MIgracja Joomla 1.5 do 3.0 - Strona 3
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Wyniki 21 do 30 z 31

Temat: MIgracja Joomla 1.5 do 3.0

  1. #21
    Blokowany
    Dołączył
    02-07-2010
    Wpisy
    52
    Punkty
    10

    Domyślny

    taki stary, a taki niedomyślny ;)

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Bywalec
    Dołączył
    13-02-2007
    Skąd
    Ełk
    Wpisy
    121
    Punkty
    16

    Joomla! 3.x

    Wspomniane było tu u komponencie Sp Upgrade, używam go do aktualizacji joomli, ale pojawił mi się problem:
    16 Media -> Images The images folder. FTP connection failed.
    Check FTP credentials in options and that root path must be on source Joomla directory.


    Po wpisaniu danych bazy którą zamierzam przenieść jest połączenie, problem pojawia się jak wpiszę dane do FTP, podaje prawidłowe dane ,ale nie mam połączenia ftp, mam inną stronę, którą aktualizowałem, więc na próbę wpisałem tamte dane połączenie ftp pojawiło się więc zupełnie "zbaraniałem" co robię źle, zapomniałem coś pewnie i nie mogę sobie przypomnieć co robiłem przy tamtej stronie.
    Może ktoś wyjaśni mi w czym problem.

    Robert.





    Robert

  4. #23
    Nowicjusz
    Dołączył
    04-02-2014
    Wpisy
    23
    Punkty
    2

    Domyślny

    Hmmm... zawsze 'media' mozesz przeniesc recznie lub za pomoca AKEEBA Backup.

  5. #24
    Bywalec
    Dołączył
    13-02-2007
    Skąd
    Ełk
    Wpisy
    121
    Punkty
    16

    Domyślny

    Te media potrzebne są do przeniesienia całej zawartości grafiki oraz innych plików automatycznie przez transfer przeważnie tego używam do przenoszenia zdjęć z phoca gallery :-).
    A mnie bardziej zastanawia co ja zapomniałem wcześniej, że mam to chodzące :-)
    pojawił się także w błąd
    Content -> Sections t 1146 Table 'wdop_jos1.jos_sections' doesn't exist SQL=select `id` sp_id, p.* from jos_sections p, (SELECT @rownum:=-1) r ORDER BY sp_id ASC
    Conent -> Categories
    1054 Unknown column 'section' in 'where clause' SQL=select `id` sp_id, p.* from jos_categories p, (SELECT @rownum:=-1) r WHERE section NOT LIKE "com_%" ORDER BY sp_id ASC
    Contact -> Categories
    1054 Unknown column 'section' in 'where clause' SQL=select `id` sp_id, p.* from jos_categories p, (SELECT @rownum:=-1) r WHERE section LIKE "COM_CONTACT_DETAILS" ORDER BY sp_id ASC
    Web Links -> Categories 1054 Unknown column 'section' in 'where clause' SQL=select `id` sp_id, p.* from jos_categories p, (SELECT @rownum:=-1) r WHERE section LIKE "COM_WEBLINKS" ORDER BY sp_id ASC
    Banners -> Categories
    1054 Unknown column 'section' in 'where clause' SQL=select `id` sp_id, p.* from jos_categories p, (SELECT @rownum:=-1) r WHERE section LIKE "COM_BANNER" ORDER BY sp_id ASC
    Banners -> Banners
    1146 Table 'wdop_jos1.jos_banner' doesn't exist SQL=select `bid` sp_id, p.* from jos_banner p, (SELECT @rownum:=-1) r ORDER BY sp_id ASC

    Ostanio edytowane przez rcz : 10-12-2014 16:24
    Robert

  6. #25
    Bywalec
    Dołączył
    13-02-2007
    Skąd
    Ełk
    Wpisy
    121
    Punkty
    16

    Domyślny

    SP Upgrade obsługuje aktualizacje:
    1.5 -> 2.5
    1.5 -> 3.x
    i wszystko jasne :-) taka jest różnica w moim problemie :-) a ja chciałem 2.5 -> 3.x

    :-)
    Ostanio edytowane przez rcz : 10-12-2014 18:02
    Robert

  7. #26
    Nowicjusz
    Dołączył
    16-05-2011
    Wpisy
    22
    Punkty
    10

    Domyślny

    Chciałbym podpiąć się pod temat. Mam taki problem. Strona działająca na Joomla 1.5.26 została zawirusowana. O bezpośredniej migracji z Joomla 1.5 do 3.x raczej nie może być mowy, bo trzeba całkiem usunąć starą Joomle, aby nie zostało w niej jakieś świństwo. W związku z tym mam pytanie: w jaki sposób najlepiej przejść w moim przypadku z Joomla 1.5 do 3.x.? Zależy mi na tym aby zachować wszystkie artykuły i media, templatka raczej nie będzie pasować bo jest chyba za dużo różnic. Mi nasuwają się takie warianty:
    1. Zainstalować jeszcze raz wersje Joomla 1.5.26, wgrać do niej starą bazę danych i przenieść wszystkie media. Następnie próbować migrować z Joomla 1.5 do 3.x.
    2. Zainstalować Joomla 3.x, wgrać bazę danych ze starej Joomli 1.5.26, i następnie przenieść media. Czy ten wariant jest w ogólne możliwy?
    Proszę o poradę i ewentualne sugestie jak rozwiązać ten problem.

  8. #27
    Nowicjusz
    Dołączył
    04-02-2014
    Wpisy
    23
    Punkty
    2

    Domyślny

    Odp. nr 1. Utworz dzialajaca 'replike' 1.5.x i migruj do 3.x. O ile wirus nie zainfekowal bazy danych... Podmiana bazy (z 1.5.x na 3.x.) nic nie da.

  9. #28
    Wiarus mjmartino awatar
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Będzin /k Katowic
    Wpisy
    2 751
    Punkty
    212

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez rafcinek Zobacz wiadomość
    2. Zainstalować Joomla 3.x, wgrać bazę danych ze starej Joomli 1.5.26, i następnie przenieść media. Czy ten wariant jest w ogólne możliwy?
    Niemożliwy!
    Musisz użyć narzędzi do migracji.
    ================================
    Administracja Joomla, Nowości, Artykuły Pomocne Administratorom, Usługi
    >>> https://joomlaguru.pl <<<
    Szkoła Joomla Guru (Kursy Online)
    >>> https://szkola.joomlaguru.pl <<<
    ================================

  10. #29
    Debiutant
    Dołączył
    01-02-2016
    Wpisy
    3
    Punkty
    2

    Domyślny

    Witam, czy ktos pomoze w migracji joomli 1.5.22 do 3.x

    Mam zainstalowana dzialajaca strone joomla 1.5.22 na localhost i czysta instalke 3.3

    Nie moge nigdzie znalezc SP Upgrade...

    Probowalem przeniesc przez redmigrator-database ale sie zatrzymywal w pewnym momencie i tak sobie stalo 1/628 items

    Prosze o pomoc

  11. #30
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Przeszukaj forum, udostępniałem tutaj JUpgrade
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Migracja z Joomla.1.x
    przez rzodkiewka na forum Aktualizacje, migracje
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 04-03-2008, 15:07

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •