Nowa strona na Joomli 3.2, czy jednak 2.5?
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 23

Temat: Nowa strona na Joomli 3.2, czy jednak 2.5?

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    18-08-2012
    Wpisy
    51
    Punkty
    2

    Domyślny Nowa strona na Joomli 3.2, czy jednak 2.5?

    Cześć,

    dziś chcę rozpocząć stawianie nowej witryny na Joomla.
    Chciałem się Was poradzić, czy mimo wszystko stawiać jeszcze na wersji 2.5 czy już 3.2?
    Druga rzecz to polski pakiet językowy - na stronie Joomla.pl, widzę, że jest dostępny do ściągnięcia tylko przy wersji 2.5, czyli dla 3.2 go nie ma?

    Dzięki za pomoc

    Maciek

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    @Konar - szczerze - jeżeli coś prostego i z standardowym zakresem funkcji to na 3.2, jeżeli witryna szeroko rozbudowana o funkcjonalności po za standardem oraz dodatkowe rozszerzenia to jednak 2.5 - niestety 3.2 w szerszym zakresie sprawia jeszcze szereg niemiłych niespodzianek. Co do pakietu językowego instalujesz go albo z zaplecza Joomla 3.2 albo przedłużasz proces instalacji o dodatkowy krok w postaci instalacji wskazanych pakietów językowych wybranych z listy dostępnych i ewentualnie uruchomienie rdzennej wielojęzyczności.
    Pzdr

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    18-08-2012
    Wpisy
    51
    Punkty
    2

    Domyślny

    @Gall Anonim - w sumie fakt, za mało konkretów podałem, więc do rzeczy:
    - witryna o tematyce foto, proste, skromne menu, slider, opcja przeglądania zdjęć w trybie slideshow,
    - stronka responsywna, bo innej raczej już chyba nie ma sensu robić,
    - hosting w home.pl (niestety za późno się zorientowałem, że tyle zabawy czasami z nimi jest w kontekście Joomla).

    M.

  5. #4
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    Spokojnie wszystko jesteś wstanie ogarnąć na Joomla 3.2. Nie widzę potrzeby aby robić nową stronę na J!2.5.x.

    Tak jeszcze pozwolę sobie na mały OT ;)

    Czytając:
    Cytat Wysłane przez Konar Zobacz wiadomość
    - hosting w home.pl (niestety za późno się zorientowałem, że tyle zabawy czasami z nimi jest w kontekście Joomla).
    zastanawiam się czym ludzie kierują się wybierając hosting w home, bo ani to dobre, ani tanie, ani tym bardziej nie powala na kolana parametrami...

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    04-08-2009
    Wpisy
    37
    Punkty
    10

    Domyślny

    Co do pakietu językowego w 3.2 to jest on dostępny, ale efekt jest typu "polglish". Ogólnie do wersji 3.2 jest jeszcze bardzo mało dodatków, głupi (obowiązkowy w UE) moduł ostrzegający przed cookies do wersji 3.2 to szukanie igły w stogu siana, nie mówiąc o bardziej zaawansowanych dodatkach.
    Ja też mam hosting w home.pl i nie narzekam. Jest mały problemik podczas instalacji joomla (trzeba rozwiązać go przez php.ini), jednak parametry są dość dobre za tą cenę. Konkurencja w tej cenie zawsze ma jednego "haka" typu max 1 baza SQL, lub jakieś inne limity.
    Co innego domeny- w home.pl faktycznie się ich nie opłaca mieć.

  7. #6
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez jajozglowy Zobacz wiadomość
    Co do pakietu językowego w 3.2 to jest on dostępny, ale efekt jest typu "polglish"
    To może przyłączysz się do pracy nad tłumaczeniem zamiast krytykować.
    Cytat Wysłane przez jajozglowy Zobacz wiadomość
    moduł ostrzegający przed cookies do wersji 3.2 to szukanie igły w stogu siana
    Nie ma z tym najmniejszego problemu - działa wersja z Joomla 2.5. i wcześniejszych wersji Joomla 3.x - zawsze jednak możesz sam zrobić coś perfekcyjnego.
    Cytat Wysłane przez jajozglowy Zobacz wiadomość
    Konkurencja w tej cenie zawsze ma jednego "haka" typu max 1 baza SQL,
    Niezależnie od mojej oceny home.pl konkurencja ma praktycznie analogiczną ofertę i różniącą się wręcz drobiazgami - może się zdarzyć że nie ma odpowiednika jakiegoś pakietu ale ogólnie rzecz biorąc różnice są znikome, mam hosting na home.pl, nazwa.pl i linuxpl.com - nie będę tutaj robił reklamy któremukolwiek z nich ale różnice dla zwykłego zjadacza chleba są nieistotne w końcowym rozrachunku.
    Pzdr
    P.S. Większość rozszerzeń z wersji Joomla 3.x działa na 3.2.x - występują jednak błędy (bałagan) które dyskfalifikują Joomla 3.2.x w kwestii wielu użytkowników - mechanizmy i elementy pakietu tak aktualizacyjnego jak instalacyjnego są niespójne. Więc prosta strona - można spróbowac - cokolwiek większego - Joomla 3.1.x lub 2.5.x
    all

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez jajozglowy Zobacz wiadomość
    Co do pakietu językowego w 3.2 to jest on dostępny, ale efekt jest typu "polglish".
    Odezwał się kolejny wybitny lingFista, tFumacz i niewątpliwy znaFca. Guzik dał z siebie, ale pokazał, że plunąć potrafi.

    PS
    Dziękuję użytkownikom Jarkowi I. oraz Tomkowi M., którzy wykryli w tłumaczeniu Joomla 3.2 drobną, acz skutkującą pojawieniem się wielu nieprzetłumaczonych napisów, usterkę. W plikach lib_joomla.ini w tlumaczeniu klucza JLIB_USER_ERROR_PASSWORD_TOO_LONG brakuje otwierającego cudzysłowu. Ponieważ czekamy na zapowiadane od pewnego czasu wydanie J 3.2.1, nie publikowaliśmy poprawki. Jeśli 3.2.1 nie pojawi się w najbliższym tygodniu, udostępnimy kolejną wersję tłumaczenia 3.2.0.

    Sugeruję Koledze @jajozglowy, by poduczył się użyteczności i życzliwej krytyki od takich członków społeczności, jak Jarek I. czy Tomek M. (i wielu innych, którzy zgłaszają wykryte usterki czy przyczyniają się do rozwoju Joomla na wiele innych sposobów).
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    04-08-2009
    Wpisy
    37
    Punkty
    10

    Domyślny

    Nie wiem gdzie Wy tu krytykę widzicie? Stwierdziłem oczywiste fakty, odpowiadając autorowi wątku na zadane pytanie o języki.
    PS: Mi też tu jeszcze nikt nie pomógł.

  10. #9
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez jajozglowy Zobacz wiadomość
    PS: Mi też tu jeszcze nikt nie pomógł.
    Zgłosiłeś 3 problemy: we wszystkich otrzymałeś podpowiedzi, bodaj we wszystkich dziękowałeś (choć raz sobie poradziłeś wcześniej sam). To jak to jest: liczyć nie umiesz czy nie wiesz, co piszesz?

    Cytat Wysłane przez jajozglowy Zobacz wiadomość
    Nie wiem gdzie Wy tu krytykę widzicie? Stwierdziłem oczywiste fakty,
    Jakież to "oczywiste fakty" stwierdziłeś?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #10
    Przeglądacz
    Dołączył
    04-08-2009
    Wpisy
    37
    Punkty
    10

    Domyślny

    Zgłosiłem 4 problemy, na 2 ktoś odpowiadał (4 lata temu), ale nie do końca na temat i zawsze w końcu musiałem radzić sobie sam. Pozostałe 2 bez odpowiedzi. Podziękowania to czysta kurtuazja.
    Generalnie wersja 3.2 najeżona jest bugami jak dobra kasza skwarkami. Wydaje mi się, że ogromnym błędem była zbyt szybka rezygnacja ze wsparcia wersji 1.5, gdyż obecnie liczne serwisy padają hurtowo pod naciskiem róznorakich wirusów i trojanów (mnie też to niestety spotkało), a także trafiają na czarne listy google i nawet hostingodawcy piszą że "albo to błyskawicznie uaktualnisz, albo rozwiązujemy umowę z winy klienta". A migracja to mordęga.
    Jak znajdę chwilę to pozgłaszam wszystkie bugi, które zaobserwowałem w wersji 3.2. Najbardziej irytujące z nich to brak możliwości zrobienia własnego anchor-tekstu do linków w TinyMCE (do obrazków to w ogóle niemożliwe, bo po wpisaniu anchora obrazek znika całkowicie), brak możliwości całkowitego odinstalowania niektórych dodatków (zostają po nich śmieci i dziury), dodatkowe menu z wyświetlonymi niechcianymi pozycjami (które nie są zaznaczone w module danego menu), czy <title> Tytuł Strony </title> brane z nazwy w menu, a nie jak było wcześniej- z tytułu artykułu (to jest porażka totalna z punktu widzenia pozycjonowania).
    Czeka mnie przeniesienie jeszcze około 200 podstron, więc pewnie coś jeszcze wyjdzie, w zależności od mych ograniczonych możliwości czasowych będę próbował to raportować, a także pomagać tutaj osobom na forum, które będą miały podobny problem.
    Pozdrawiam.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Czysta strona, jednak alert malware w Chrome
    przez hitchcock na forum Bezpieczeństwo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 29-03-2013, 08:36
  2. nowa instalka joomli przenosi na stary serwis
    przez Delux na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 23-07-2010, 14:34
  3. Wyrzuca wyniki na nową stronę, problem z css.
    przez czarny_85 na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 05-03-2010, 13:52
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 13-01-2010, 13:46
  5. Zmiana serwera-czy muszę budować stronę od nowa?
    przez seba881 na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 22-08-2007, 20:23

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •