Joomla 2.5 - jak przywrócić wyszukiwarkę indeksującą
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Joomla 2.5 - jak przywrócić wyszukiwarkę indeksującą

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    06-11-2008
    Wpisy
    32
    Punkty
    10

    Domyślny Joomla 2.5 - jak przywrócić wyszukiwarkę indeksującą

    Witam serdecznie!

    Przez nieuwagę (głupotę) usunąłem z komponentów "Wyszukiwarkę indeksującą" - czyli jedną z najważniejszych rzeczy w Joomla 2.5.
    Wiem, wiem że to głupota ale coś mi odbiło i bezmyślnie usunąłem ten komponent.

    Czy da się jakoś "doinslalować" wyszukiwarkę indeksującą? Lub czy można w jakiś sposób naprawić instalację tak, aby zachować dane na stronie?

    Budowałem stronę przez 2 tygodnie a teraz nie mogę nawet edytować artykułów gdyż wyświetla mi po naciśnięciu ZAPISZ:
    Warning: require_once(/home/diamos/ftp/piotr/administrator/components/com_finder/helpers/indexer/adapter.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/diamos/ftp/piotr/plugins/finder/categories/categories.php on line 16

    Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/diamos/ftp/piotr/administrator/components/com_finder/helpers/indexer/adapter.php' (include_path='.:/usr/share/pear/') in /home/diamos/ftp/piotr/plugins/finder/categories/categories.php on line 16

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga palyga007 awatar
    Dołączył
    24-03-2010
    Skąd
    Wieluń
    Wpisy
    3 899
    Punkty
    229

    Domyślny

    Najprościej i najpewniej zrobić to tak:
    1. Zainstaluj czystego Joomla! w wersji, której używasz na stronie.
    2. Skopiuj poprzez ftp foldery dotyczące komponentu wyszukiwarki indeksującej zarówno z głownego folderu jak i z /administrator
    3. Przy pomocy phpmyAdmin albo innego narzędzia do obsługi baz danych wyeksportuj tabele dotyczące wyszukiwarki (ich listę masz w swoich poprzednich postach)
    4. Edytuj plik .sql i zmień przyrostki tabeli na zgodne z tymi gdzie chcesz przywrócić komponent.
    5. Zaimportuj .sql na nowej - "starej" stronie
    6. Gotowe.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    "Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny."
    Przyjmę ofertę pracy w Australii...
    web-coder.pl

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    06-11-2008
    Wpisy
    32
    Punkty
    10

    Domyślny

    Bardzo dziękuję za odpowiedź. A czy istnieją prostrze, alternatywne możliwości odzyskania "wyszukiwarki indeksującej"? Dużo sie narobiłem a kontakt i pomoc ze strony HOME.PL polega na tym, iż wystawiają ci archiwum i musisz sam najpierw ściągnąć na swój komp a później wysłać poprzez FTP na serwer. Podwójna robota.

    Może coś prostrzego! WIEM ŻE Z MOJEJ STRONY TO GŁUPOTA kiedy usuwałem tą wyszukiwarkę, ale na dzień dzisiejszy mogę edytować MODUŁY, natomiast z artykułami (tworzenie i edytowanie) ZAPOMNIJ!

  5. #4
    Wyga palyga007 awatar
    Dołączył
    24-03-2010
    Skąd
    Wieluń
    Wpisy
    3 899
    Punkty
    229

    Domyślny

    A bo ja wiem..
    Jak masz jakąś starszą wersję to może uaktualnienie naprawi, ale to naprawdę strzał w ciemno i nie dałbym za niego złamanego grosza.
    Zawsze możesz zlecić. Ktoś zarobi na flaszkę, a ty masz problem z głowy.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    "Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny."
    Przyjmę ofertę pracy w Australii...
    web-coder.pl

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez pionier Zobacz wiadomość
    A czy istnieją prostsze, alternatywne możliwości odzyskania "wyszukiwarki indeksującej"?
    A na czym polega "trudność" w przekopiowaniu dwóch katalogów z katalogów component, ewentualnego przekopiowania katalogu z katalogu modules, przekopiowania jednego katalogu z katalogu plugins i jednego z katalogu plugins/content (katalogi finder), a następnie posłużenie się w instalatorze opcją Wykryj?

    Jeśli to taki kłopot dla Ciebie, daj do działu zleceń - zapłacisz 40-100, a wówczas docenisz, że za 2 nieprzemyślane minuty i 10 czyjejś pracy zamiast swojej to raczej nie warto tyle wydawać.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    06-11-2008
    Wpisy
    32
    Punkty
    10

    Domyślny

    Sęk w tym, że już wcześniej przekopiowałem te katalogi z czystego instalatora i przycisk WYKRYJ nic nie wykrywa. Dlatego pisałem z prośbą o pomoc. U mnie nie ma w ogóle takiego katalogu:
    administrator/components/com_finder/helpers/indexer/adapter.php.

    W /helpers nie mam katalogu indexer i pliku adapter.php

    A właśnie na to wskazuje błąd który wyskakuje przy tworzeniu nowego dokumentu i wciśnięciu ZAPISZ.

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Jeśli prowadzisz witrynę internetową opartą na CMS takim, jak Joomla, powinieneś mieć serwer testowy - lokalny lub zdalny. Nie masz, oznacza to, że nie jesteś zbyt odpowiedzialnym administratorem i warto ten błąd szybko naprawić.
    Przekopiowanie katalogów/plików z testowej instalacji do docelowej to żadna sztuka.
    Niezbyt mi się chce wierzyć, że funkcja Wykryj nie wykrywa niezainstalowanego oprogramowania, ale jeśli tak jest, to również można porównać wpisy w bazie danych i uzupełnić.

    Kolejna opcja to uaktualnienie Joomla do najnowszej wersji metodą "ręczną", czyli zainstalowanie najnowszego Joomla tak, jak się instaluje rozszerzenia. Również powinna rozwiązać problem.
    Ale i tym razem należy najpierw przetestować operację na serwerze testowym, a dopiero później na żywym.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Podobne tematy

  1. wyszukiwarka indeksująca, indeksacja błąd
    przez index na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 30-08-2013, 14:36
  2. wyszukiwarka indeksująca, brak podpowiedzi na liście wyników
    przez index na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 29-08-2013, 19:31
  3. Wyszukiwarka indeksująca skrypt php
    przez kopczyn na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 18-07-2013, 13:52
  4. wyszukiwarka indeksująca
    przez wini74 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 23-04-2012, 14:46
  5. Jak zrobić panel wirtyna miesiąca jak na joomla.pl
    przez cygan3 na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 04-12-2007, 16:25

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •