automatyzacja zarządzania sklepem
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 13

Temat: automatyzacja zarządzania sklepem

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    05-07-2008
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny automatyzacja zarządzania sklepem

    Witajcie,
    Mam dwa powiązane przykłady o charakterze prawie akademickim ;)
    1. Mamy warzywniak w którym sprzedajemy "ziemniaki od Henryka" i "cebulę od Zenona". Jestem umówiony z Henrykiem i Zenonem, że płacę im za towar dopiero jak go sprzedam. Czy da się tak zrobić, że klient dokonuje płatności za worek ziemniaków, a kwota ta jest automatycznie rozliczana w ten sposób, że część zostaje w sklepie za pośrednictwo, a reszta trafia prosto na konto Henryka? Chodzi o to żeby poustawiać różne konta do różnych produktów, bo na przykład Zenon ma własne konto.
    2. Henryk wprowadza do sprzedaży nowe warzywa. Czy da się tak zrobić, że Henryk ma zdefiniowany w swoim profilu numer konta bankowego i wszystkie dodane przez niego produkty będę rozliczane na jego konto. Chodzi również o to żeby Henryk nie mógł edytować produktów Zenona.

    Proszę o sugestie kombinacji jakie można wykonać, aby móc zrealizować te przykłady. Fajnie jeśli dałoby się to oprzeć na VirtueMart, bo wiadomo, że ma dużą społeczność i masę dodatków. Jeśli jednak nie da się tak skonfigurować VirtueMart to chętnie przyjmę każdą inną sugestię w tym rozwiązania komercyjne lub pół-komercyjne (darmowy core + płatne dodatki).
    Pozdrawiam - Fenix

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus pyziak awatar
    Dołączył
    10-06-2008
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 598
    Punkty
    155

    Domyślny

    Moja sugestia to przyjrzeć się rozszerzeniom aukcyjnym http://extensions.joomla.org/extensi...mmerce/auction
    traktując Pana Henryka i Pana Zenona, jako użytkowników wystawiających swoje towary na aukcje, myślę że tego typu rozwiązaniom jest bliżej do założeń niż VirtueMart
    Joomla User Group Podlasie - Zapraszam na FanPage<script src="http://connect.facebook.net/pl_PL/all.js#xfbml=1"></script>
    <fb:like href="https://www.facebook.com/JUGPodlasie" show_faces="true" width="450"></fb:like>

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    05-07-2008
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ok
    Dzięki za odpowiedź, pozostaje zatem pytanie co kupić: BF czy WDC?
    Czekając na odpowiedź nie próżnowałem, a przeszukiwałem również zagraniczne fora i gdzieś trafiłem na informację, że w następnym wydaniu VM, czyli 2.1 będzie opcja "multi vendor". Podobno są już jakieś bety dla deweloperów, ale nie znalazłem do pobrania i w sumie nie wiem czy to by mi rozwiązało problem.
    Jeśli ktoś ma link to bety VM 2.1, albo potrafi to złożyć z ich svn'a (bo ja niestety nie) to serdecznie poproszę - dzięki temu wiedziałbym na czym stoję
    Znalazłem też komercyjny dodatek do VM dający opcję "multi vendor" - VMVendor. Jeśli ktoś miał z nim do czynienia to poproszę o radę czy to rozwiązanie się sprawdza.
    No i jeszcze jedno pytanie w tym kontekście: wiecie może kiedy ma wyjść VM 2.1 w wersji stabilnej?
    Ostanio edytowane przez fenix : 23-12-2013 22:52

  5. #4
    Wiarus pyziak awatar
    Dołączył
    10-06-2008
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 598
    Punkty
    155

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez fenix Zobacz wiadomość
    wiecie może kiedy ma wyjść VM 2.1 w wersji stabilnej?
    może trochę humorystycznie, ale w/g mnie (i moich doświadczeń z VM) to obecna wersja nie powinna nazywać się stabilna ;)
    Joomla User Group Podlasie - Zapraszam na FanPage<script src="http://connect.facebook.net/pl_PL/all.js#xfbml=1"></script>
    <fb:like href="https://www.facebook.com/JUGPodlasie" show_faces="true" width="450"></fb:like>

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    05-07-2008
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    humorystycznie, ale to w sumie cenna wskazówka - dzięki ;)

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez fenix Zobacz wiadomość
    trafiłem na informację, że w następnym wydaniu VM, czyli 2.1 będzie opcja "multi vendor".
    Ja z takim info spotkałem się pierwszy raz w roku 2005, albo nawet wcześniej, jeszcze w czasach Mambo
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    05-07-2008
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Ja z takim info spotkałem się pierwszy raz w roku 2005, albo nawet wcześniej, jeszcze w czasach Mambo
    No to mnie nie pocieszyłeś ;)
    Dobra, zaczekam jeszcze, a nóż ktoś podeśle link do tej bety i będzie wiadomo co i jak.
    Przeglądałem tą stronę VM wzdłuż i wszerz i nigdzie nie mogę znaleźć ich planu wydawniczego. Wiecie może coś na ten temat?

  9. #8
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Opcja MultiVendor
    JoomShopping (przejrzyj wszystkie rozszerzenia komercyjne i podlicz)
    Hikka, tak z pamięci w opcji MultiVendor około 800 PLN
    all
    PS Jedno i drugie stabilne (faktycznie)

  10. #9
    Debiutant
    Dołączył
    05-07-2008
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    OK
    Dzięki za odpowiedzi - oczywiście poplusowałem ;)

  11. #10
    Wyjadacz souacz awatar
    Dołączył
    30-07-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    714
    Punkty
    77

    Domyślny

    Ta opcja jest już od dawna w VM (jako beta) ale ja nie odważyłbym się jej uruchamiać... Już prędzej to: http://extensions.joomla.org/extensi...stration/21218

    Poza tym, rozwinę nieco myśl Pyziaka - każda wersja VM to wczesna beta albo nawet alpha. Znaczy to tyle, że każda wersja ma tyle błędów, że komuś kto nie zna bolączek tego komponentu i nie umie go okiełznać, grożą stany przedzawałowe i "ciche dni" w domu.


    Screen z 2.0.16:

    c'est la żizń...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Komponent do zarządzania plikami
    przez palyga007 na forum Programowanie pod Joomla!
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 27-12-2011, 11:02
  2. [VirtueMart] nieprawidłowa ścieżka dostępu do podstron w panelu zarządzania sklepem..
    przez mampytanie na forum Biznes: sklepy, ogłoszenia, katalogi produktów
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 26-10-2011, 19:44
  3. Komponent do zarządzania użytkownikami
    przez Kajutka26 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 19-12-2010, 16:13
  4. Komponent do zarządzania uzytkownikami
    przez pasikonik na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 21-12-2008, 10:19

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •