Cała masa dzikich linków :/ - Strona 2
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 28

Temat: Cała masa dzikich linków :/

  1. #11
    Przeglądacz
    Dołączył
    06-12-2013
    Skąd
    Łódź
    Wpisy
    38
    Punkty
    3

    Domyślny

    A może coś w sieci zassało jakiś URL z Twojej strony zanim włączyłeś proste adresy lub/i miałeś próby ataku Masz zainstalowane jakieś komponenty bezpieczeństwa??
    NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW TYLKO TEN CO NIC NIE ROBI.
    ====================================
    *nie mniej mądry uczy się na cudzych, głupi na własnych


  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Przeglądacz
    Dołączył
    20-02-2013
    Wpisy
    33
    Punkty
    2

    Domyślny

    Zawsze robię tak, że od razu jak postawię stronę, przed jej finalnym skończeniem, mam w silniku wyłączone całkowicie indeksowanie, by właśnie przypadkiem mi google czegoś nie zassało. Włączam je dopiero, jak uznaję, że już wszystko jest ok. Zatem serio, nie wiem skąd ten syf

  4. #13
    Wiarus Jac awatar
    Dołączył
    22-12-2005
    Skąd
    Szczecin/Warszawa/Bieszczady
    Wpisy
    1 321
    Punkty
    182

    Domyślny

    Coś mi się wydaje, że problem jest ogólny. Nie dotyczy tylko strony założyciela tego tematu. Daleko nie trzeba szukać, wystarczy obejrzeć adresy URL www.joomla.pl zaindeksowane w Google. W indeksie mamy na przykład taki adres: http://www.joomla.pl/component/content/. Na stronach www.joomla.org jest z tym jeszcze gorzej. Sam borykam się z tym problemem na wielu stronach i rozwiązania jeszcze nie znalazłem. Na forum joomla.org problem ten jest wielokrotnie omawiany. Skutecznego rozwiązania nie widziałem.

    Powszechne jest na przykład, przy włączonych przyjaznych adresach, występowanie duplikatu adresu do artykułów wyróżnionych: /component/content/?view=featured.

    @Simon K, w pierwszej kolejności możesz doraźnie zablokować te adresy w pliku robots.txt:

    Przykład:
    Kod:
    Disallow: /component/content/
    Dodatkowo możesz zrobić odpowiednie przekierowania 301 i jak zasugerował moje, zgłosić te adresy do usunięcia z indeksu wyszukiwarki.
    Zapracowany po uszy, cały czas kilka projektów na tapecie.
    Od 2005 roku indywidualne projekty Joomla - www.studioalfa.pl.
    Polecam darmowe templatki Joomla.

    Nie pomagam w kwestiach związanych z Joomla na Facebooku! Forum Joomla jest tutaj.

  5. #14
    Przeglądacz
    Dołączył
    20-02-2013
    Wpisy
    33
    Punkty
    2

    Domyślny

    @Jac, dzięki! Bo mi się właśnie wydawało, że to nie tylko mój problem, ale musi być ogólny... Ja tylko nie rozumiem, jak te adresy się rozpropagowywują, jakim cudem google indeksuje coś, czego nigdzie w linkach strony nie ma, po prostu na stronie nie ma takich linków... I też zauważyłem dublowanie odmian ?view=featured jako strony głównej.

    Oczywiście korzystając z dodatku RSSeo, od razu robię przekierowania takich chorych adresów na właściwe, ale jak mówię, to walka z wiatrakami, bo takich linków robią się dziesiątki lub setki, w zależności od złożoności struktury menu...

  6. #15
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Czyli jednak używasz dodatków do url'ów. To, że nie widzisz linku, nie oznacza, że nie ma go gdzieś w kodzie.
    Webdeveloper do usług ;)

  7. #16
    Przeglądacz
    Dołączył
    20-02-2013
    Wpisy
    33
    Punkty
    2

    Domyślny

    @moje: Nie, nie używam dodatków do urlów. Jakbyś zadał sobie choć troszkę trudu i przeczytał czym jest RSSeo, wiedziałbyś, że nie tym o czym myślisz. Ten dodatek nie ma wpływu na generowanie linków, nie ingeruje w nie w żaden sposób. On tylko pozwala w już istniejących urlach, wygenerowanych przez core Joomla dodać title, slowa kluczowe, opis, wszystko zgodnie z wytycznymi googla i tymi urlami na tej tylko płaszczyźnie zarządzać.

    Pokaż mi zatem w kodzie, gdzie masz te linki które zaindeksował sobie radośnie wujek google.

    Podpowiem - nie ma na żadnej podstronie ani jednego.

  8. #17
    Przeglądacz
    Dołączył
    06-12-2013
    Skąd
    Łódź
    Wpisy
    38
    Punkty
    3

    Domyślny

    Bo ich tam nie znajdziesz. Jeśli miałbyś błędny URL ze swojej strony to wisiałby w bazie danych jako błędny link z Twojej strony jako źródła. Sprawdziłeś logi serwera i tabelę bazy danych z przekierowaniami?
    NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW TYLKO TEN CO NIC NIE ROBI.
    ====================================
    *nie mniej mądry uczy się na cudzych, głupi na własnych


  9. #18
    Przeglądacz
    Dołączył
    20-02-2013
    Wpisy
    33
    Punkty
    2

    Domyślny

    To skoro ich tam nie znajdę, bo ich tam po prostu nie ma to jakim cudem i gdzie znajduje je robot googla?
    Problem, że to nie są błędne linki :/
    Pod tymi urlami, zawsze są jakieś treści, to nie są błędy 404!

  10. #19
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Poczytaj troche o Joomla, to się dowiesz, że bez problemu da się w Joomla dodawać tytuł, opis i słowa kluczowe do linków bez konieczności instalowania dodatkowych rozszerzeń. A RSSeo moze mieć jakiegoś buga i przez to działać niepoprawnie.

    No i skoro wiesz lepiej co działa dobrze, a co nie, to czemu pytaz innych?
    Webdeveloper do usług ;)

  11. #20
    Przeglądacz
    Dołączył
    20-02-2013
    Wpisy
    33
    Punkty
    2

    Domyślny

    Nie, nie ma żadnego buga. Czytaj ze zrozumieniem - to Joomla generuje te urle, a nie jakiś dodatek. Pisałem to wyraźnie.
    I doskonale wiem co można zrobić w Joomla. Widziałeś RSSeo? Pewnie nie. To popatrz proszę na ten dodatek, potem na to Joomla, potem jeszcze raz na ten dodatek.
    Jeśli nie potrafisz mi pomóc, piszesz mało konkretnie i nie na temat, na zasadzie domysłów - lepiej nie pisz.
    Tracę tylko czas by to czytać.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Instalacja Joomla 1.5.26 - masa błędów na start
    przez MichalN na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 19-10-2013, 13:00
  2. Phoca Maps na Joomla 2.5 - masa błędów
    przez Ajgor na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 18-05-2012, 12:53
  3. Masa zżeranego transferu przez Joomlę
    przez Infrek na forum Wydajność, optymalizacja
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 24-08-2011, 18:50
  4. Masa zapytań do bazy
    przez tomsson na forum Programowanie pod Joomla!
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 01-02-2011, 21:51
  5. Tabela linków w tabeli linków - czy jest to możliwe?
    przez Amaria na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 31-07-2006, 15:39

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •