Moduł Multibanners - proszę o pomoc
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Moduł Multibanners - proszę o pomoc

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    04-02-2006
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Moduł Multibanners - proszę o pomoc

    Witam,
    proszę o pomoc. Zainstalowałem komponent, oraz modul multibanners i po wejściu na Componens/multibanners/Zarządzaj banerami - wyskakuje mi następujący błąd:
    DB function failed with error number 1146
    Table 'baza3950.jos_multibanners' doesn't exist SQL=SELECT id, bname, datefrom, dateto, published FROM jos_multibanners LIMIT 0,30

    taki sam problem występuje również w Components/multibanners/Zarządzaj klientami - DB function failed with error number 1146
    Table 'baza3950.jos_multibanners' doesn't exist SQL=SELECT mbc.cid, mbc.name, mbc.contact, count(mb.id) AS count_id FROM jos_multibanners_client AS mbc LEFT JOIN jos_multibanners AS mb ON mbc.cid = mb.multibanners_client_cid GROUP BY mbc.name LIMIT 0,30

    i co teraz?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Z jakis powodow nie powstaly tabele w bazie, odinstaluj i zainstaluj jeszcze raz

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    04-02-2006
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Domyślny

    niestety nie pomoglo:mad:.
    To może z innej strony. Czy zna ktos moze modul ktory obslugiwalby wyswietlanie banerow.Chodzi mi dokladnie oto aby moc
    rozne banery wyswietlac w dowolnie wybranych miejscach, oraz zeby mozna nimi bylo zarzadzac.
    Ostanio edytowane przez john76 : 04-02-2006 23:13

  5. #4
    Wyjadacz magic awatar
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    679
    Punkty
    39

    Domyślny

    1. Jeśli ci pasuje z jakiegoś powodu właśnie Multibanners - rozpakuj paczkę komponentu; powinieneś znaleźć plik (pliki) *.sql; spróbuj wykonać te pliki przy pomocy phpMyAdmin czy innego administratora bazy danych mySQL jaki przewidziano dla Twojego serwisu www. W ten sposób "ręcznie" założysz w bazie tabele z ich zawartością.
    2. Joomla! ma wbudowany komponent obsługujący banery. Może jest wystarczający dla Twoich potrzeb? Wiecej info tutaj.
    3. Jest trochę innych komponentów dla Joomla! związanych z banerami i reklamą. Zobacz te miejsca. Dość sporą popularnością cieszy się ArtBanners (z tego co wiem).

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    04-02-2006
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Domyślny

    wielkie dzieki. Wlasnie zainstalowalem artbanner i testuje.

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    12-10-2005
    Wpisy
    321
    Punkty
    26

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez john76
    Witam,
    proszę o pomoc. Zainstalowałem komponent, oraz modul multibanners i po wejściu na Componens/multibanners/Zarządzaj banerami - wyskakuje mi następujący błąd:
    DB function failed with error number 1146
    Table 'baza3950.jos_multibanners' doesn't exist SQL=SELECT id, bname, datefrom, dateto, published FROM jos_multibanners LIMIT 0,30

    taki sam problem występuje również w Components/multibanners/Zarządzaj klientami - DB function failed with error number 1146
    Table 'baza3950.jos_multibanners' doesn't exist SQL=SELECT mbc.cid, mbc.name, mbc.contact, count(mb.id) AS count_id FROM jos_multibanners_client AS mbc LEFT JOIN jos_multibanners AS mb ON mbc.cid = mb.multibanners_client_cid GROUP BY mbc.name LIMIT 0,30

    i co teraz?
    Czesc, w zasadzie wpisanie komendy REPAIR TABLE jos_multibanners powinno Ci pomóc, jesli to nie pomożes, to wez sprawdz sobie, czy czasami instalacja Joomla, nie byla przeprowadzana, przez cpanel, bo czasami takie instalatory domyslnie inaczej ustawiaja prefix w bazie danych i potem sie pojawiaja takie problemy.
    Przeczytaj o tematyce: programy partnerskie zobacz też jak wygląda darmowa reklama dla Ciebie, no i na deser mam dla Ciebie stronę o pagerank i mały Kurs CSS

  8. #7
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Jeszcze tak ja zawsze w przypadu bannerow polecam phpAdsNew jako niezalezna aplikacje

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •