inny serwer, ale jest taka wskazówka w krótszym tekście na wiki, do którego odsyłał Cię Bazyl
    4 nie zainstalowałeś wydanej całkiem niedawno poprawki do 1.5.26, naprawiającej lukę w komponencie Media, umożliwiającą nieautoryzowane, a proste przesyłanie plików na serwer
    5 nie przebudowałeś witryny, w tym nie unowocześniłeś do nowszej wersji np. 2.5,
    6 nie zabezpieczyłeś odpowiednimi narzędziami witryny po usunięciu i naprawie skutków włamania.
    Nawet jeśli wykonywałeś te działania, to po prostu nieskutecznie, nie w pełni, niedokładnie, "prawie"

    A piszesz, że zrobiłeś wszystko.
    Nigdzie nie napisałem że zrobiłem wszystko! ani "prawie" tylko sporo a to ogromna różnica

    1 na 90% ftp hasła zmieniłem i tyle
    2 usunołem wywaliłem wszystko z ftp i wgrałem kopie z przed roku
    3 tak na razie ten sam serwer
    4 1.5.26 (security patch) o to chodzi? to zainstalowałem jesli o coś inne to o co?
    5 nie i na razie zostaje 1.5
    6 dokładnie jakie narzędzia?

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Tonu Twojej wypowiedzi nie rozumiem. Uzmysławiamy Ci, że na pewno nie zrobiłeś wszystkiego, a zrobić musisz wszystko. Zrobiłeś na "pół gwizdka", masz efekt na "pół gwizdka".
    Przecież jeśli Ci piszemy, że czegoś nie zrobiłeś, to nie po to, byś dyskutował, czy sporo to mniej lub więcej niż prawie, tylko po to, byś zrobił, co należy.

    Cytat Wysłane przez morelo Zobacz wiadomość
    1 na 90% ftp hasła zmieniłem i tyle
    Mogę tylko pogratulować Ci dobrego samopoczucia.

    Cytat Wysłane przez morelo Zobacz wiadomość
    2 usunołem wywaliłem wszystko z ftp i wgrałem kopie z przed roku
    I co z tego, że wgrałeś kopię sprzed roku. Nawet jeśli była czysta, to tylko jeden z elementów przywracania witryny po włamaniu

    Cytat Wysłane przez morelo Zobacz wiadomość
    3 tak na razie ten sam serwer
    To Twój wybór, Twoja decyzja. Nie dziwna, skoro nie wiesz, jak nastąpiło włamanie, nie masz pewności, bo skąd, czy inne konta na tym serwerze też nie są pozarażane. Może Ci to trudno zrozumieć, ale napastnik wie o Twojej witrynie i Twoim serwerze wystarczająco dużo i korzysta z tej wiedzy. Zmiana serwera jest jednym z możliwych, choć niekoniecznych zabiegów. Ale skoro zawiodły wszystkie inne zabezpieczenia, to zmiana serwera i przebudowanie witryny jest kolejnym, które należy wykonać, jeżeli chce się rzeczywiście rozwiązać problem.
    Cytat Wysłane przez morelo Zobacz wiadomość
    1.5 nie i na razie zostaje 1.5
    To też Twój wybór. Zdaj sobie tylko sprawę, że skoro nie potrafisz tej wersji wystarczająco zabezpieczyć, a do tego ignorujesz w gruncie rzeczy zalecenia dotyczące postępowania po włamaniu, to problemu nie rozwiążesz. I kolejne posty ani na tym, ani na żadnym innym forum nic Ci nie pomogą. Nikt Ci czarodziejskiej różdżki nie da, bo jej nie ma.

    Cytat Wysłane przez morelo Zobacz wiadomość
    6 dokładnie jakie narzędzia?
    Tzn. co? - mam Ci jeszcze raz tu przepisać artykuł, który już czytałeś? Mam za Ciebie przejrzeć JED i znaleźć jeszcze inne, jeśli wymienione w artykule Ci nie odpowiadają?

    Dziękuję za uwagę.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    26-02-2011
    Wpisy
    135
    Punkty
    9

    Domyślny

    Jeszcze jedno prosze nie wysyłać mi pw z info naprawie to za tyle i tyle itp isrp na razie jes ok jak będą problemy to jest dział zlece to tam będzie info.

  10. #9
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Kto Ci wysyła tego typu informacje?
    Proszę zgłaszać takie sytuacje administracji. Uczestnicy forum, którzy pozwalają sobie na wysyłanie tego typu wiadomości na PW w przypadku postów nieumieszczonych w dziale "Zlecę" naruszają fundamentalna zasadę tego forum - to jest forum społeczności, na którym podpowiadamy sobie, jak można rozwiązać problem. Jedynym przypadkiem, gdy można oferować swoje usługi, są odpowiedzi na ogłoszenia w dziale zlecę.

    Jeśli ktoś tego nie doczytał w regulaminie, niechaj nie szuka. Regulamin nie jest podręcznikiem dobrego zachowania!

    PS
    Twój post pod moją odpowiedzią może sugerować innym, że otrzymałeś taką ofertę ode mnie. Zważ następnym razem konsekwencje tego, co robisz.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #10
    Bywalec
    Dołączył
    26-02-2011
    Wpisy
    135
    Punkty
    9

    Domyślny

    Spokojnie to nie zwiastun ale dostałem taką pw

    //usunięta zbędna informacja//

Podobne tematy

  1. PO WGRANIU STRONY NA SERWER KŁOPOTY Z FTP
    przez voodoos na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 18-09-2012, 09:22
  2. Przenoszenie strony z dysku na FTP - BŁĄD
    przez pawlik666 na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 09-05-2012, 13:31
  3. usuniete pliki z ftp! jak przywrocic pomocy!
    przez azimo na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 11-12-2010, 18:11
  4. Włączone FTP a pliki rozszerzeń się nie upladują /ftp przez smpt/
    przez IdCzarek na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 18-09-2010, 12:21
  5. Jak dogrywac i usuwac pliki z poziomu ftp?
    przez Radek1231231 na forum Różne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 27-04-2007, 16:36

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •