ten sam fatal error na 3 takich samych instalacjach Joomla
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 13

Temat: ten sam fatal error na 3 takich samych instalacjach Joomla

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    15-12-2007
    Wpisy
    144
    Punkty
    10

    Domyślny ten sam fatal error na 3 takich samych instalacjach Joomla

    Witam

    Bardzo proszę o pomoc

    Instalacja 3.2.0 jeszcze bez aktualizacji do 3.2.1
    PHP 5.4
    hosting w az.pl

    Dzisiaj usiadłem do kompa, aby kontynuować tworzenie witryny i przy próbie zapisu zmian w artykule, otrzymałem takie oto komunikaty:
    Kod:
    Warning:  preg_replace_callback(): Requires argument 2, '', to be a valid callback in /home/konto_hostingowe/public_html/mojadomena.pl/libraries/joomla/filter/input.php on line 712
    
    Warning:  preg_replace_callback(): Requires argument 2, '', to be a valid callback in /home/konto_hostingowe/public_html/mojadomena.pl/libraries/joomla/filter/input.php on line 719
    
    Fatal error:  Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 496498889 bytes) in /home/konto_hostingowe/public_html/mojadomena.pl/libraries/joomla/filter/input.php on line 712
    Ponieważ do tej pory wszystko działało bez najdrobniejszych problemów, pierwsze co przyszło mi do głowy, to sprawdzenie dwóch pozostałych (identyczny i z tego samegó źródła) instalacji i okazało się, że wszędzie występuje ten sam problem. Domyślam się, że może to być spowodowane jakimiś zmianami w hostingu, skoro wszystkie 3 instalacje, nagle zaczęły zachowywać się tak samo. Próbowałem jeszcze obniżyć wersję PHP z 5.4 do 5.3. Efekt był taski, że ww. komunikaty nie pokazywały się, ale za to żadne zmiany w edytowanym artykule nie zapisywały się.

    Czy można jakoś temu zaradzić???


    Z góry dziękuję za każde info, które pomoże w opanowaniu sytuacji.


    Pozdrawiam
    Grzegorz

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Zapytaj hostingodawcy z czym grzebał przy php, stawiam na aktualizację wersji.
    Pzdr

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    15-12-2007
    Wpisy
    144
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Grzegorz_n Zobacz wiadomość
    Zapytaj hostingodawcy z czym grzebał przy php, stawiam na aktualizację wersji.
    No i miałeś rację. Miły Pan przyznał się od razu i nawet pomógł w dosyć krótkim czasie.

    Ponieważ nie wiem, czy tą pomoc mam traktować jak doraźną, czy też docelową, więc wkleję tutaj odpowiedź, jaką otrzymałem od az.pl w tej sprawie. Zapewne wszystkim tutaj może się przydać.

    Cytat Wysłane przez az.pl
    Proszę ponownie o weryfikację, czy nadal występują wskazane komunikaty błędów.

    Po stronie Pana konta dla wskazanych domen zostało wyłączone działanie akceleratora php (zmiana, której dokonaliśmy).
    Wyłączenie zostało wykonane poprzez dodanie odpowiedniej dyrektywy do pliku .user.ini.

    Dla nowej instalacji Joomla (po wyłączeniu magic_quotes_gpc - komunikat Joomli) wszystkie funkcjonalności działają poprawnie.
    Możliwe, że któryś z dodatków/modułów nie jest zgodny z ustawieniami php serwera.
    Część zmian może Pan dokonać poprzez plik .user.ini
    http://www.az.pl/nhelp_cmd_question_...wien,php,.html

    Proszę o weryfikacje, z jakich korzysta Pan dodatków do Joomli oraz jakie one mają wymagania odnośnie ustawień php.
    I co Wy na to? Pytanie do specjalistów od Joomla???

  5. #4
    Bywalec Qbik awatar
    Dołączył
    28-01-2008
    Wpisy
    384
    Punkty
    22

    Domyślny

    mam podobna sytuacje z az.pl

    http://forum.joomla.pl/showthread.ph...793#post330793

    nie dzwoniłem do nich jeszcze, mam na serwerze jeszcze jedna Joomle tylko 3.15 i działa ok na obu PHP zmieniony na 5.4.23
    zrobiłem update do 3.21 i też się wysypała


    ktoś ma jakiś pomysł jak to naprawić??

    w błędach serwera pojawia mi się coś takiego

    ] [notice] EACCELERATOR(474817): PHP crashed on opline 47 of preg_replace_callback() at /public_html/test/libraries/joomla/filter/input.php:713
    ] [notice] EACCELERATOR(474761): PHP crashed on opline 54 of preg_replace_callback() at /public_html/test/libraries/joomla/filter/input.php:720
    Ostanio edytowane przez Qbik : 26-12-2013 18:45

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    15-12-2007
    Wpisy
    144
    Punkty
    10

    Domyślny

    Proszę o usunięcie.
    Ostanio edytowane przez Grzegorz_n : 27-12-2013 19:42

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    07-02-2008
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    141
    Punkty
    10

    Domyślny

    Jak nisko może upaść AZ.PL ? Napisałem do nich z identycznym problemem... a odpowiedź...

    Uprzejmie informuję iż nie oferujemy wsparcia technicznego w kwestii oprogramowania zewnętrznego, sugeruję aby poszukał Pan rozwiązania na stronach/forach poświęconych oprogramowaniu joomla w poszukiwaniu rozwiązania swojej niedogodności.
    Ja się z tamtąd zawijam bo to co się wyprawia na ich serwerach w ostatnich tygodniach, przechodzi ludzkie pojęcie. Jak raz dziennie nie będzie awarii to święto. Ostatnia awaria trwała od godziny 10 do 14 !!! Utraciłem wszystkie statystyki witryn, brak dostępu do poczty... koszmar. Ostatnie tygodnie to dzień w dzień brak dostępu do usługi. Infolinia zawieszona, czat z konsultantem zawieszony. Oszczegam i uprzedzam wszystkich zainteresowanych - jakie ceny taka jakość.
    "Zawsze piękniejszą odpowiedź dostanie, kto zada piękniejsze pytanie."
    -----------------------------------

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    27-02-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    493
    Punkty
    74

    Domyślny

    Przyłączę sie do opini o az.pl. Jest to hosting całkowicie nieprzyjazny Joomla a hostingodawca nieprzyjazny dla hostingobiorcy. Nawiasem mówiąc instalacje Joomla 3 oferują z poziomu Cpanelu a traktują Joomla jako oprogramowanie zewnętrzne.
    Pozdrawiam

  9. #8
    Bywalec Qbik awatar
    Dołączył
    28-01-2008
    Wpisy
    384
    Punkty
    22

    Domyślny

    Mi pan w supporcie wmawiał ze joomla 3.2 nie współpracuje z PHP 5.4 a problem pojawił sie jak zrobili aktualizacje na serwerach, jak zmieniłem na 5.3 strona zaczęła działać


  10. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    08-12-2005
    Skąd
    Bełchatów
    Wpisy
    87
    Punkty
    5

    Domyślny

    No widzę, że az.pl daje się wszystkim we znaki... nie martwcie się, jutro rozpoczynam z nimi walkę o zmianę w ustawieniach php... przede wszystkim, nawet jeśli zainstalujecie joomlę z Softaculusa (serwer sam nada subdomenie odpowiednią konfigurację php) to później przy próbie aktualizacji z pozycji Softaculusa uzyska się informację o nieprawidłowej wersji php serwera... to jest paranoja i niedorzeczność. O postępach poinformuję tutaj.


    Jest rozwiązanie: w php controll​ (Wybór wersji PHP) należy zmienić wersję php dla domeny/subdomeny na wersję 5.3 a nie wersję 5.4... wtedy działa bez problemów.
    Ostanio edytowane przez Fedajkin : 26-01-2014 23:59

  11. #10
    Wyjadacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    682
    Punkty
    48

    Domyślny

    Widzę że problem z PHP 5.4 na az dalej istnieje.
    Czy ktoś rozwiązał ten problem ?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Virtuemart - rejestracja - ten sam e-mail
    przez mr_jacek na forum Biznes: sklepy, ogłoszenia, katalogi produktów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 04-02-2011, 13:28
  2. Kilka takich samych modułów
    przez frycu na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post/autor: 13-02-2009, 10:57
  3. dwkrotnie ten sam modul
    przez rajcho na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 18-02-2008, 23:14
  4. Rwcards ciagle ten sam blad
    przez kober na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 16-11-2007, 13:18
  5. Instalowanie dwóch takich samych komponentów
    przez bezdura na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 08-02-2007, 23:29

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •