Własny komponent
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 17

Temat: Własny komponent

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    06-02-2007
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny Własny komponent

    Szukałem na forum lecz niestety nie znalazłem wystarczających informacji. Chodzi mianowicie informacje na temat pisania własnych komponentów, dostępnego api joomli, jakiegoś tutka wprowadzającego, opisu jak zacząć projektować komponent, itd... Muszę napisać swój komponent dość specyficzny.

    Czy ktoś z Was wie gdzie znajdę takie info ??

    Obiecuję, że opublikuję komponent

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3

  5. #4
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez dado Zobacz wiadomość
    Obiecuję, że opublikuję komponent
    A czy teraz możesz zdradzić do czego ten komponent? ;)

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    11-07-2008
    Wpisy
    327
    Punkty
    29

    Domyślny

    Czym się różni od strony kodu komponent napisany do Mambo od komponentu napisanego do Joomla 1.5x. Muszę napisać komponent do Joomli i chcę użyć tego tutoriala zamieszczonego na stronie http://www.joomla.pl/pomoc/content/view/67/30/ a jak widze to jest on do mambo. Z góry dziękuję za odpowiedź

  7. #6
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Joomla 1.5.x działa na innym API stąd kod musi wyglądać inaczej. W tej sprawie odsyłam Cie na witrynę joomla.org - tam znajdziesz więcej informacji - niestety po angielsku.

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    11-07-2008
    Wpisy
    327
    Punkty
    29

    Domyślny

    Ok dzięki za odpowiedź.
    Zrobiłem sobie strukturę dla komponentu, tak jak było to na http://www.wromanek.info/kurs-pisani...mvc-/index.php. Niestety kurs urwał się troche za wcześnie. Może zna ktoś jeszcze jakis tutorial, w którym opisane jest coś więcej o pisaniu komponentów do joomi? Interesuje mnie teraz głównie dodanie linków w toolbar i jak zrobić pakiet instalacyjny. Oczywiście to pierwsze ważniejsze bo bez tego nie będę miał co instalować
    Ostanio edytowane przez vego007 : 16-07-2008 09:14

  9. #8

    Domyślny

    czego potrzebujesz? Wkrótce kontynuacja ;) Niestety ze względu na natłok pracy jestem zmuszony na dość rzadkie wydawanie artykułów ale oczywiście jeśli mnie zmotywujecie dobrze to się wezmę do roboty
    ================
    Kurs pisania komponentów dla Joomla 1.5 - www.wromanek.info
    Czekam na opinie i sugestie.

  10. #9
    Bywalec
    Dołączył
    11-07-2008
    Wpisy
    327
    Punkty
    29

    Domyślny

    Ja motywuję Mam do zrobienia komponent dodający firmy do bazy, generowanie faktur i sporządzenie listy dłużników. Zrobiłem widok, model i kontroler wg twojego tutoriala ale nie wiem co dalej. Nie wiem jak dodawać linki, dodawać toolbara np do wprowadzania bądź edycji danych firm oraz jak stworzyć plik instalacyjny.

  11. #10

    Domyślny

    dużo tego ;P narazie masz odczyt z bazy danych ja się teraz trochę martwię bo muszę zrobić moduł z użyciem mootools i są problemy przez fu....ny Internet Explorer... było wszystko gotowe treraz robie od początku a czas goni. Na joomla.org jest tutorial o dodawaniu do bazy (na mojej stronie też wkrótce coś napiszę) Plik instalacyjny podglądnij jak wygląda np w com_weblinks ;) I staraj się po przykładach robić;) Można się wiele nauczyć
    ================
    Kurs pisania komponentów dla Joomla 1.5 - www.wromanek.info
    Czekam na opinie i sugestie.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •