Wdrożenie HTML/CSS to Joomli
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Wdrożenie HTML/CSS to Joomli

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    22-09-2012
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny Wdrożenie HTML/CSS to Joomli

    Witam,
    mam pytanie jak to zrobić. Chodzi o to że mam gotową strone napisaną w html/css i chciałbym używać jakiegoś narzędzia do zarządzania treścią na stronie. Chociłoby tylko o dodawanie nowych elementów (np. nowy artykuł). Więc czy da się to zrobić za pomocą joomli a jak się da to w jaki sposób coś takiego wdrożyć na mojej stronie.
    pozdrawiam

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga palyga007 awatar
    Dołączył
    24-03-2010
    Skąd
    Wieluń
    Wpisy
    3 899
    Punkty
    229

    Domyślny

    Po poziomie wiedzy "eksplodującym" z tego postu proponuję dać do działu zleceń.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    "Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny."
    Przyjmę ofertę pracy w Australii...
    web-coder.pl

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    06-12-2013
    Skąd
    Łódź
    Wpisy
    38
    Punkty
    3

    Domyślny

    Każdą stronę css/html o ile nie jest ona sztywna jak wykrochmalona koszula da się przerobić na dobrze działający szablon Joomla. W sieci jest pełno poradników na temat tworzenia szablonów i można z nich się nauczyć ich tworzenia. A jak nie chce Ci się wertować "tony interneta" to tak jak napisał @palyga007 lepiej zleć to komuś
    NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW TYLKO TEN CO NIC NIE ROBI.
    ====================================
    *nie mniej mądry uczy się na cudzych, głupi na własnych


  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    22-09-2012
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny

    dzieki za odpowiedzi,
    chodzi mi o to ze poprostu jestem w stanie sam napisac jakas podstawowa stronke, i chcialbym pozniej w jakis sposob zarzadzac trescia i do tego wlasnie potrzebna mi jest joomla lub inny CMS. Czyli bylo by lepiej jak bym od razu tworzyc strone w joomli?? Bo tak jak sobie sam zrobie strone i bede chcial dodac pozniej jakis artykol to bede musial za kazdym razem edytowac html a wolabym to robic w jakis automatyczny sposob.

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    @Kolego, poczytaj, co to jest zarządzanie treścią witryny, co to jest Joomla (i podobne systemy zarządzania treścią), bo napisano na ten temat już sporo i nie ma sensu przepisywać Ci tutaj wykładów dostępnych w innych miejscach:
    Zapraszam:
    http://www.joomla.pl/o-joomla/joomla...ym-jest-joomla
    http://www.joomla.pl/o-joomla/joomla...laczego-joomla
    http://www.joomla.pl/o-joomla/joomla...start-z-joomla
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    22-09-2012
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny

    troche poczytalem i chyba skorzystam z joomli , i od razu nasuwa mi sie pytanie. Czy joomla pozwoli mi wystylowac strone tak jak chce (za pomoca css?), czyli szerogosc strony, wielkosc menu itp?

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    06-12-2013
    Skąd
    Łódź
    Wpisy
    38
    Punkty
    3

    Domyślny

    Strona oparta o Joomla to zwykłą strona HTML/CSS, tyle że treść jest generowana dynamicznie przez system zarządzania treścią a nie statycznie. Nie mniej szablony tworzy się pod Joomla więc trzeba znać pewną niezbędną semantykę jej kodu i mieć świadomość jakie klasy opisać w css
    NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW TYLKO TEN CO NIC NIE ROBI.
    ====================================
    *nie mniej mądry uczy się na cudzych, głupi na własnych


  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    22-09-2012
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny

    to jeszcze pytanie tak z ciekawości: bo rozumiem że joomli można używać do dodawania artykułów w nie dużych stronach. A co np. robią jakieś duże serwisy gdzie zmienia się sporo kontentu np. realmadryt.pl - jak tam zarządzają treścią? maja jakies bardzoej rozbudowane CMS?

  10. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    06-12-2013
    Skąd
    Łódź
    Wpisy
    38
    Punkty
    3

    Domyślny

    CMS-ów jest tyle, że głowa boli. Komercyjne czy open source mają jeden wspólny mianownik - pozwalają na modyfikację treści w dowolny dla użytkownika sposób. Jedne są mniej inne bardziej skomplikowane ale zasada działania pozostaje ta sama. Duże portale mają swoje własne dedykowane CMS-y. Joomla nadaje się również do dodawania treści na nieco większych stronach

    Radzę poczytać o działaniu CMS-ów - wujek Google nie boli
    NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW TYLKO TEN CO NIC NIE ROBI.
    ====================================
    *nie mniej mądry uczy się na cudzych, głupi na własnych


Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •