Aktualizacja z 3.0.0 do 3.2.0 problem z hasłami nowych użytkowników
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 16

Temat: Aktualizacja z 3.0.0 do 3.2.0 problem z hasłami nowych użytkowników

  1. #1

    Domyślny Aktualizacja z 3.0.0 do 3.2.0 problem z hasłami nowych użytkowników

    Witam.
    Przed aktualizacja bez problemów po aktualizacji z 3.0.0 do 3.2.0 jest problem.

    Kiedy dodaję ręcznie nowego użytkownika i wpiszę jego hasło system bez zwracania komunikatów o błędach doda użytkownika do systemu. Jednak ten z parametrami które otrzyma pocztą nie zaloguj się do systemu do czasu kiedy jeszcze raz nie wedytuję jego formatkę i raz jeszcze podam to samo hasło. Dopiero wtedy użytkownik będzie mógł się zalogować. Wygląda to tak jakby przy dodawaniu hasło nie trafiało do bazy dopiero przy aktualizacji. Czy ktoś wie jak to rozwiązać ?

    Ps. Dodam, że w czasie aktualizacji z "automatu" aktualizacja się wysypała i musiałem dokonać jej ręcznie (nadpisując nową instalką).

    Pozdrawiam.
    Arek

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    A nie możesz przywrócić wcześniejszej wersji z backupu, następnie skopiować pliku i bazę danych do siebie na localhosta, tak długo dokonywać aktualizacji, aż po jej przeprowadzeniu wszystko będzie działało poprawnie, po czym przenieść wszystko z localhosta na serwer?
    Webdeveloper do usług ;)

  4. #3

    Domyślny

    Kurcze nie mam już pomysłów na inną aktualizację. Teraz jest wszystko OK (przynajmniej to co testowałem) oprócz opisanego przeze mnie problemu. Może te informacje jeszcze w czymś pomogą mianowicie.
    1. Ta sama historia jest kiedy użytkownik doda się sam (muszę potem raz jeszcze wyedytować jego konto i podać hasło następnie zapisać)
    2. Sprawdziłem jak wygląda baza po dodaniu użytkownika no i tu jest jakiś myk. Inaczej niż dotychczas jest format wpisu dla użytkowników kiedy jeszcze działało wyglądają tak:

    testuser testuser xxx@xxx.pl f39f68acc2491fab482147b0b5bf5fa1:IX4F8Sad1cEiMrSBO zWYXz2YeY5ZZcL

    a kiedy teraz dodam użytkownika to format wpisu wpis wygląda tak:

    testuser testuser xxx@xxx.pl bb3162cbfee8da7d61e6da4qq6174d0f4

    po czym po wyedytowaniu w panelu użytkownika i podaniu ponownie haseł format przypomina już ten z przed aktualizacji czyli:

    testuser testuser xxx@xxx.pl f39f68acc2491fab482147b0b5bf5fa1:IX4F8Sad1cEiMrSBO zWYXz2YeY5ZZcL

  5. #4
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Wiesz, że wersja 3.2.x ma dwuetapowe/dwuskładnikowe uwierzytelnienie (logowania)? Zerknąłeś do tych ustawień?
    Webdeveloper do usług ;)

  6. #5
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez moje Zobacz wiadomość
    Wiesz, że wersja 3.2.x ma dwuetapowe/dwuskładnikowe uwierzytelnienie (logowania)? Zerknąłeś do tych ustawień?
    To nie ma raczej nic do rzeczy. Bo uwierzytelnianie musiałoby być włączone dla każdego usera bez względu na to czy ma mieć dostęp do zaplecza czy nie. Poza tym każdy byłby proszony o "security key".

    Sugeruję wejść w Rozszerzenia > Instalacje > (po lewej) Baza danych i kliknij Napraw.

    Może to pomoże.

  7. #6

    Domyślny

    Bazę danych naprawiałem zaraz po aktualizacji bo i owszem było kilka błędów/różnic. Po tym zabiegu trochę pomielił/ponprawiał i wypluł, że
    Struktura tabel bazy danych jest aktualna.

    Kolejny taki zabieg nic nie wnosi.

    "Moje" możesz troszkę więcej o tym uwierzytelniani ? Nie zaszkodzi spróbować.

    Pozdrawiam.

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    22-11-2013
    Wpisy
    1
    Punkty
    2

    Domyślny

    witam. nie chcę tworzyć nowych tematów, a znaleźć nie moge jak wyłączyć Two Factor Authentication z Login Form. Nie chcę tego pola Secret Key, pewnie rozwiązanie jest smieszne... Dzięki za pomoc

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    04-12-2013
    Wpisy
    1
    Punkty
    2

    Domyślny

    Witam, to nie jest jednostkowy przypadek, bo mam tak samo: użytkownik po pomyślnej rejestracji nie może się zalogować (ewidentnie zły zapis hasła w bazie danych) i dopiero po edycji przez admina jest ok.
    P.S. U mnie aktualizacja przebiegła bez problemów.

  10. #9
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Panowie - zaczekajcie na najnowszą aktualizację dla Joomla 3.2.x - jest napieszane z poziomami dostępu - zerknijcie sobie na czystą instalkę Joomla 3.2 i 3.1.6 z marszu zobaczycie różnicę - tyle że zmiana "ulepszenie" pociągnęło zasobą efekty któy się nie spodziewano -istnieje duże prawdopodobieństwo że chodzi o to właśnie zagadnienie, ponieważ problemy dotyczą zazwyczaj właśnie poziomów dostępu i działań z tym związanych.
    Pzdr

  11. #10
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Witam,
    myślę, że może to być problem z aktualizacją - na nowo postawionej Joomla 3.2 nie zauważyłam takich problemów.
    Niech inni uzytkownicy to potwierdzą (lub nie)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Problem z rejestracją nowych użytkowników
    przez Toordokter na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 13-02-2013, 19:40
  2. Problem z rejestracją nowych użytkowników
    przez noe79 na forum VirtueMart
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 29-03-2011, 15:04
  3. Problem z rejestracją nowych użytkowników
    przez Mac 06 na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 03-02-2010, 18:12
  4. Problem z hasłami po aktualizacji
    przez Ardziej na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 08-05-2009, 16:14
  5. Problem z hasłami
    przez dar na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 24-07-2007, 15:00

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •