J 3.2 - brak możliwości zalogowania się do zaplecza.
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 12

Temat: J 3.2 - brak możliwości zalogowania się do zaplecza.

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    29-07-2009
    Wpisy
    25
    Punkty
    10

    J 3.2 - brak możliwości zalogowania się do zaplecza.

    Logując się do zaplecza wyświetlany jest komunikat:"Fatal error: Call to a member function getInt() on a non-object in /home/virtual/gigant2/www/Joomla3/administrator/components/com_postinstall/models/messages.php on line 37"
    Serwis działa od ponad roku bez zarzutu. A tu nagle klops. Na tym samym serwerze mam inną stronę w J 1.5 i tu nie mam problemu z uzyskaniem dostępu do zaplecza. Pytałem u dostarczyciela usługi hostingu. I otrzymałem informację, że ze strony hostingu nie były wprowadzane żadne modyfikacje w konfiguracji serwerów.
    Jeżeli na stronie www się zaloguję to mogą podmieniać (modyfikować) treść, ale o zapleczu zapomnij. Co się loguję to wyskakuje w.w komunikat. Nie jestem za bardzo doświadczony w tej materii i nie mam pojęcia co dalej robić. Jedyne co mi się nasunęło to wyremowanie linii 37 w tym pliku i podmienienie na serwerze. Bez rezultatu. Dziś nie pamiętam dokładnie, ale nie wiem czy to nie stało się po aktualizacji do J 3.2.
    Proszę o jakieś sugestie i pomoc.
    Andrzej

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Nowicjusz
    Dołączył
    29-07-2009
    Wpisy
    25
    Punkty
    10

    Domyślny

    Widzę, że przez tydzień wiele osób czytało ten post, ale nikt nie znalazł jakiegoś pomysłu na rozwiązanie problemu. Ten sam temat zapisałem na stronie http://www.joomla.net.pl i otrzymałem odpowiedź która mi pomogła. Mogę dostać się do zaplecza takim linkiem:
    Kod HTML:
    http://aktywnezabrze.gigant.superhosting.pl/administrator/index.php?option=com_installer&view=database
    i spokojnie administrować stroną. Niestety wybierając z menu System/Pulpit wywala mnie właśnie z tym błędem (i może jeszcz inne-nie sprawdzałem wszystkich). Może teraz ktoś zasugeruje gdzie leży błąd. Jestem teraz pewny w 100%, że błąd pojawił się po automatycznej aktualizacji do Joomla 3.2
    Andrzej

  4. #3
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Proponuję powrócić do wersji 3.1.5 i zaktualizować tylko do 3.1.6
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #4
    Wyjadacz komodore awatar
    Dołączył
    02-03-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    822
    Punkty
    109

    Domyślny

    Po wywołaniu adresu strony adres_strony/administrator/index.php?option=com_installer&view=database jak się wyświetli okno logowania trzeba wpisać poprawną nazwę użytkownika i hasło. Po zalogowaniu powinna otworzyć się strona Rozszerzenia/Instalacje/Baza danych gdzie trzeba kliknąć napraw. Następnie trzeba wejść w Użytkownicy i zapisać ponownie hasło dla każdego użytkownika utworzonego przed aktualizacją. Póki co ten schemat mi się sprawdza.
    //edit
    po użyciu http:// samo się linkuje
    Przyłącz się jeśli masz chęć posłuchać lub porozmawiać o Joomla! i niedaleko Ci do Poznania.


    Klikając "Pomógł - daj punkt" poniżej, motywujesz mnie do dalszej pomocy użytkownikom forum.

  6. #5
    Wyjadacz komodore awatar
    Dołączył
    02-03-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    822
    Punkty
    109

    Domyślny

    Czy mogę prosić o usunięcie podlinkowania w #4? Nie zauważyłem, że wstawiło podlinkowany tekst, a nie mam już możliwości edycji.
    Przyłącz się jeśli masz chęć posłuchać lub porozmawiać o Joomla! i niedaleko Ci do Poznania.


    Klikając "Pomógł - daj punkt" poniżej, motywujesz mnie do dalszej pomocy użytkownikom forum.

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    29-07-2009
    Wpisy
    25
    Punkty
    10

    Domyślny

    Zmieniłem hasła wszystkich użytkowników i bz . Na szczęście mogę prawie w pełni administrować stroną . Czekam na jeszcze inne propozycje. Bo cały czas mam dreszczyk emocji - co będzie jak się do zaplecza nie dostanę?

  8. #7
    Wyjadacz komodore awatar
    Dołączył
    02-03-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    822
    Punkty
    109

    Domyślny

    Nadpisz pliki Joomla plikami z paczki instalacyjnej (oczywiście bez folderu installation) i napraw bazę danych na stronie administrator/index.php?option=com_installer&view=database.
    Przyłącz się jeśli masz chęć posłuchać lub porozmawiać o Joomla! i niedaleko Ci do Poznania.


    Klikając "Pomógł - daj punkt" poniżej, motywujesz mnie do dalszej pomocy użytkownikom forum.

  9. #8

  10. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    29-07-2009
    Wpisy
    25
    Punkty
    10

    Domyślny

    Poprawiłem (zgodnie z zaleceniami) pliki users.php i reset.php. Niestety bez pozytywnego rezultatu.

  11. #10
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Brak możliwości zalogowania do zaplecza -wyłączony dodatek?
    przez rem85 na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 06-08-2012, 13:10
  2. brak możliwości zalogowania się do zaplecza
    przez binfor na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 27-01-2012, 20:43
  3. Brak możliwości zalogowania do zaplecza
    przez nitro07 na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 05-09-2010, 17:10
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 04-07-2010, 16:47
  5. brak możliwości zalogowania się
    przez strusiol na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 23-02-2009, 21:34

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •