Proszę o sugestie - moja strona
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 18

Temat: Proszę o sugestie - moja strona

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    24-12-2006
    Wpisy
    280
    Punkty
    10

    Domyślny Proszę o sugestie - moja strona

    Witajcie !

    Stworzyłem swoją stronkę opartą na joomli. Jednak chciałbym wciąż ją ulepsza i aktualizować. Chciałbym, abyście krytycznie ją ocenili i podali sugestie i pomysły na poprawę jej jakości. Oto adres: www.joomla.fe.pl
    Szukam również osób które mają ochotę wspólnie ze mną dalej tworzyć i rozwijać ten serwis.

    Pozdrawiam i czekam na opinie.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    1. Ładuje mi sie minimum 30 sekund , dla porównania duze strony portalowe max 5
    2. strona we framesecie
    -- dalej oglądam juz tylko strone wlasciwa na http://nolag.foxnet.pl/joomla --
    3. kolejne 30 sekund - wiem ze serwer to nie wyznacznik itp ale moze powaznie zniechecic, jade dlaej
    4. strona ma w nazwie "joomla" a z Joomla! ma tyle wspolnego co z samochodami drogimi czyli nic ... wysoki sądzie...
    5. szablon rhul_solarflare_ii od urodzenia nie byl najpiekniejszy a przerobki hmm (patrz dalej)
    6. Kolorystyka nie podoba mi sie wcale niebieski + czerwony w tych odcieniach sa dla mnie niestrawne i nie pasuja do zadnej wspolnej palety, poszukaj generatorow palet kolorystycznych dla webmasterow zeby to stonowac
    7. Artykul o Pepsi pochodzi z http://media.netpr.pl/notatka_72356.html nie podales zrodla, wkleiles tylko pierwsze 3 linijki - metoda powszechna, cel nieznany ... niezaleznie od tego czy jestes zarejestrowany w media.netpr.pl mily dziennikarski zwyczaj podpowiada podac zrodlo i w wypadku publikowania jedynie czesci cudzych zrodel zrobic to w sposob wyczerpujacy temat lub z odnosnikiem po wiecej informacji
    8. Kontynuujac temat jawnosci zrodel i pokrewnych, strona nie posiada zadnych informacji ogolnych o wykorzystanych zrodlach, polityce prywatnosci, zasadach uzytkowania itp.
    9. Czy ktorys artykul ma wiecej niz 2 linijki ?
    10. file:///C:/DOCUME%7E1/Szymon/USTAWI%...reenshot-3.jpg to nie jest poprawna sciezka do obrazkow dla Joomla
    11. sondy maja grafike/kolorystyke nie pasujaca do reszty strony
    12. http://www.nolag.foxnet.pl/joomla/co...category/0/48/ brak zdjec, moze to polskie znaki w nazwach plikow ?
    13. Strona nie przechodzi walidacji HTML ... a jak z CSS ?
    14. Brak zabezpieczeń captcha (security images) dla formularzy
    15. Dojście do kontaktu z adminem to 3-4 20 sekundowe reloady strony
    16. Uzywanie statystyk Stat4U w takiej formie to kolejne sekundy ladowania strony a Joomla ma wlasne proste statystyki ktore sa zupelnie wystarczajace
    17. pusty link regulaminu forum, drugi link z tekstami przykładowymi "bla bla bla"
    18. "1. Joomla mery_master - Rozbudowany portal internetowy o różnorodnej tematyce. Wszystko co nas kręci, czyli: sport, fotografia i telefonia komórkowa. Poszukujemy newswriterów i modów." brzmi troche jak "kupa rzeczy ktorych nie ma kto wklejac"
    19. informacje poboczne: wpisal, zmienil, pdf, print, email itp. potrafia zajmowac wiecej miejsca niz tresc artykulu.
    20. Usun link do administracji z menu, zajmuje miejsce i kusi szperaczy

    nie wiem czy czegos jeszcze mozna sie uczepic, ale ja juz tak mam

    co najbardziej boli i poprawiac w pierwszej kolejnosci / rady :
    - kolorystyka
    - czas ladowania (bannery żrą transfer)
    - doprowadz do rozsadnych proporcji miedzy ciekawa trescia a iloscia wodotryskow i informacji pobocznych

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    24-12-2006
    Wpisy
    280
    Punkty
    10

    Domyślny

    Bardzo Ci dziękuję. Proszę kolejnych użytkowników o porady i sugestie. Będę się starał sukcesywnie zmieniać tak jak Rybik.

  5. #4
    Wiarus Sova awatar
    Dołączył
    20-02-2006
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    1 098
    Punkty
    47

    Domyślny

    Transfer... /szybkość ładowania strony/
    Potem wykonaj 20 kroków według Rybika /jak to fajnie zabrzmiało - niezły tytuł na książkę

    "Po sposobie zadawania pytań widać, że niektórzy dopiero zaczynają swoją przygodę z myśleniem..."
    =====================================
    Przebudzenie, czyli wszytkich witam po długiej nieobecności...

  6. #5
    Bywalec floyd awatar
    Dołączył
    14-02-2007
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Wpisy
    238
    Punkty
    45
    Zdecydowanie zgadzam się z przedmówcami. Kolorystyka, Kolorystyka i jeszcze raz kolorystyka, zmien to bo trochę drazni.
    A jeśli mógłbym coś jeszcze sugerować to przy tak długiej stronie zwiększ ilość "wstępniaków" bo jakoś pusto od połowy i niechce się dalej przeglądać a na dole dajesz polecane linki. Komu się bedzie chcialo tam przewijać ;) . Poza tym może byś trochę pozmieniał kolejność modułów bo wydaje mi się,że sa wrzucone bez składu i ładu. Np. moduł Nagłówki RSS przed Logowaniem, Goscimy przed linkami i tym podobne (wystopniuj sobie "wazność" informacji w modułach). To samo dotyczy kolejności pozycji w menu.
    Pozdrawiam floyd

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    24-12-2006
    Wpisy
    280
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dziękuję Sova i Floyd.
    Co masz na myśli pisząc
    Transfer... /szybkość ładowania strony/
    ?

    Pozdrawiam

  8. #7
    Wiarus Sova awatar
    Dołączył
    20-02-2006
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    1 098
    Punkty
    47

    Domyślny

    Nie mam na myśli - tylko chodziło mi o stwierdzenie faktu - wczoraj, gdy pisałem post strona załadowała mi się za... 4 razem. Mam nadzieję, że to tylko chwilowe kłopociki (a ja niefartownie trafiłem).
    "Po sposobie zadawania pytań widać, że niektórzy dopiero zaczynają swoją przygodę z myśleniem..."
    =====================================
    Przebudzenie, czyli wszytkich witam po długiej nieobecności...

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    24-12-2006
    Wpisy
    280
    Punkty
    10

    Domyślny

    Możliwe, mimo wszystko jestem zadowolony z hostingu firmy foxnet. Pozdrawiam

  10. #9
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    nie wiem jaki tu powod do zadowolenia skoro trzeba czekac 30 sekund na kazde przeladowanie strony

  11. #10
    Bywalec
    Dołączył
    19-08-2006
    Skąd
    Dębica
    Wpisy
    243
    Punkty
    13

    Domyślny

    serwer to faktycznie moglbys zmienic, kupic domene, bo alias z daleka pachnie amatorką, templatka... no cóż, za darmo mozna sciagnac duzo ladniejsze i delikatnie zmodyfikowac i to wszystko, co przychodzi mi na mysl. Aha, czas ladowania strony w normie, przynajmniej o tej porze. Pozdrawiam
    szuman.eu

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •