Nowa strona na Joomli 3.2, czy jednak 2.5? - Strona 3
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Wyniki 21 do 23 z 23

Temat: Nowa strona na Joomli 3.2, czy jednak 2.5?

  1. #21
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    No, niestety, nie jestem geniuszem od SEO. Ale wiem, że są geniusze od SEO, którzy uważają, że niewątpliwie najlepsze i najbardziej popularne na świecie CMS-y są napisane przez misiów, którzy o SEO nie mają zielonego pojęcia. I stąd różni rodzimi geniusze od SEO, bez względu na to, że nie mają pojęcia, jak coś działa, i dlatego np. nigdy nie korzystali z sekcji i kategorii (dowód kompletnej ignorancji w zakresie umiejętności korzystania z CMS) uważają, że mają prawo do wytykania innym, że nie są geniuszami od SEO.

    Miły Kolego! Uzmysłowienie komuś, że czegoś nie wie, nie rozumiał i powinien się temu bliżej przyjrzeć, to nic innego, jak zwrócenie uwagi na rzeczy, które warto poznać, a nie powód do "odkuwania się" z powodu bólu sprawionego przez własne przewrażliwione ego.

    Kolega Bazyl miał zawsze zdolności do zwięzłego tłumaczenia rzeczy skomplikowanych i na pewno Ci to potwierdzi, że wiele umie wyjaśnić dzięki temu, czego nauczył się ode mnie. Wyjaśnił Ci, gdzie jest wykorzystywany alias tytułu artykułu, co można zrobić jedną linijką tekstu i dzięki czemu masz szanse stać się jeszcze wybitniejszym znawcą problemów Joomla z SEO. Zasad działania CMS w tłumaczeniu tekstu objaśniającego jakiś element interfejsu, jak to zaproponowałeś w swoim "można by te różnice zawrzeć w tłumaczeniu" - objaśniać (tłumaczyć) się nie da. A jeśli to potrafisz, zapraszam do Zespołu Tłumaczy, a nawet przekażę Ci od zaraz wszystkie powinności związane z tłumaczeniem Joomla.

    Amen
    PS Nie miałem najmniejszego zamiaru Cię urazić, ale oczywiście napisałem tak, byś poczuł, jak przykre jest insynuowanie komuś złych intencji!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Przeglądacz
    Dołączył
    04-08-2009
    Wpisy
    37
    Punkty
    10

    Domyślny

    Miły kolego,
    Ja stosuję taką zasadę w pracy, że póki coś mi się nie przyda w realnym życiu to nie zawracam sobie tym głowy. A jak nagle ta rzecz zaczyna być mi potrzebna, to dopiero szukam informacji, w google, potem na forach.
    5 lat temu instalując pierwszy raz Joomla przetestowałem pokrótce kategorie/sekcje i uznałem że to mi osobiście się do niczego nie przyda, a wręcz zaszkodzi w moim profilu zawodowym. Dlatego odrzuciłem kategorie i sekcje już na wstępie mojej pracy z Joomla. Niemniej jednak pozostałe opcje i "całokształt" tego CMSa zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie i dlatego zostałem przy nim i pewnie zostanę na wieki wieków (oczywiście wp też używam i tam również robię wszystko na statycznych stronach, a w zakładce Artykuły mam pusto).
    Kategorie i sekcje mogą być przydatne na stronach, których priorytetem nie jest duży ruch (czyli np. strony urzędów, szkół, szpitali, związku działkowców itp itd), natomiast jak ktoś ma stronę nastawioną typowo na zysk (sklep internetowy lub strona pod reklamy) to nie może pozwolić sobie na niskie pozycje w wyszukiwarce (bo pójdzie z torbami). Google bardzo nie lubi, jak jedna podstrona ma kilka rożnych adresów, i innego dynamicznego generowania linków. Dlatego jeśli chce się mieć dobre frazy wysoko w google, to trzeba linki ustawiać konsekwentnie i "na sztywno", na zasadzie: 1 podstrona=1 "przyjazny" adres url (i ani mniej ani więcej).
    Dlatego nie używam sekcji/kategorii. Co nie oznacza, że "Po prostu nigdy nie rozumiałeś, co to jest Joomla! i co to jest CMS.".
    ---
    Co do tłumaczenia to niestety jestem zbyt zajęty, by podjąć się kolejnego zlecenia.
    Z aliasami proponuję tak:

    1). Alias w artykule- Zostanie wykorzystany w prostych adresach URL w przypadku, gdy składowymi i nadrzędnymi elementami adresu URL są kategorie/sekcje.
    2). Alias w menu- Zostanie wykorzystany w prostych adresach URL w przypadku ustanowienia własnej struktury adresów URL, niezależnej od kategorii i sekcji.

    Reszta może zostać jak jest. Ważne, żeby opisy tych Aliasów nie były identyczne, bo to nie są te same Aliasy, ich występowanie jest wręcz wykluczające się nawzajem.

    PS: Nie jestem obrażalski ;) Pozdro

  4. #23
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Ja tez nie jestem obrażalski Na szczęście.
    Co do tłumaczenia, to jak zapewne wiesz, tłumaczenie jest tylko tłumaczeniem, a nie swobodną twórczością tłumacza.
    W tym przypadku jest to jeden tekst pojawiający się wszędzie tak, gdzie pojawia się pole alias.
    Cenię sobie bardzo dobre rady, ale nawet gdyby dodać informacje, które Tobie wydają się w zaproponowanym kształcie jasne, niestety, niewiele objaśnią, a dodadzą do i tak zbyt rozbudowanego opisu, w którym wystarczyłaby z powodzeniem informacja, że jest wykorzystywany w prostych adresach. Być może nie zauważyłeś, ale oprócz aliasów w artykułach są jeszcze aliasy w kategoriach, są aliasy w poszczególnych komponentach, co powodowałoby konieczność dalszego rozbudowania opisu. Pominę zupełnie niejasną konstrukcję "ustanawianie własnej struktury adresów URL".

    Cytat Wysłane przez jajozglowy Zobacz wiadomość
    Ważne, żeby opisy tych Aliasów nie były identyczne, bo to nie są te same Aliasy, ich występowanie jest wręcz wykluczające się nawzajem.
    To są aliasy tytułów, więc to zdanie nie jest prawdziwe. Opisy, niestety, musza być identyczne, bo tak jest w oryginale.

    Nie mogę, niestety, przejść do porządku nad sformułowaniem:

    Cytat Wysłane przez jajozglowy Zobacz wiadomość
    Kategorie i sekcje mogą być przydatne na stronach, których priorytetem nie jest duży ruch (czyli np. strony urzędów, szkół, szpitali, związku działkowców itp itd), natomiast jak ktoś ma stronę nastawioną typowo na zysk (sklep internetowy lub strona pod reklamy) to nie może pozwolić sobie na niskie pozycje w wyszukiwarce
    Pierwsza część - do "niestety", to kompletna bzdura. Kategorie potrzebne są wszędzie tam, gdzie z różnych względów potrzebna jest rozbudowana struktura treści.
    Druga część - co z tego, że prawdziwa, jeśli w całości wyraża zupełnie fałszywą tezę, że wykorzystanie kategorii do organizacji treści skutkuje niską pozycją w wyszukiwarkach.

    Naprawdę, sugeruję dużo więcej pokory wobec własnej wiedzy. Jeśli ktoś potrzebuje pozycjonować swoją witrynę lepiej niż to umożliwia CMS, to używa do tego komponentów typu sh404sef, ACESef itp. Ich stosowanie nie jest konieczne, jeśli struktura witryny jest konsekwentna. Umieszczanie bezpośrednio w menu linków do artykułów umieszczonych w kategoriach jest przykładem niekonsekwencji w strukturze witryny (i niezrozumienia, czym jest i jak działa CMS). Bezpośrednio w menu umieszczamy linki do istotnych rzadko zmienianych artykułów, czyli "statycznych" - te powinny się znaleźć albo w zbiorze nieskategoryzowanych, albo w kategorii, do której nie umieszcza się linków w menu. Dość proste. CMS niczego tutaj, jak być może sądziłeś, nie psuje.

    Również pozdrawiam
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne tematy

  1. Czysta strona, jednak alert malware w Chrome
    przez hitchcock na forum Bezpieczeństwo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 29-03-2013, 09:36
  2. nowa instalka joomli przenosi na stary serwis
    przez Delux na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 23-07-2010, 15:34
  3. Wyrzuca wyniki na nową stronę, problem z css.
    przez czarny_85 na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 05-03-2010, 14:52
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 13-01-2010, 14:46
  5. Zmiana serwera-czy muszę budować stronę od nowa?
    przez seba881 na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 22-08-2007, 21:23

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •