Błąd 404 - brak komponentów w panelu administratora
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Błąd 404 - brak komponentów w panelu administratora

  1. #1
    Przeglądacz passa awatar
    Dołączył
    25-05-2011
    Wpisy
    54
    Punkty
    11

    Domyślny Błąd 404 - brak komponentów w panelu administratora

    Witam serdecznie,

    dokonałam właśnie (z niemałymi problemami) migracji joomla! z localhost na serwer. Panel administracyjny o dziwo działa, ale nie działa cała strona. Pojawia się komunikat 404.

    W panelu administracyjnym wogóle nie widać komponentów. Nawet nie ma takiej zakładki w menu. Po przeczytaniu postów mogę się jedynie domyślec, że problem leży w prawach dostępu. Powinnam zmienić na 755 (?). Ale niestety nie wiem, co i gdzie zmienić na 755.

    Czy mogłabym prosić o pomoc?

    Przepraszam, że nie szukam więcej samej. Ale po 3-dniowym dokonywaniu migracji, które chciałam zrobić samodzielnie, przy tym błędzie po prostu już wymiękłam.

    Strona o której mówię to www.man-ja.de

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec KES awatar
    Dołączył
    13-05-2011
    Wpisy
    408
    Punkty
    63

    Domyślny

    Poczytaj o Akeeba Backup a przeniesienie strony z localhosta na serwer będzie proste jak zrobienie herbaty.

  4. #3
    Wyjadacz Tor_ awatar
    Dołączył
    17-11-2009
    Wpisy
    920
    Punkty
    148

    Domyślny

    Może byś opowiedział w jaki sposób dokonałeś tej "migracji" a raczej przeniesienia , konkrety ,łatwiej było by ustalić gdzie się pogubiłeś .
    Spokój niczym nie zmącony .Pozdrawiam Adam *_* Pomógł daj punkt *_*
    http://wiki.joomla.pl/U%C5%BCytkownik:Tor

  5. #4
    Przeglądacz passa awatar
    Dołączył
    25-05-2011
    Wpisy
    54
    Punkty
    11

    Domyślny

    Zrobiłam krok po kroku, jak było to opisane tutaj: http://wiki.joomla.pl/Jak_skopiowa%C...alny_serwer%3F

    Czyli najpierw:
    1. Zainstalowałam joomla na serwerze
    2. Skopiowałam pliki z mojego komputera na serwer przez ftp (z wyjątkiem configuration.php)
    3. Eksportowałam pliki MySQL w komputerze i importowałam do MySQL na serwerze

    Jakie miałam błędy? Wymienię tylko te dwa, które zapamiętałam i z którymi walczyłam najdłużej.
    1. Pierwszy błąd jaki mi się pojawił, to że są duplicaty. Poszukałam w necie i okazało się, że muszę usunąć "domyślne" tabele i dopiero wtedy mogę na nowo importować moje własne. Tak zrobiłam i udało się.
    2. Pojawił się jednak drugi błąd. Dotyczył braku połączenia z bazą danych. Musiałam zmienić w configuration.php prefix. Wiem, że dla niektórych to bułka z masłem. Dla mnie to była katorga, żeby znaleźć odpowiedź, bo nie umiałam nawet poprawnie sformułować zapytania. (Przepraszam, ze to piszę - ale jestem z siebie dumna, bo coraz więcej rzeczy udaje mi się znaleźć samodzielnie, bez uprzykszania Wam forumowego życia ;) )
    3. No i teraz pojawił się ten trzeci duży błąd. W adminie nie widać wogóle komponentów. A na localhost są widoczne.

    Wyszukałam w internecie, że chodzi o prawo dostępu do plików i trzeba zmienić jedną cyfrę na jakąś inną. Ale przyznam się, że to już mnie przerosło. Nie wiem o jaką liczbę chodzi i nie wiem, gdzie zmienia się prawo dostępu do plików. Przykro mi, że znowu zadaję jakieś banalne pytanie. A chciałabym się nauczyć przenosić w ten sposób, bo chcę poznać odrobinę nowych rzeczy.

    Będę wdzięczna za każdą podpowiedź.

    Załącznik 7037

  6. #5
    Wyjadacz Tor_ awatar
    Dołączył
    17-11-2009
    Wpisy
    920
    Punkty
    148

    Domyślny

    Prawa dostępu do pliku możesz zmienić przy użyciu np programu ftp. Prawoklik na folder i w rozwijanym menu pojawi Ci się propertied/CHMOD klikasz i ustawiasz z 755 na 777 . I masz zmienione prawa do elementu nad którym pracujesz .Jeżeli zmiana praw nie pomoże to prawdopodobnie zgubiłeś jakiś plik podczas przenoszenia .Podsumowując najprościej przenieść stronę tak jak doradzał kolega KES korzystając z komponentu Akeeba Backup
    Spokój niczym nie zmącony .Pozdrawiam Adam *_* Pomógł daj punkt *_*
    http://wiki.joomla.pl/U%C5%BCytkownik:Tor

  7. #6
    Przeglądacz passa awatar
    Dołączył
    25-05-2011
    Wpisy
    54
    Punkty
    11

    Domyślny

    Ok, dziękuję Wam. Nie pomogło niestety, zabieram się więc za Waszą metodę przenoszenia. Przynajmniej się znowu czegoś nowego nauczyłAM i nauczę ;) Czyli prawo dostępu i Akeeba Backup.

    Miłego dnia!

  8. #7
    Wyjadacz Tor_ awatar
    Dołączył
    17-11-2009
    Wpisy
    920
    Punkty
    148

    Domyślny

    Zainstaluj na stronie do przenoszenia Akeeba Backup wykonaj kopię strony pobierz, wrzuć ta paczkę na docelowy serwer wrzuc tam plik kickstart.php .Utwór bazę danych .Przy instalacji podaj ścieżkę z końcówka kickstart.php po rozpakowaniu rozpocznie się normalna instalacja.Po zakończeniu usuń folder instalacyjny sprawdz .htaccess .I gotowa strona 15 minut pracy
    Spokój niczym nie zmącony .Pozdrawiam Adam *_* Pomógł daj punkt *_*
    http://wiki.joomla.pl/U%C5%BCytkownik:Tor

  9. #8
    Przeglądacz passa awatar
    Dołączył
    25-05-2011
    Wpisy
    54
    Punkty
    11

    Domyślny

    Aaaa, działa! Dziękuję, dziękuję, dziękuję

Podobne tematy

  1. logowanie do panelu administratora (błąd 404)
    przez krzysztof77 na forum Joomla 1.5 BŁĘDY
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 11-12-2011, 19:03
  2. Brak panelu administratora i strony
    przez wiabek na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 15-07-2010, 23:31
  3. Brak panelu administratora
    przez neon1984 na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 23-04-2010, 14:32
  4. Problem z instalowaniem komponentów z panelu administratora
    przez piotr_16 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 21-12-2008, 12:15
  5. Brak menu w panelu administratora
    przez kona na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 22-03-2008, 23:26

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •