Joomla 3.2.0 - jak usunąć wpis nazwy komponentu z listy menu
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Joomla 3.2.0 - jak usunąć wpis nazwy komponentu z listy menu

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    15-12-2007
    Wpisy
    144
    Punkty
    10

    Domyślny Joomla 3.2.0 - jak usunąć wpis nazwy komponentu z listy menu

    Witam

    Proszę zorientowanych o pomoc

    Testowałem kilka komponentów, które nastepnie chciałem usunąć, gdyż okazały się niepotrzebne. Część z nich odinstalowałem z poziomu opcji Instalacje, jednak pozostała część nie dała się usunąć z jakiś tam powodów. W tej sytuacji te komponenty wykasowałem z odpowiednich lokalizacji ręcznie oraz usunałem co trzeba w bazie danych. Jest jednak taki problem, że te komponenty (ich nazwy) usunietę ręcznie, nadal są widoczne na liscie menu Komponenty. Nie mogę dojsć do tego, który plik i w jakiej lokalizacji odpowiada za te wpisy i czy można te wpisy również usunąć ręcznie, oczywiscie w bezpieczny sposób?

    Bardzo proszę o info w tej sprawie no i oczywiście z góry serdecznie dziękuję


    Pozdrawiam
    Grzegorz

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Grzegorz_n Zobacz wiadomość
    oraz usunałem co trzeba w bazie danych
    Niestety ale jesteś daleki od prawdy.
    Poniważ wpisy do menu o którym wspominasz są pobierane z BD
    Nie kojarzę do końca teraz zależnoci w przy[padku Joomla 3.2 ale poszukałbym w tabeli extensions oraz menu jeżeli samo usunięcie z extensions nie załatwi sprawy.
    No i jeszcze jedna sprawa - po to masz narzędzie "zarządzanie" aby odinstalowywać to co sobie życzysz i nie miec tego typu szopek => to tak na przyszłość.
    Pzdr

  4. #3
    Bywalec ugly kid joe awatar
    Dołączył
    09-11-2012
    Skąd
    C:\WINDOWS\Wirusy i Trojany
    Wpisy
    342
    Punkty
    18

    Domyślny

    z jakichś tam powodów chciałeś odinstalować komponenty chronione i wywaliłeś je z bazy danych i katalogów ?

    dla mnie nonsens, jeśli się ich nie chce używać to trzeba je sobie odblokować [ zdjąć z nich ochronę ] i wyłączyć. przy okazji aktualizacji i tak zainstalują się na nowo.

    proponuję nową instalację.
    moje nowe alter ego

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    15-12-2007
    Wpisy
    144
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Gall Anonim Zobacz wiadomość
    po to masz narzędzie "zarządzanie" aby odinstalowywać to co sobie życzysz
    Cytat Wysłane przez ugly kid joe Zobacz wiadomość
    z jakichś tam powodów chciałeś odinstalować komponenty chronione i wywaliłeś je z bazy danych i katalogów ?
    Zrobiłem tak jak piszesz, czyli odinstalowałem przez zarządzanie, jednak nie odinstalowało mi się wszystko, co chciałem. Miałem np. zainstalowany komponent Phoca Gallery. Ten komponent zainstalował mi się z jakimiś błędami, których nie potrafiłem usunąć. Znalazłem inną galerię, którą zastosowałem i działa. Tak więc skoro Phoca nie działa, postanowiłem usunąć, ale nie mogłem i nie wiem dlaczego. W zwiazku z tym postanowiłem usunąć katalogi ze wszystkich lokalizacji, gdzie znalazłem Phoca, no ale na liście komponentów został wpis.


    Cytat Wysłane przez ugly kid joe Zobacz wiadomość
    proponuję nową instalację
    No ale mozesz mi wytłumaczyć, dlaczego? Czy jak wszystko usunę z BD, to nadal będzie problem przy aktualizacji?

  6. #5
    Bywalec ugly kid joe awatar
    Dołączył
    09-11-2012
    Skąd
    C:\WINDOWS\Wirusy i Trojany
    Wpisy
    342
    Punkty
    18

    Domyślny

    ano dlatego, że nikt nie wie co usunąłeś i na co, naraziłeś witrynę - o ile w ogóle można nazwać to witryną.

    komunikat ' jakieś tam ', czy ' z jakiegoś powodu ', czy ' z jakimiś tam błędami ' - też nic nie mówi, a następstwem są domysły.

    ad. phoca gallery - nie instaluje się, bo wiadomo, że jest to komponent, który z aktualizacji na aktualizację, wymaga jeszcze większych aktualizacji.
    moje nowe alter ego

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Grzegorz_n Zobacz wiadomość
    No ale możesz mi wytłumaczyć, dlaczego?
    Naprawdę trzeba Ci tłumaczyć? Sam nie umiesz wyciągać logicznych wniosków?
    1. Nabałaganiłeś w systemie, który na dodatek z natury rzeczy jest niestabilny (wydanie przejściowe) i może zawierać (a wiemy już na pewno, że zawiera) usterki powodujące utrudnienia. Do tych usterek, które były, dołożyłeś swoje własne.
    2. Nie masz na tyle kompetencji, by poczyniony bałagan uporządkować. Bez obrazy, ale masz tych kompetencji tak mało, że wydaje Ci się, iż ktoś, kto na dodatek ani nie widzi Twojego systemu, ani nie wie, coś w nim nabałaganił, potrafi Ci udzielić instrukcji, jak ponaprawiać "nie wiadomo co".
    3. Masz w tej zabałaganionej witrynie 10 albo i 100 pozycji na krzyż (Joomla 3.2, więc raczej za dużo nie zdążyłeś tam dodać). Przeniesienie tego do nowej witryny (nawet ręcznie) zajmie mniej czasu niż rozwiązywanie problemów z niedziałającym poprawnie systemem.

    Ne wiem, może nie uczyli Cię w szkole, że system to struktura złożona, w której rzeczy zależą wzajemnie od siebie. Jeden zepsuty trybik potrafi zniszczyć cały system. Naprawdę Ci to trzeba tłumaczyć?

    I na koniec:
    Każdy ma prawo robić różne mniejsze i większe "gupoty", ale musi się liczyć z konsekwencjami, kosztami. Doświadczenie boli, ale pozostaje. Następnym razem trzy razy się zastanowisz, zanim zrobisz coś bezmyślnego na działającej witrynie.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    04-08-2009
    Wpisy
    37
    Punkty
    10

    Domyślny

    Miałem ten sam problem, ale poradziłem sobie z bazą danych (nie było łatwo, bo ma ona ponad 100 MB).
    Na przyszłość do testowania nowych komponentów używaj lokalnego środowiska typu Jamp, a najodpowiedniejszy i wybrany dopiero instaluj na głównej witrynie.

Podobne tematy

  1. jak usunąć zbędne pola z komponentu aiContactSafe?
    przez konicz na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 26-02-2012, 17:34
  2. Jak usunąć wpis "Witamy na stronie startowej"
    przez ekstranio na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 20-02-2011, 21:33
  3. Zmiana nazwy komponentu w menu
    przez Depson na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 22-09-2010, 11:00
  4. Jak się pozbyć nazwy strony w miejscu komponentu?
    przez dj1sklero na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 12-03-2010, 15:54
  5. Jak zmienić nazwy menu?
    przez booger na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 25-01-2009, 12:21

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •