Cała masa dzikich linków :/ - Strona 3
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Wyniki 21 do 28 z 28

Temat: Cała masa dzikich linków :/

  1. #21
    Wiarus Jac awatar
    Dołączył
    22-12-2005
    Skąd
    Szczecin/Warszawa/Bieszczady
    Wpisy
    1 321
    Punkty
    182

    Domyślny

    @moje, a jak nadasz indywidualny <title> dla artykułu, który nie jest podpięty bezpośrednio do pozycji menu (nie zmieniając głównego tytułu artykułu)? Da się twoim zdaniem czy nie da i trzeba skorzystać z dodatkowego komponentu?

    Wracając do głównego tematu, w moim odczuciu problem występuje na szerszą skalę. Sprawdziłem wiele różnych witryn opartych o J!2.5/3 i natykam się wielokrotnie na "dzikie linki" jak je trafnie nazwał Simon K.

    Przykładowo nagminnie spotkany problem to indeksujący się w wyszukiwarkach duplikat adresu artykułów wyróżnionych. Niechciany adres wygląda następująco: component/content/?view=featured. Co z tego, że włączone są od początku przyjazne adresy, kiedy otrzymujemy bez naszej świadomości dodatkowo tego typu duplikat. Wystarczy wkleić ten adres w gugla, żeby zobaczyć że problem występuje masowo.

    Mam nadzieję, że nie będziemy sobie tutaj pisać tylko we trzech i odezwie się jeszcze kilka osób mających coś mądrego do dodania w temacie.
    Zapracowany po uszy, cały czas kilka projektów na tapecie.
    Od 2005 roku indywidualne projekty Joomla - www.studioalfa.pl.
    Polecam darmowe templatki Joomla.

    Nie pomagam w kwestiach związanych z Joomla na Facebooku! Forum Joomla jest tutaj.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    @Jac, da się tylko, trzeba wiedzieć jak i zawartość tagu title jest taka sama jak tytuł artykułu.

    @Simon K, skoro wiesz lepiej, to nie trać czasu na pytanie innych.
    Webdeveloper do usług ;)

  4. #23
    Wiarus Jac awatar
    Dołączył
    22-12-2005
    Skąd
    Szczecin/Warszawa/Bieszczady
    Wpisy
    1 321
    Punkty
    182

    Domyślny

    @moje, to napisz proszę jak z poziomu panelu administracyjnego nadać indywidualny tytuł dla wyszukiwarki artykułowi niepodpiętemu do pozycji menu. Przypomnę, że tytuł nie może być duplikatem tytułu artykułu, tylko indywidualnie napisanym tekstem.
    Zapracowany po uszy, cały czas kilka projektów na tapecie.
    Od 2005 roku indywidualne projekty Joomla - www.studioalfa.pl.
    Polecam darmowe templatki Joomla.

    Nie pomagam w kwestiach związanych z Joomla na Facebooku! Forum Joomla jest tutaj.

  5. #24
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Jak już napisałem, jest to takie same. Jak ktoś potrzebuje mieć inną zawartość tagu title, to trzeba dokonać drobnej modyfikacji w kodzie (3 linijki) aby móc się tym cieszyć z poziomu ustawień artykułu.

    Ja osobiście nigdy nie miałem problemu z "dzikimi linkami", stąd moje przeogromne zdziwienie. Również nie widzę powodu aby tworzyć tagi title z odmienną zawartością jak tytuł artykułu, skoro takie działanie nie przynosi lepszego pozycjonowania.
    Webdeveloper do usług ;)

  6. #25
    Wiarus Jac awatar
    Dołączył
    22-12-2005
    Skąd
    Szczecin/Warszawa/Bieszczady
    Wpisy
    1 321
    Punkty
    182

    Domyślny

    @moje, podaj proszę to rozwiązanie (modyfikację), żeby móc edytować <title> z poziomu ustawień artykułu.

    Skąd stwierdzenie, że indywidualne optymalizowanie <title> nie pomaga w lepszym pozycjonowaniu? Tutaj mam całkowicie odmienne zdanie (i doświadczenie). Owszem, to dodatkowa praca wymagająca dodatkowego pomyślenia i czasu na wykonanie jej. Nie każdemu się chce. Ale warto to robić, jeśli chce się wycisnąć z witryny jak najwięcej korzyści.
    Zapracowany po uszy, cały czas kilka projektów na tapecie.
    Od 2005 roku indywidualne projekty Joomla - www.studioalfa.pl.
    Polecam darmowe templatki Joomla.

    Nie pomagam w kwestiach związanych z Joomla na Facebooku! Forum Joomla jest tutaj.

  7. #26
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Modyfikowałem jeden serwis informacyjny, jednym z zaleceń było aby nadawać indywidualne tagi title artykułom. Po krótkim czasie nieco spadło im pozycjonowanie, po powrocie do wyświetlania kopii tytułu artykułu pozycjonowanie wróciło do normy. Spadek nie był wielki ale nastąpił stosunkowo szybko.
    Ja od zawsze wstawiam tytuł artykułu do title i nigdy nie miałem problemów z pozycjonowaniem.
    Webdeveloper do usług ;)

  8. #27
    Wiarus Jac awatar
    Dołączył
    22-12-2005
    Skąd
    Szczecin/Warszawa/Bieszczady
    Wpisy
    1 321
    Punkty
    182

    Domyślny

    Zmiany dokonaliście w trakcie, kiedy witryna już działała i pozycjonowała się. Na spadek wpływ mogła mieć nieprzemyślana zmiana tytułów - prawdopodobnie na gorsze z punktu pozycjonowania tej konkretnej witryny. Tyle moich domysłów.

    Studium przypadku: w październiku 2013 roku przejąłem po jednym pozycjonerze stronę o tematyce pożyczek. Witryna działała w sieci od dobrych czterech miesięcy. Tytuły <title> były domyślnie generowane. Nikt z nimi (tytułami dla wyszukiwarek) nic przemyślanego dodatkowo nie zrobił. W narzędziach G dla webmasterów witryna widziana była raptem na 4 mało istotne frazy. Po mojej ingerencji, wykonaniu przemyślanej optymalizacji, naniesieniu poprawek w zakresie SEO, konsultacjach merytorycznych z klientem, mądrym zmodyfikowaniu tytułów <title>, strona po około miesiącu widoczna jest na około 30 fraz kluczowych, w tym na jedną kluczową wskoczyła w końcu do top 10 wyników wyszukiwania. Samo się to wszystko nie stało. Trzeba było dopracować to co zostało potraktowane po macoszemu.

    Domyślnie generowane <title> przeważnie nie są najlepsze z punktu widzenia wyciśnięcia z witryny maksimum możliwości. Tyle tylko, że większość na tych domyślnych tytułach <title> poprzestaje. Ja tam nad tym nie ubolewam. Wręcz przeciwnie. Śmiało z takimi delikwentami się konkuruje. Tyle w temacie. I tak już za dużo tutaj powiedziałem. ;-) Powodzenia w optymalizowaniu stron pod kątem wyszukiwarek!
    Zapracowany po uszy, cały czas kilka projektów na tapecie.
    Od 2005 roku indywidualne projekty Joomla - www.studioalfa.pl.
    Polecam darmowe templatki Joomla.

    Nie pomagam w kwestiach związanych z Joomla na Facebooku! Forum Joomla jest tutaj.

  9. #28
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Witam,
    sprawdziłam na J! 3.2
    adresy typu component/content/.... są produkowane wówczas gdy do skryptu przetwarzającego nie jest przekazywany Itemid

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne tematy

  1. Instalacja Joomla 1.5.26 - masa błędów na start
    przez MichalN na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 19-10-2013, 13:00
  2. Phoca Maps na Joomla 2.5 - masa błędów
    przez Ajgor na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 18-05-2012, 12:53
  3. Masa zżeranego transferu przez Joomlę
    przez Infrek na forum Wydajność, optymalizacja
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 24-08-2011, 18:50
  4. Masa zapytań do bazy
    przez tomsson na forum Programowanie pod Joomla!
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 01-02-2011, 21:51
  5. Tabela linków w tabeli linków - czy jest to możliwe?
    przez Amaria na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 31-07-2006, 15:39

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •