Problem przy wrzuceniu strony z localhosta na hosting prv.pl-Akeeba Backup Installer
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Problem przy wrzuceniu strony z localhosta na hosting prv.pl-Akeeba Backup Installer

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    27-12-2013
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny Problem przy wrzuceniu strony z localhosta na hosting prv.pl-Akeeba Backup Installer

    Witam.
    Mam problem wrzuceniem pierwszej strony do internetu.
    Zrobiłam kopie zapasową strony zrobionej w joomla 2.5.14 programem Akeeba Backup 3.3.13 core, po czym założyłam konto na prv.pl (darmowy hosting) i total commanderem wrzuciłam rozpakowaną kopię na stronę (kickstartem się nie dało, trzeba było ręcznie).
    Gdy weszłam na swoją stronę żeby dokończyć dzieła ujrzałam to: http://mksmechanik.prv.pl/installation/index.php.
    To znaczy nie do końca, gdyż były pewne problemy z dostępem do ścieżki zapisu ale z tym to sobie akurat poradziłam.
    Czyli: mam źle ustawiony Język domyślny MB (no) oraz wysyłanie plików (no).
    Problem może leżeć w tym, że nie stworzyłam klienta ftp podczas instalacji joomla, ale nie wiem czy to problem bo nauczyciel mówił, że to dobrze i tylko powinnam podmienić bazę danych czyli wrzucić tą z localhosta.
    Teraz nie mogę na serwerze lokalnym utworzyć klienta ftp (jedynie ręcznie w configuraton.php - zrobiłam jak umiałam, nie pomogło).
    Gdy chciałam ją zaimportować bazę danych do prv.pl wyskakiwał error Nie można odczytać pliku.
    Proszę o pomoc, strona ma być gotowa na 8 stycznia, a słowa nauczyciela pośrednio zlecającego

    Nie wiem czy to możliwe, ale spróbuj zainstalować jeszcze raz pod innym adresem
    może faktycznie coś kliknęłaś i trudno to odwrócić
    raczej nie pomagają.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga palyga007 awatar
    Dołączył
    24-03-2010
    Skąd
    Wieluń
    Wpisy
    3 899
    Punkty
    229

    Domyślny

    Czyli: mam źle ustawiony Język domyślny MB (no) oraz wysyłanie plików (no).
    Skąd pomysł, że chodzi o jakiś "język domyślny" ?

    Już prawie zapomniałem, że styczeń to czas cudownych pomysłów tematów zaliczeniowych.
    Hosting jest do bani.
    Zamiast cudować z jakąś "darmówką" lepiej załóż konto na np linuxpl.com. Hosting umożliwia 14 dniowy okres testowy.
    Przez 14 dni strona będzie istnieć w sieci, potem nie opłacisz konta i koniec strona znika, ty masz zaliczenie.
    "Ot i cała historyja..."

    Pozdrowienia dla "specjalisty", który daje zadanie, którego poprawności wykonania sam nie jest w stanie zweryfikować.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    "Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny."
    Przyjmę ofertę pracy w Australii...
    web-coder.pl

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    27-12-2013
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny

    Właśnie "język domyślny MB" mam zaznaczone na czerwone no i dopóki tego nie zmienię na yes (a nie wiem jak) to nie przejdę dalej w przywracaniu kopii.
    Oj żeby to chodziło o zaliczenie to bym zrobiła sama stronę w xhtmlu szablony w css jakieś lipne i bym wstawiła bez tej calej joomla, ale to grubsza afera i strona ma działać jak najlepiej i najdłużej (chcą za darmo i na parę lat najlepiej)...

  5. #4
    Wyga palyga007 awatar
    Dołączył
    24-03-2010
    Skąd
    Wieluń
    Wpisy
    3 899
    Punkty
    229

    Domyślny

    A ja bym chciał ferrari i co z tego...
    Napisz do hostingu prośbę o zmianę tych parametrów. Nie sądzę aby to było możliwe, ale może akurat....
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    "Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny."
    Przyjmę ofertę pracy w Australii...
    web-coder.pl

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    27-12-2013
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny

    O to chodzi że to wręcz nie możliwe...
    Nie znam żadnego dobrego darmowego hosta (hostinger to już szkoda gadać).
    Administrator strony internetowej naszej szkoły (nauczyciel aplikacji) ujął to w takich słowach
    Jeżeli chodzi o przesyłanie plików to jest ustawienie opcjonalne,



    jeżeli chodzi o język to może wybrałabyś PL



    Samo umieszczenie strony na serwerze wymaga trochę doświadczenia i w sumie nie jest trudne.



    Natomiast najtrudniejszą rzeczą jest opracowanie szablonu zgodnego z oczekiwaniami klienta.

    Dobrze wiedzieć, że nie jest trudne. Jak będę robiła to drugi raz to może dla mnie też nie będzie.
    ech, widzę że i tego będę musiała się nauczyć na własnych błędach, ale może to i lepiej....



  7. #6
    Wyjadacz
    Dołączył
    11-08-2006
    Wpisy
    780
    Punkty
    78

    Domyślny

    Witam
    justyna95 Obstawiam, że w tym przypadku problemem są reklamy obecne na prv.pl. Osobiście naprawdę zainwestowałbym trochę pieniędzy w dobry hosting i po kłopocie. Spójrz na ofertę firmy, o której wspomniał palyga007.
    Pozdrawiam

    @wojsmol hey

  8. #7
    Wyga palyga007 awatar
    Dołączył
    24-03-2010
    Skąd
    Wieluń
    Wpisy
    3 899
    Punkty
    229

    Domyślny

    Bardzo nie chciałbym, aby dyskusja ta przekształciła się z merytorycznej w "jęki i stęki".

    kilkadziesiąt złotych rocznie za jakiś podstawowy plan hostingowy to nie są wielkie pieniądze.

    Instalator nie "wystartuje" nie ze względu na to, że Ty nie wybrałaś jakiegoś języka, a ze względu na konfigurację serwera i koniec kropka.
    Pytanie o dobry darmowy hosting mija się z celem. Takowy po prostu nie istnieje, albo ja nie spoktałem.

    Podałem 2 możliwe rozwiązania problemu.
    Siedzenie i biadolenie to marnowanie zarówno mojego jak i Twojego czasu.

    A jeśli to nie tajemnica to mógłbym wiedzieć gdzie tacy geniusze "nauczają" J! ?
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    "Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny."
    Przyjmę ofertę pracy w Australii...
    web-coder.pl

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    27-12-2013
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny

    Daleko na wschodzie i właśnie o to chodzi że raczej z j! to oni znają mambo ;D...
    Spróbuję inny hosting, np. cba.
    To nie moja strona i nie moje wymogi co do BEZPŁATNOŚCI :/. Chodzi o stronę jednego klubu sportowego w mieście i stara strona była na hostingu domeny miejskiej (zaparkowanej na jakiejśtam) podobnie jak strona naszej szkoły.
    Nie rozumiem, czemu mi nie pozwolili z niego skorzystać.
    Tak czy inaczej dzięki ;)

  10. #9
    Wyjadacz
    Dołączył
    11-08-2006
    Wpisy
    780
    Punkty
    78

    Domyślny

    Dodatkowo pomyśl o aktualizacji Joomla! i rozszerzeń, pamiętaj tylko, że niektóre nowsze wersje rozszerzeń wymagają php 5.3.x.

Podobne tematy

  1. Instalacja za pomocą Akeeba Backup Installer 3.2.7
    przez student1984r na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 21-05-2013, 22:22
  2. Problem z Akeeba Backup Installer 3.2.6
    przez piotrusbor na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 13-04-2011, 15:28
  3. Akeeba Backup Installer - błąd podczas wypakowywania
    przez Sage67 na forum Aktualizacje, migracje
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 12-04-2011, 14:18
  4. Akeeba Backup Installer - problemik
    przez soulman na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 20-02-2011, 00:06
  5. Akeeba Backup Installer problem
    przez dambad na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 16-01-2011, 23:58

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •