Proszę o pomoc przy instalacji na serwerze.
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Proszę o pomoc przy instalacji na serwerze.

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    26-10-2013
    Wpisy
    5
    Punkty
    2

    Proszę o pomoc przy instalacji na serwerze.

    Witam. Jestem bardzo początkujący w świecie Joomla. Właśnie próbuję tworzoną witrynę wgrać na serwer.... no i oczywiście zaczynają się schody Część problemów udało mi się rozwiązać po ciężkich godzinach kombinowania. Dalej niestety nie potrafię ruszyć. Szukałem rozwiązania na YT, Google, i książkach ale żadne mi nie pomogło postawić właściwie witryny. Może ktoś z Was potrafi mi pomóc? Może tu chodzi o ustawienia serwera?
    Błędy:
    - Nie działa moduł BT CONTENT SLIDER
    - nie działają inne strony poza index.php

    Chodzi o stronę:
    www.sm-swiatniki.pl/sm

    Przenosiłem witrynę ręcznie, bo wyświetliło mi komunikat, że Akeeba potrzebuje nowszego php. Dodatkowo php docelowego serwera jest niższe niż na moim komputerze. Witryna jest w folderze "sm" w celu testowania.

    phpinfo()
    http://www.sm-swiatniki.pl/sm/ustawienia.php

    Pomożecie?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz Tor_ awatar
    Dołączył
    17-11-2009
    Wpisy
    920
    Punkty
    148

    Domyślny

    Witam
    Jeżli masz Korzystasz z "mod_rewrite" sprawdz na serwerze w katalogu głównym jooml plik o nazwie htaccess.txt i zmień go aby wyglądał tak " .htaccess" czyli z kropka na początku i bez końcówki
    Spokój niczym nie zmącony .Pozdrawiam Adam *_* Pomógł daj punkt *_*
    http://wiki.joomla.pl/U%C5%BCytkownik:Tor

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    26-10-2013
    Wpisy
    5
    Punkty
    2

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Tor_ Zobacz wiadomość
    Jeżli masz Korzystasz z "mod_rewrite" sprawdz na serwerze w katalogu głównym jooml plik o nazwie htaccess.txt i zmień go aby wyglądał tak " .htaccess" czyli z kropka na początku i bez końcówki
    "mod_rewrite" był ustawiony "off" w zapleczu Joomla i miałem "htaccess.txt"
    Teraz zmieniłem zarówno "mod_rewrite" na "on" i plik na ".htaccess", ale zmieniło się tylko tyle, że zamiast strony o błędzie wyświetla się strona "index.php" z nadrzędnego katalogu, czyli niewłaściwa witryna.

    - - - Updated - - -

    Do tego wszystkiego teraz na lokalnym serwerze włączyłem wyświetlanie błędów w php.ini i się trochę przeraziłem, bo zawaliło mnie błędami na 20 stron

    - - - Updated - - -

    Ponadto wydawało mi się, że jeżeli mam w głównym katalogu domeny plik php.ini, to jego ustawienia będą pokazane w phpinfo(), ale w moim przypadku te dwie rzeczy się różnią. Na przykład w pliku - pozycja "display_errors" jest ustawiona "off", a w phpinfo() jest "on". Dlaczego?

  5. #4
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    1. Jaki hosting
    2. Moduły BT pozostawiają sporo do życzenia i często wchodzą w kolizję z innymi rozszerzeniami - jak do tego dodasz odmienne środowisko może się okazać że nie hula (nie dalej jak przed wczoraj Czart raczy wiedzieć czemu w przypadku jednej z witryn korzystającej z szablonu BT (i co za tym następuje) wystąpił z dnia na dzień problem z pracą na Safari, a wczoraj jak ręką odjął (prawdopodobnie administratorzy serwera pracowali właśnie nad próbą zmiany php).
    3.
    Cytat Wysłane przez ernest111 Zobacz wiadomość
    mam w głównym katalogu domeny plik php.ini
    a masz pewność że serwer dopuszcza konfigurację ustawień z wykorzystaniem pliku php.iini ? I jeśli już - to jakie?
    Pzdr
    P.S. Jeszcze jedno:
    Wyłącz wyświetlanie błędów (display_errors) w konfiguracji serwera lub właśnie w plikiem php.ini lub .htaccess.

  6. #5

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    26-10-2013
    Wpisy
    5
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dziękuję wszystkim za pomoc. Będę wdzięczny za więcej. Niektóre problemy rozwiązałem. Teraz walczę głównie ze zmianą wersji PHP na wyższą.

    Cytat Wysłane przez Gall Anonim Zobacz wiadomość
    1. Jaki hosting
    Dla jasności - nie ja wykupiłem hosting, tylko jeszcze ktoś w tym pośredniczy i nie mam dostępu do "panelu administratora". Dzięki wyszukiwarkom ustaliłem, że domena jest na serwerach: "hetzner.de".

    Cytat Wysłane przez Gall Anonim Zobacz wiadomość
    2. Moduły BT pozostawiają sporo do życzenia i często wchodzą w kolizję z innymi rozszerzeniami - jak do tego dodasz odmienne środowisko może się okazać że nie hula (nie dalej jak przed wczoraj Czart raczy wiedzieć czemu w przypadku jednej z witryn korzystającej z szablonu BT (i co za tym następuje) wystąpił z dnia na dzień problem z pracą na Safari, a wczoraj jak ręką odjął (prawdopodobnie administratorzy serwera pracowali właśnie nad próbą zmiany php).
    Wyłączyłem moduł "BT Contentslider".

    Cytat Wysłane przez Gall Anonim Zobacz wiadomość
    a masz pewność że serwer dopuszcza konfigurację ustawień z wykorzystaniem pliku php.iini ? I jeśli już - to jakie?
    Nie mam pojęcia.

    Cytat Wysłane przez Jola Zobacz wiadomość
    wpisz prawidłową ścieżkę w zmiennej $live_site w pliku configuration.php
    ...prawidłową, czyli:
    "http://www.sm-swiatniki.pl/sm/"
    czy
    "/home/designpo/domains/sm-swiatniki.pl/public_html/sm/"?

    Jeśli możecie, to pomóżcie mi jeszcze ze zmianą wersji PHP z 5.2 na 5.3/5.4. Dużo miejsc już przetrząsnąłem z tym tematem, który jest bardzo popularny, ale niestety nie mogę sobie poradzić. Akeeba nie chce pójść na 5.2. Próbowałem już wielu różnych komend w pliku ".htaccess" i zawsze w phpinfo pokazuje PHP 5.2.17. Nawet na stonie tej firmy hostingowej znalazłem coś takiego i z pomocą translatora próbowałem zrobić to o czym piszą.
    http://wiki.hetzner.de/index.php/Kon...-Konfiguration
    Nie pomaga :(
    Dodam, że przerobiłem stronę na http://pkebuwi.wirt11.biznes-host.pl/ i chciałbym ją wrzucić na "sm-swiatniki.pl".
    Ostanio edytowane przez ernest111 : 13-11-2013 15:05

  8. #7
    Wyjadacz
    Dołączył
    30-05-2011
    Skąd
    Piła
    Wpisy
    642
    Punkty
    12

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez ernest111 Zobacz wiadomość
    Dodam, że przerobiłem stronę na http://pkebuwi.wirt11.biznes-host.pl/ i chciałbym ją wrzucić na "sm-swiatniki.pl".
    Zrób kopie strony i przenieś za pomoca Akeba Kickstart.
    Jeżeli potrzebujesz przy tym pomocy pisz na priv.

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    26-10-2013
    Wpisy
    5
    Punkty
    2

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez traabbit Zobacz wiadomość
    - nie działają inne strony poza index.php
    W końcu znalazłem rozwiązanie. Może komuś się przyda. Zmieniłem linię "RewriteBase" w .htaccess wg poniższej instrukcji.
    http://wiki.joomla.pl/Proste_adresy_w_Joomla_1.5

Podobne tematy

  1. Błąd przy instalacji na serwerze
    przez admac na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 29-02-2012, 11:38
  2. Zainstalowałem joomla na serwerze i co teraz?! Proszę o pomoc
    przez raff82 na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 02-03-2011, 12:29
  3. Http 500 przy instalacji na serwerze z systemem linux
    przez melek na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post/autor: 10-11-2009, 19:47
  4. Pomoc przy instalacji. Proszę pomożcie mi
    przez Altey na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 26-06-2007, 17:54
  5. Prosze o pomoc bledy przy instalacji na serwerze yoyo.pl
    przez leonidas na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post/autor: 15-02-2007, 18:41

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •