Problem z 301
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Problem z 301

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    24-08-2012
    Wpisy
    108
    Punkty
    2

    Domyślny Problem z 301

    Witam,

    mam pytanie dotyczące przeniesienia 301. Konkretnie, stara strona zrobiona w html jest w public_html, w tym samym katalogu dodałam folder, w którym zamieściłam nową wersję strony opartą na joomla. Podpytuję trochę i otrzymałam min informacje : "Przekierowanie 301 ma zastosowanie wówczas, gdy nowy serwis byłby dostępny pod inną domeną. W przypadku, gdy domena pozostanie ta sama, a zmieni się tylko treść, wówczas jedynym sposobem na zachowanie wysokiej pozycji w rankingu Google jest optymalizacja strony pod kątem SEO oraz pozostawienie tych samych nazw podstron, co w 'starej' wersji strony. "
    Czy tak faktycznie jest? Wcześniej w innym wątku ktoś mi doradzał wykonanie takiego przekierowania więc już nic nie wiem. Na próbę wykonałam kopię strony na innym hostingu z nową domeną i zrobiłam przekierowanie na folder z nową wersją strony dla starej domeny ( nazwadomeny.pl/nowa), przekierowanie działa i wydaje się być wszystko ok, jednakże finalnie chciałabym pozostać przy starej domenie i nowej stronie ale nie tracąc pozycji w google.
    Będę wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus Jac awatar
    Dołączył
    22-12-2005
    Skąd
    Szczecin/Warszawa/Bieszczady
    Wpisy
    1 321
    Punkty
    182

    Domyślny

    1. Jeśli domena zostaje ta sama, nie robisz przekierowania 301, bo nie ma po co. Jeśli zmieniasz domenę, a chcesz zachować dotychczasowy stan strony w wyszukiwarkach, robisz przekierowanie 301 ze starej domeny na nową.
    2. Jeśli adresy URL podstron ulegają zmianie, wtedy dla wszystkich adresów URL, których stan w wyszukiwarkach chcesz zachować, również wskazane jest zrobić przekierowanie 301.

    Z twojego opisu nie wynika jasno, że przekierowanie 301 zostało zrobione. Nie chce mi się tutaj powielać konkretnych informacji, które można znaleźć w sieci. Wpisz w Google czy Binga "przekierowanie 301" i dowiesz się, co to dokładnie jest i jak się je powinno wykonać.
    Zapracowany po uszy, cały czas kilka projektów na tapecie.
    Od 2005 roku indywidualne projekty Joomla - www.studioalfa.pl.
    Polecam darmowe templatki Joomla.

    Nie pomagam w kwestiach związanych z Joomla na Facebooku! Forum Joomla jest tutaj.

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    24-08-2012
    Wpisy
    108
    Punkty
    2

    Domyślny

    Wiele już na ten temat czytałam, chyba za dużo.... Zależy mi aby pozostać przy starej domenie ale z nową stroną opartą na joomla, z zachowaniem pozycji w wyszukiwarkach.

  5. #4
    Wiarus Jac awatar
    Dołączył
    22-12-2005
    Skąd
    Szczecin/Warszawa/Bieszczady
    Wpisy
    1 321
    Punkty
    182

    Domyślny

    To postaraj się zadbać o minimum, czyli zachowanie adresów URL podstron, które mają wysokie pozycje w wyszukiwarkach. O jakiej dokładnie stronie rozmawiamy?
    Zapracowany po uszy, cały czas kilka projektów na tapecie.
    Od 2005 roku indywidualne projekty Joomla - www.studioalfa.pl.
    Polecam darmowe templatki Joomla.

    Nie pomagam w kwestiach związanych z Joomla na Facebooku! Forum Joomla jest tutaj.

  6. #5

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Gosiaeu Zobacz wiadomość
    Zależy mi aby pozostać przy starej domenie ale z nową stroną opartą na joomla, z zachowaniem pozycji w wyszukiwarkach.
    Jeśli domena ma pozostać niezmieniona (coś rzeźbiłaś o ile pamiętam z drugą) to w panelu edytujesz ustawienia domeny żeby wskazywała na katalog z nową wersją strony. Domena ma wskazywać na zawartość public_html/katalog_z_nową _wersją_strony

    301 jest przy zmianie domeny albo przy zmianie adresów podstron (np w starej wersji jest 26-nazwa-artykulu a w nowej nazwa-artykulu-26) i wtedy musisz każdą podstronę potraktować 301 i 3 sytuacja obowiązkowa to pozostawienie jednej wersji strony albo z www albo bez.
    "Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu..." - król Julian

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    24-08-2012
    Wpisy
    108
    Punkty
    2

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zeki Zobacz wiadomość
    301 jest przy zmianie domeny albo przy zmianie adresów podstron (np w starej wersji jest 26-nazwa-artykulu a w nowej nazwa-artykulu-26) i wtedy musisz każdą podstronę potraktować 301 i 3 sytuacja obowiązkowa to pozostawienie jednej wersji strony albo z www albo bez.
    Witam,
    mam pytanie, jak powinnam dokładnie wykonać przekierowanie przy zmienionym adresie podstrony? Próbowałam wg wytycznych znalezionych w sieci (sporo tego) ale przekierowanie nie działa.. dziękuje z góry za pomoc i pozdrawiam

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    24-08-2012
    Wpisy
    108
    Punkty
    2

    Domyślny

    Temat zamkniety, dziekuje

Podobne tematy

  1. Problem z plikiem .htaccess i przekierowaniem 301
    przez GrupaAF na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 26-07-2013, 12:03
  2. przekierowanie 301
    przez Tor_ na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 23-07-2013, 11:39
  3. Problem z przekierowaniem 301 - joomla 2.5
    przez energoserwis na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 21-05-2012, 13:43
  4. J!Redirect 301
    przez wojtasm91 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 17-12-2010, 20:05
  5. przekierowanie 301 problem yoyo.pl
    przez niedoswiadczony na forum Różne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 02-09-2008, 16:44

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •