MIgracja Joomla 1.5 do 3.0
Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 31

Temat: MIgracja Joomla 1.5 do 3.0

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    19-02-2013
    Wpisy
    169
    Punkty
    2

    Domyślny MIgracja Joomla 1.5 do 3.0

    Witam w internecie jest mnóstwo informacji o migracji joomla 1.5 do 2.5 mam pytanie a czy można migrować 1.5 do 3.0 lub nowszej wersji, nigdzie nie znalazłem na ten temat. Komponent jupgrade jest kompatybilny z joomla 2.5 czy migruje on do 3.0
    Pytanie 2 czy aktualizacja baz danych też jest wymagana podczas migracji czy wystarczy migrować sam system cms. proszę o wskazówki

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    19-02-2013
    Wpisy
    169
    Punkty
    2

    Domyślny

    znalazłem dodatek jupgrade pro który migruje do wersji 3.0 problem jednak jest gdy próbuję wgrać plugin po włączeniu wyskakuje mi błąd
    Warning: require_once(/home2/igor24/public_html/sklep/plugins/system/jupgrade/rest.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in/home2/igor24/public_html/sklep/plugins/system/jupgrade/jupgrade.php on line 46

    Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home2/igor24/public_html/sklep/plugins/system/jupgrade/rest.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in/home2/igor24/public_html/sklep/plugins/system/jupgrade/jupgrade.php on line 46

    Co moze być powodem

  4. #3

    Domyślny

    Testowałem kilka rozwiązań i najmniej problematyczny okazał się płatny dodatek spupgrade. Pozwala przy dużej ilości artykułów przenosić je zakresami, dobrze radzi sobie z modułami, użytkownikami, kategoriami i menu. Prosto go też skonfigurować.

  5. #4
    Wiarus pyziak awatar
    Dołączył
    10-06-2008
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 598
    Punkty
    155

    Domyślny

    w zeszłym tygoniu migrowałem stronę z 1.5 do 3.1.x za pomocą redMIGRATOR i nie było problemu ( użyłem metody Database bo przez RESTful nie chciało ruszyć)
    Joomla User Group Podlasie - Zapraszam na FanPage<script src="http://connect.facebook.net/pl_PL/all.js#xfbml=1"></script>
    <fb:like href="https://www.facebook.com/JUGPodlasie" show_faces="true" width="450"></fb:like>

  6. #5
    Wyjadacz Tor_ awatar
    Dołączył
    17-11-2009
    Wpisy
    920
    Punkty
    148

    Domyślny

    Pamiętam "koszmarne" doświadczenia z tym komponentem jupgrade.W moim przypadku błędy był nieco inne ale poszło generalnie o "typ bazy" $jconfig->db_type = 'mysqli'; zmieniłem w skrypcie na $jconfig->db_type = 'mysql'; I poszło .W kolejnych odsłonach zastosowałem już SP Upgrade i szło bez problemu
    Spokój niczym nie zmącony .Pozdrawiam Adam *_* Pomógł daj punkt *_*
    http://wiki.joomla.pl/U%C5%BCytkownik:Tor

  7. #6

    Domyślny

    Też próbowałem jupgrade z mizernym skutkiem. U mnie problem polegał na tym, że miałem do migracji 50 tysięcy artykułów, kilka tysięcy użytkowników i joomgallery. Tego ostatniego w końcu nie udało się przerzucić automatycznie. Przy SPupgrade użytkownicy, kategorie i moduły przeskoczyły raz dwa, ale już artykuły musiałem stopniowo, po 1000-2000 za jednym zamachem. Na szczęście jest tam opcja wyboru zakresu ID, które chce się przerzucić. Jedno, co im nie wyszło, to kolejność elementów w menu - u mnie pomieszało się to dokumentnie, ale na szczęście niczego nie zabrakło

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    04-02-2014
    Wpisy
    23
    Punkty
    2

    Domyślny

    Witam, ma takie 2 pytanka:
    1. czy w trakcie migracji (z 1.5.x do np. 3.x) baza danych tez ulega jakiejs modernizacji, czy tez dane/struktura baz pozostaje nietknieta?
    2. czy jest mozliwe aby migracja witryny miala wpływ na pozycjonowanie ow witryny?

  9. #8
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Proszę Cię, sięgnij do opublikowanych materiałów na ten temat. Zrozumiałe, że możesz nie wiedzieć, ale niezrozumiale, dlaczego nie poszukasz informacji tam, gdzie ona jest!
    http://www.joomla.pl/o-joomla/joomla...tryne-w-joomla
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    04-02-2014
    Wpisy
    23
    Punkty
    2

    Domyślny

    Hmmm... czytalem ten temat podany w linku wczesniej, lecz nie znalazlem odpowiedzi na te pytania, wiec zapytalem wprost.
    "Zwiastunie" jesli znasz odpowiedz na moje pytania wystarczylo tylko napisac 'tak' lub 'nie'. To by tak nie komplikowalo sprawy.
    Ostanio edytowane przez Xyfka : 04-02-2014 23:09

  11. #10
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1. różnice między poszczególnymi wersjami Joomla to różnice w całym systemie - zarówno w sposobie kodowania, jak i w budowie interfejsu, czy w budowie struktury bazy danych. Gdy między wersjami nie ma zmian strukturalnych, nie jest potrzebna migracja. Dokonujemy wtedy aktualizacji.
    2. Między 1.5 a wyższymi wersjami nastąpiła między innymi zmiana sposobu adresowania. Proste adresy w 1.5 budowane były inaczej niż budowane są w wyższych wersjach. Może to i często powoduje skutki w pozycji witryny w wyszukiwarkach. Ale te skutki można zminimalizować.

    PS
    W artykułach, które podałem, są odnośniki do innych - w tym obszernych artykułów na wiki (wiki.joomla.pl) - zaręczam Cię, ze są tam informacje także dotyczące kwestii, o które zapytałeś.
    Wpisz w Google migracja Joomla 1.5, a zobaczysz także inne linki.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Migracja z Joomla.1.x
    przez rzodkiewka na forum Aktualizacje, migracje
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 04-03-2008, 14:07

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •