Własny komponent - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 17 z 17

Temat: Własny komponent

  1. #11
    Bywalec
    Dołączył
    11-07-2008
    Wpisy
    327
    Punkty
    29

    Domyślny

    Moja przygoda z joomla dopiero się zaczyna i troche trudno mi się w tym połapać a czasu też nie mam za wiele. No ale nie mam wyjścia, trzeba będzie coś próbować. A co do Twojego kursu to czekam na kontynuacje, bo naprawdę jest dobry ;)

    Znalazłem dobry tutorial na początek, dla osób którym english nie przeszkadza. Oto link:
    http://joomlaequipment.com/content/view/47/74/
    Ostanio edytowane przez vego007 : 16-07-2008 14:46

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Nowicjusz
    Dołączył
    04-04-2007
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny

    Hej

    Dolaczam sie do pytania o linki do kursow pisania komponentow w joomli 1.5.
    podany kilka postow wczesnij link do polskiej strony juz nie dziala .
    tutaj: http://joomlaequipment.com/content/view/47/74/ jest dosc malo informacji.
    z gory dziekuje za pomoc

  4. #13
    Bywalec
    Dołączył
    11-07-2008
    Wpisy
    327
    Punkty
    29

    Domyślny

    Robiłem ten ze strony którą podałeś i pomieszał mi w głowie. Polecam jak coś strone Wojtka. Tam powierzchownie jest to opisane a reszta to książka Mastering Joomla (o czym było już tu na forum) + analiza kodu innych komponentów

  5. #14
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    mi dość dużo dał "hello world" wersja 3 - znalezione chyba na extensions.joomla.org;)

  6. #15
    Debiutant
    Dołączył
    28-08-2008
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    Świetny ten artykuł "na wromanku".
    Generalnie bez problemu zrobiłem komponent z kalkulatorami do wyliczania stawek ubezpieczeniowych, przy czym zarówno kalkulatory jak i stawki i parametry do wyliczania są pobierane z baz danych i dynamicznie generowane.

    Teraz chcę zrobić do tego panel administracyjny. Wiem, że mogę na podobnej zasadzie zbudować administrację tym komponentem z własnym interfejsem, ale zależałoby mi na tym, by interfejs zarządzania był taki jak ten od standardowych komponentów. Mam nadzieję że na "wromanku" pojawią się wskazówki jak tworzyć administrację komponentem na wzór tych standardowych z joomla. Głównie chodzi mi o takie elementy:
    - jak wpisać treść w pasek "Zapisz, Zastosuj, Anuluj" i jak tym operować
    - jak wpisać treść w pasek (przykład dla komponentu bannerów) "Reklamy, Klienci, Kategorie" i jak tym operować
    - jak zrobić wyświetlanie elementów w tabelach tak jak komponentach joomli (mogę ręcznie to napisać w PHP, ale chyba jest od tego jakaś metoda albo klasa z API, no nie?)

    Nie poskąpię też obcojęzycznymi poradnikami na ten temat, ale wromankowy kurs jest b. dobrze zrozumiały i taki byłby najlepszy

  7. #16
    Bywalec
    Dołączył
    11-07-2008
    Wpisy
    327
    Punkty
    29

    Domyślny

    Ad 1
    Kod:
    JToolBarHelper::title("Tytuł");
    //przykładowe buttony
    JToolBarHelper::save();
    JToolBarHelper::cancel('task','nazwa');
    Możesz również użyć custom i tam dać np. swoją grafikę.

    Ad 2.
    Po zrobieniu instalki pojawi Ci się ten pasek o ile dobrze pamiętam.

    Ad 3.
    Przesyłasz sobie np. tablicę poprzez $this->assignRef('nazwa','zmienna tablicowa'); i w katalogu /views/tmpl/nazwa.php przywołujesz ją za pomocą $this->nazwa ale to już pewnie wiesz. Jeśli chcesz mieć taki sam wygląd, to spójrz tylko jakie klasy do css znajdują się w komponentach standardowych i zastosuj je w swojej tabeli.

    Jeśli masz jeszcze jakieś pytania albo coś niejasno opisałem to napisz tutaj.

  8. #17

    Domyślny

    hehe zapewne bedzie ;) troche zajety jestem pracą ale postaram sie wkrótce wrzucić coś w stylu tworzenia komponentu od A do Z na jakimś konkretnym przykładzie ;)
    ================
    Kurs pisania komponentów dla Joomla 1.5 - www.wromanek.info
    Czekam na opinie i sugestie.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •