DJ Classifieds Items module - wyświetlanie w tabeli
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: DJ Classifieds Items module - wyświetlanie w tabeli

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    28-01-2011
    Skąd
    Tomaszów Mazowieck, Kraków
    Wpisy
    116
    Punkty
    15

    Domyślny DJ Classifieds Items module - wyświetlanie w tabeli

    Witam.

    Na wstępie chciałbym złożyć ukłon w stronę Joomla monster. Świetne produkty. Pracuje się z nimi jak z dzieckiem. Prosto i przejrzyście, choć czasami zapłacze. I właśnie zapłakało więc proszę o poradę. Mianowicie w komponencie DJ Classifieds jest moduł DJ Classifieds Items module. Uzyłem go na głównej stronie do wyświetlania najnowszych artykułów. Wszystko oczywiście działą, tylko z estetyką jest mały problem. Mianowicie wyświetla w formie tabeli ale praktycznie zdjęcie, cenę, nazwę, skrócony opis wypisuje jeden pod drugim.

    W jakim pliku zmodyfikować wyświetlanie tabeli w DJ Classifieds Items module ?? Ma ktoś jakiś pomysł?
    Projekt, który realizuje w Joomla: www.automarket.co.pl

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    28-01-2011
    Skąd
    Tomaszów Mazowieck, Kraków
    Wpisy
    116
    Punkty
    15

    Domyślny

    Witam ponownie.

    Zapoznałem się w miarę dokładnie z modułem Dj-Classifieds, który służy jak by nie patrzeć do prezentowania ogłoszeń w określonym czasie. Ogłoszenia można przypisać tylko do jednej kategorii głównej, bądź podkategorii (w Catalog2 można produkt przypisać do wielu kategorii). Możemy do każdego ogłoszenia poza opisem głównym oraz streszczeniem przyporządkować pola dodatkowe dzięki którym potem można wyszukiwać ogłoszeń na naszym portalu. Bardzo przydatna funkcja (w Dj-Catalog2 także jest coś takiego). Bardzo fajnym rozwiązaniem jest dodanie lokalizacji sparowane z mapą google (Catalog2 tego nie ma bo i po co). Można pisać i pisać o zaletach Dj-Classfieds jak np wtyczka płatności, ale nie o tym chciałem pisać.
    Krótki streszczenie komponentu
    Sam wybór modułów do wyświetlania jest bardzo bogaty (tak samo jak w DJ-Catalo2). Mianowicie do wyboru mamy:



    1. Jeśli dajemy możliwość użytkownikom logować się na nasz portal i samodzielnie dodawać ogłoszenia to dwa ostatnie moduły są jak najbardziej potrzebne. Jeśli chcemy robić to samodzielnie to nie potrzebujemy ich.
    2. Dzięki tworzeniu pól dodatkowym moduł DJClassifieds Search staje się bardzo funkcjonalny.
    3. DJClassifieds Menu - jak samo przez się rozumie umożliwia zaprezentowanie odwiedzającym naszą stronę kategorii oraz podkategorii naszych ogłoszeń. W przypadku moim, czyli ogłoszeń motoryzacyjnych świetnie to wygląda (Marka -> model)
    4. DJClassifieds Maps - do końca nie wprowadziłem go w użycie ale moim zdaniem ma automatycznie pokazywać miejsca naszych ogłoszeń na mapie w stosunku do tych, które teraz przeglądamy.
    5. DJClassifieds Items - umożliwia wyświetlenie ogłoszeń najnowszych, najczęściej oglądanych i wyróżnionych.

    Napotkałem się na problem z wyświetlaniem naszych ogłoszeń na stronie.
    1. Wyobraźmy sobie sytuacje, gdy chcemy na naszej stronie głównej wyświetlić np 10 - 15 ogłoszeń. Zastanówmy się jak chcielibyśmy to zrobić. Np. wyświetlmy najpopularniej klikalne, bądź najnowsze. Zakładam, że producenci (którym dziękuje za wykonanie świetnego komponentu) stworzyli do tego celu właśnie moduł DJClassifieds Items. Jak sama nazwa wskazuje w l. mnogiej czyli będzie to parę ogłoszeń. Jednakżę ogłoszenia są wyśietlane w sposób zdawkowy i nie da się np sortować czy kolumnach tak jak w ogłoszeniach z poszczególnych kategorii. Pewnie dlatego że dane prezentowane w ogłoszeniu nie są w kolumnie tylko jedno pod drugim. Widać, że twórcy uznali, że użytkownicy bądą stosować ten moduł w kolumnach lewej, bądź prawej. A co jeśli zechcemy najnowsze ogłoszenia umieścić po środku strony w content bądź bottom?

    2. Zajrzyjmy do konfiguracji globalnej Joomla. Jest tam możliwość ustawień globalnych dla DJ-Classfieds (Świetna sprawa). W zakładce DJ-Classfieds ->Widok możemy zaznaczyć co ma się wyświetlać np w tabeli po kliknięciu na daną kategorię. Wybór jests dość spory np kolumna obracek, kolumna lokalizacja, kolumna z opisem, kolumna data dodania itd. Jednakże nie ma możliwości ustawienia kolejności tych kolumna. Np chcielibyśmy, aby zdjęcie miniaturka w tabeli pojawiała się w ostatniej kolumnie a lokalizacja w pierwszej.

    3. Detale ogłoszeń. Bardzo przejżyście zrobione z podziałem na poszczegulne moduły jak np: cena, lokalizacja ma swoje miejsce, zdjęcie miniaturka czy dodatkowe zdjęcia. Problem się pojawia jak np dodamy hmm 20 zdjęć w ogłoszeniu. Zdjęcia oczywiście ładnie się układają w trzy kolumny pozostawiając dużo pustego miejsca po prawej stronie pod kontaktem. Nie da się tego roźciągnąć np na 6-7 kolumn ze zdjęciami. Można dać dostęp użytkownikom do modyfikacji <table> gdzie to wszystko jest generowane

    4. Pozostając jeszcze przy detalach ogłoszeń. Po prawej stronie od miejsca z lokalizacją mamy "Informacje dodatkowe". Jest to miejsce gdzie wyświetlają się nasze dodatkowe pola, które zdefiniowaliś,y, po których możemy przeszukiwać. Wyświetlają się poprawnie i estetycznie tylko dlaczego jedno pod drugim. W wyniku dostajemy długi pasek pozostawiający dużo przestrzeni między nazwą oraz wartością naszej zadeklarowanej informacji dodatkowej w mapką. Czy nie można było tego napisać w tabeli <tr><td>nazwa</td><td>wartość</td></tr>


    uff to tyle. Chciałem w niniejszym poście pokazać plusy oraz pewnie niedociągnięcia (oczywiście moim zdaniem). Jeśli ktoś chciał by wypowiedzieć się na temat np niedociągnięć to bardzo chętnie. Komponent jest tak dobry, że z przyjemnością bym przeczytał, żę nie mam racji co do moich problemów z wyświetlaniem i to raczej brak znajomości komponentu z mojej strony.
    Projekt, który realizuje w Joomla: www.automarket.co.pl

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    28-01-2011
    Skąd
    Tomaszów Mazowieck, Kraków
    Wpisy
    116
    Punkty
    15

    Domyślny

    Jeśli nikt nie jest zainteresowany tematem to sam postaram się poopowiadać na nurtujące mnie pytanie.

    Ad 4.
    Prawdopodobnie wyświetlanie "Informacje dodatkowe" można modyfikować w tym pliku: components -> com_djclassifieds ->views -> item -> default_customdetails.php

    Ad. 3.
    Układ zdjęć prawdopodobnie można modyfikować w tym pliku: components -> com_djclassifieds ->views -> item -> default_images.php
    Poszerzenie części ze zdjęciami moim zdaniem powinno dać się dokonać przy zmianie wartości w linijce 32, 34, 37 z 200 na np 400. Niestety nie działa

    Ad 1 i Ad 2 - nadal pozostają tajemnicą Powyższe za dużą mgłą. Hmm noc w sumie długa hehehe
    Projekt, który realizuje w Joomla: www.automarket.co.pl

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    28-01-2011
    Skąd
    Tomaszów Mazowieck, Kraków
    Wpisy
    116
    Punkty
    15

    Domyślny

    Hmmm nie wiem jak edytować już napisany post więc piszę następny. Nie chcę by wyglądało to jak spam, ale chcę by sukcesywnie pojawiały się moje odpowiedzi na zadany problem. Możliwe, że komuś się to przyda w przyszłości.

    Ad 2: modyfikacje co do położenia elementów ogłoszenia względem siebie można zmodyfikować tutaj: components -> com_djclassifieds ->views -> item -> default.php

    Dobrze pozostaje jeszcze Ad1 czyli modyfikacja kolumn w tabeli z ogłoszeniami.
    Projekt, który realizuje w Joomla: www.automarket.co.pl

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    28-01-2011
    Skąd
    Tomaszów Mazowieck, Kraków
    Wpisy
    116
    Punkty
    15

    Domyślny

    Ostatni problem rozwiązany.
    Jak sprawić, aby na pierwszej stronie wyświetlało się np 15 ogłoszeń najnowszych i to z kolumnami a nie wartości wypisane jedna pod drugim jak to jest w "DJ Classifieds Items module", który zreszcztą przystosowany jest to wyświetlania wiadomości w kolumnie lewej, bądź prawej.

    1. Dodajemy moduł "DJ Classifieds Items module" tak by się wyświetlał na pierwszej stronie w miejscu "content".
    2. We właściwościach modułu ustawiamy ilość wyświetlanych ogłoszeń. Ustawiamy ilość kolumn z ogłoszeniami na 1. Na samym dole włąściwości modułu zaznaczamy, aby wyświetlał jedynie Tylko promocja "Pierwszy" (wartość na TAK). Zaznaczamy we właściwościach modułu co chcemy, aby było wyświetlane obok zdjęcia np.: cena, lokalizacja, kategoria, itd.
    3. W ogłoszeniach, które chcemy aby wyświetlały się na pierwszej stronie ustawiamy we właściwościach ogłoszenia w zakładce "Promocje" -> Promocja "Pierwszy" na wartość TAK.
    4. Wyświetlanie poszczegulnych elementów ogłoszeń modyfikujemy w pliku: modules->mod_classified_Items->tmpl->default.php

    Jeśli chcemy aby wyśiwietlać warości w kolumnach to trzeba osadzić np w echo "<table><tr><td>";

    Uważam ten monologiczny post za zamknięty, bynajmniej z mojej strony. Mam nadzieje, że komuś ten tekst pomoże.
    Projekt, który realizuje w Joomla: www.automarket.co.pl

Podobne tematy

  1. DJ Classifieds - usunięcie w tabeli pozycji...
    przez freeriders na forum Biznes: sklepy, ogłoszenia, katalogi produktów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 15-04-2011, 10:48
  2. DJ-Classifieds problem z szerokością tabeli na liście ogłoszeń
    przez zaxxx na forum Rozszerzenia z Design-Joomla
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 12-02-2011, 19:09
  3. Sobi2 - wyświetlanie kategorii w module Latest Entries Module
    przez five81 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 11-08-2010, 13:47
  4. Wyświetlanie obramowania tabeli
    przez wooytson na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 11-03-2010, 11:16
  5. Wyświetlanie odpowiedniej kolejki w tabeli w Joomleague
    przez sunpietro na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 12-10-2008, 11:03

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •