Tworzenie stron - jakie standardy, od czego zacząć?
Wyniki 1 do 2 z 2

Temat: Tworzenie stron - jakie standardy, od czego zacząć?

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    02-01-2011
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny Tworzenie stron - jakie standardy, od czego zacząć?

    Witam,

    Zamierzam poważniej zabrać się za ogólnie pojęte "zrobienie strony www" z wykorzystaniem Joomli. Nie jestem całkowitym laikiem, swego czasu udało mi się zrobić kilka stron w oparciu o Joomlę 1.7, 2.5. Jednak zawsze było to stworzenie strony prywatnej lub firmowej dla znajomych.

    Za każdym razem szukałem przez kilka dni darmowego szablonu, który będzie odpowiadał "mojej wizji". Potem go zmieniałem na zasadzie edycji CSS-ów i dokładania obrazków/grafiki, ew. instalacji pluginów itp. Jakiś tam zmysł artystyczny posiadam i PS mi nie straszny.

    Jestem jednak świadomy, że takie działanie jest nieefektywne jeśli chciałoby się zająć powyższym jako dodatkowym zajęciem "po godzinach".

    Młody już nie jestem, pracuję w swoim zawodzie informatyka, jednak w innej specjalizacji. Temat tworzenia stron od zawsze był dodatkowym hobby, którym mniej lub bardziej zajmowałem się po pracy na etacie.

    Chciałem zapytać Was, doświadczonych webdeveloperów, webdesignerów, jaki przyjęliście tok postępowania?
    1. Czy nauczyć się któregoś z darmowych frameworków (Gentry, YJSG itd.), który będzie na tyle nowoczesny by być zgodnym z Joomlą3 i być responsywnym?
    2. Czy za każdym razem tworzycie wpierw projekt w programie graficznym, potem tniecie go pod HTML/CSS i dopasowujecie do wyuczonego frameworka?
    3. Czy jednak za każdym razem zmieniacie "pod siebie" wygląd któregoś z darmowych szablonów?
    4. Czy nadal warto projekt tworzyć na localhoście i potem przenosić, czy od razu na hostingu?

    Nie jestem biegły w jakimś PHP czy MySQL dlatego temat tworzenia strony od zera od razu odrzuciłem. Choć aż ciężko się przyznać, że w tych technologiach obroniłem pracę inż. ;) Studia po prostu skutecznie zniechęciły mnie do programowania... czego jednak często żałuję...

  2. #2
    Wyjadacz Tor_ awatar
    Dołączył
    17-11-2009
    Wpisy
    920
    Punkty
    148

    Domyślny

    Jeżeli zamierzasz opierać swoje projekty o cms joomla to powinieneś go dobrze poznać .Spokojnie pozwala na realizacje 99% stron które można spotkać w sieci .Joomla ciągle się rozwija i uwzględnia standardy panujące w sieci . Dodatkowo oczywiście zawsze warto opanować tworzenie szablonów ,a w dalszej perspektywie rozszerzeń dla joomla to na pewno przyda się w Twojej pracy
    Spokój niczym nie zmącony .Pozdrawiam Adam *_* Pomógł daj punkt *_*
    http://wiki.joomla.pl/U%C5%BCytkownik:Tor

Podobne tematy

  1. Od czego zacząć zmianę szablonu
    przez programista_php na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post/autor: 24-11-2012, 19:00
  2. Od czego zacząć?
    przez bebzon_hc na forum Programowanie pod Joomla!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 27-08-2010, 15:32
  3. optymalizacja... od czego zacząć?
    przez m4ciek na forum Wydajność, optymalizacja
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post/autor: 28-08-2009, 15:40
  4. od czego zacząć?
    przez pola na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 04-10-2007, 23:54

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •