[joomla] zawiesza sie na tworzeniu bazy danych - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 16 z 16

Temat: [joomla] zawiesza sie na tworzeniu bazy danych

  1. #11
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    @rootjacek - jesteś przekonany, że przestarzały silnik InnoDB to właściwe rozwiązanie? Nie szukałem przyczyny, dlaczego komuś nie działa XAMPP, bo mnie działa, więc nawet nie mam jak sprawdzić, ale proponowana przez Cię zmiana jest nierozsądna.
    To samo dotyczy drugiej porady zaczerpniętej od @mbx. Trzeba być kompletnym ignorantem (ignorant: człowiek wykazujący ignorancję, nie mający podstawowej wiedzy - więc nie ma się o co obrażać, bo to jedynie stwierdzenie faktu), żeby postulować 1000-krotne zwiększenie maksymalnego czasu wykonywania skryptów (standardowo jest 30s, zwiększenie do 60 zwykle wystarcza, a gdy wyjątkowo potrzebny jest dłuższy czas, to jest to sygnał do zbadania poprawności skryptu - lokalnie nawet i 300 s można ustawić, bo nic się nie stanie, ale po przeniesieniu na serwer zwykle pojawią się problemy w najmniej oczekiwanym momencie).

    Ale za post dzięki - po 2 latach od rejestracji próbujesz pomagać, to się chwali .
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Debiutant
    Dołączył
    28-01-2010
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    Widzę, że zwyczaje na tym forum są "nieco" dziwne zamiast pomagać sobie nawzajem i wymieniać się doświadczeniami i rozwiązaniami większość włączając admina komentuje nic nie wnosząc do pierwotnego pytania o rozwiązanie problemu twins1989 - "[joomla] zawiesza sie na tworzeniu bazy danych".
    Kogo obchodzi przestarzały silnik InnoDB albo 1000-krotne zwiększenie maksymalnego czasu wykonywania skryptów jeśli nie może w ogóle zainstalować joomli lokalnie? - panie protekcjonalny adminie
    Te porady DZIAŁAJĄ i to jest istotne i POMOCNE (oczywiście nie u wszystkich zapewne). Sam miałem ten problem i obie porady zadziałały.
    Wracając do meritum tego wątku można zainstalować "bitnami-joomla-3.2.1-0-windows-installer" ze stronki bitnami.com, który mi zainstalował joomla 3.2.1 bez żadnych problemów.

  4. #13
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Niestety, piszesz rzeczy nie do zaakceptowania:
    a) Moja uwaga nie miała charakteru personalnego, Twoja ma - ma również ton protekcjonalny!
    b) Nie musisz być znawcą, nikt od Ciebie tego nie wymaga. Ale jeśli nie jesteś, to nie komentuj uwag w sprawach, których najprawdopodobniej nie rozumiesz. Jeśli jesteś, to udziel wyczerpującej porady, wskazując na konsekwencje proponowanego rozwiązania.
    Odnośnie InnoDB => możesz się dokształcić np. tutaj: http://blog.ksiazek.info/2011/09/02/...odb-co-wybrac/. Dla Joomla 3.x silnik InnoDB jest wymagany!
    Odnośnie maksymalnego czasu wykonania skryptów poszukaj sobie sam - powtarzam raz jeszcze - na serwerze lokalnym nie ma problemu, takie ustawienie nie jest groźne (jeśli ktoś nie zajmuje się pisaniem/testowaniem kodu). W przypadku serwera produkcyjnego niebezpieczne, bo nie chroni serwera przed źle napisanymi skryptami.
    Jeśli się takie ustawienia stosuje (zaleca), to trzeba zdawać sobie sprawę z ich konsekwencji.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #14
    Nowicjusz
    Dołączył
    31-01-2012
    Wpisy
    19
    Punkty
    11

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez piotrkubin Zobacz wiadomość
    Nie zmienia to faktu, że nikt nie udzielił odpowiedzi na zadane pytanie. Mam identyczny problem, wiesza się instalacja joomli 3.2 na tworzeniu tabel baz danych. Wyprzedzam wasze teksty typu "JAMP - jedyny słuszny". Otóż wykorzystałem już jakiś czas temu darmowy okres JAMP-a i nie mam zamiaru kupować płatnej subskrypcji. Zwłaszcza, że nie mam gwarancji, że JAMP cudownie zadziała (skoro dwóch innych serwerach się to wiesza). Zatem, jeśli ktoś ma zamiar być złośliwy, to niech nic nie pisze, a jak ktoś wie, jak rozwiązać ten problem przy użyciu XAMPP (ten aktualnie mam zainstalowany), to będę wdzięczny za pomoc.
    Joomla nie działa na php który instaluje się z najnowszym xampp. Rozwiązaniem będzie zmiana wersji php na 5.3.28 do pobrania z http://windows.php.net/download/. Jampp działa z najnowszą Joomla bo jest przeznaczony dla Joomla, jest tworzony z myślą o użytkownikach mniej zaawansowanych i tych którzy nie mają czasu na konfigurowanie.

    Rozwiązanie (dodam że instrukcja to efekt moich prób i dociekań moja znajomość zagadnień serwerowych ogranicza do 0,01%. Działa, testować na lokalnym można)

    1. pobrać odpowiednią wersję PHP http://windows.php.net/download/
    2. rozpakować do katalogu np PHP5328 (oprócz nazwy PHP, nazwa dowolna ważne żeby nie zaginął w gąszczu innych katalogów)
    3. przenieść ten katalog do głównego katalogu xamppa (będzie juz tam katalog php)
    4. odszukać plik httpd-xampp. xammp->apache->conf->extra
    5. w tym pliku (kopia pliku obowiązkowa) podmienić ścieżki do php czyli wskazać gdzie jest nowy php (w tym momencie po restarcie xamppa, http://localhost/xampp/ zobaczymy ze wersja php jest juz odpowiednia ale w zakładce stan na czerwono podswietli ze baza danych jest nieaktywna)
    6. kilka katalogow w katalogu PHP które trzeba skopiować do nowego (DB, ext)
    7. w pliku properties w katalogu xamppa podobnie postąpić ze ścieżkami
    8. trzeba by dokonać konfiguracji pliku php.ini w nowym katalogu, ja go podmieniłem ze starego php.

    po restarcie, wszystko działa. Joomla się instaluje, działają automatyczne aktualizacje, użytkowanie systemu i instalowanie dodatków przebiega normalnie.

  6. #15
    Nowicjusz
    Dołączył
    01-12-2014
    Wpisy
    25
    Punkty
    2

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez mbx Zobacz wiadomość

    Zamiast płacić za pseudo subskrypcje. Tu macie darmowe rozwiązanie. (sprawdzone na wampserver)

    W php.ini ustawiamy wartość
    Kod PHP:
    max_execution_time 3000 
    Instalacja kończy się sukcesem !
    dopiero zaczynam przygode ze stronami www
    instaluje wszystko wedlug opisy i tu zonk
    mieli i mieli przy tworzeniu bazy i lipa

    mam lapka z winxp i joomla 2.5.27 i wampserver 2.4
    wampserver 2.5 nie jest kompatybilny z win xp
    --------------------------------------------------------------------

    poszlo - pomogl restart serwera
    ale
    teraz wisi na konfiguracja witryny
    Ostanio edytowane przez gruniu : 01-12-2014 22:03

  7. #16
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    I jakiej, Kolego, oczekujesz pomocy?
    1. Posłuż się JAMP-em, nie będziesz mieć problemów.
    2. Chcesz korzystać z oprogramowania, którego nie zalecamy, bo wymaga nieco bogatszych umiejętności, niż tylko klikanie "Next" i podobnych, musisz się liczyć z konsekwencjami tegoż. Zauważ, że ten wątek liczy sobie już sporo czasu i jakoś nikt z wypowiadających się tutaj nie potrafił przekazać jakiejś sensownej instrukcji, co zmienić w konfiguracji Wampserwera, by zadziałało.
    Chcesz korzystać z tego serwera, musisz poszukać rozwiązania problemu w Internecie. Podane tutaj we wcześniejszych wypowiedziach (zmiana czasu wykonywania skryptów i zmiana systemu składowania danych na MyISAM) problemu, jak się przekonałeś, nie rozwiązują.
    Wg odpowiedzi znalezionej na forum Wampserwera zwiększenie czasu wykonywania skryptów do 3000 s powinno pomóc. Wg odpowiedzi na Stackoverflow wystarczy nawet wartość 600. Po zainstalowaniu Joomla należałoby przywrócić wartośc domyślną lub ustawić ją np. na 60 albo 180 sekund.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne tematy

  1. Po wejściu na stronę, błąd bazy danych Joomla 2.5
    przez Qba11303 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 10-06-2013, 14:28
  2. Instalacja Joomla! zawiesza się na kroku ostatnim kroku
    przez kurczakimp na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 05-11-2012, 22:25
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 29-06-2008, 07:11
  4. Jakie wybrać kodowanie przy tworzeniu bazy danych
    przez Maximal na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 09-09-2007, 22:34

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •