Problem z instalacja modolow i komponetow
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Problem z instalacja modolow i komponetow

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    10-01-2007
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny Problem z instalacja modolow i komponetow

    Witam, mam problem z instalacja komponetow i modolow podczas wczytywania wyskakuje mi taki komunikat:


    Wczytaj component - Wczytanie pliku NIEUDANE Błąd: W pakiecie instalacyjnym - brak pliku Joomla! XML. [ Dalej... ] Wczytaj component - Niepowodzenie Nie znaleziono pliku instalacyjnego:
    /home/vol2/4sql.net/sq_336547/pracadyplomowa.10001mb.com/htdocs/media/install_45d2ccf971547/
    [ Dalej... ]

    i nie wiem co z tym zrobić

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Debiutant
    Dołączył
    30-01-2007
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    w dużych madrościach nie pomogę ale podzielę się tym co doświadczyłem.
    Instaluj komponenty przez komponenty a moduły przez moduły. To chyba podstawowa reguła. Gdy coś robiłem "za` szybko" to miałem podobne problemy.
    Co przez którą instalację, teoretycznie najłatwiej rozpoznać po nazwie: dodatek powinien czynać się na bot_; moduł od mod_ i komponent od com_. Niestety nie zawsze jest to przestrzeganą regułą.
    Innym "grzechem" nie tylko na pl ale i na org jest podawanie w opisie czegoś takiego "wymaga AbcDef". I bądź mądry co ma być pierwsze.
    Chyba jedynie home JCE tłumaczy jak krowie na rowie: najpierw to, potem tamto a na końcu co chcesz z tego i tego.
    Aby uniknąc frustracji załozyłem subdomenę z osobną bazą, osobną joomla. Ponieważ jestem cienki to z zasady instaluję tylko jak jest "stabil" ; beta - omijam szerokim łukiem. Chwała pasjonatom, którzy za jakiś czas zamienią ją na Stabil.

  4. #3
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    regulamin forum czytac

    p.s. Kiedys z wypiekami na twarzy instalowalem Virtue Mart w wersji alfa, a potem zdalem sobie sprawe ze to co jest wymagane - dotyczy w 95% uzytkowania. Tzn boty i moduly wymagaja komponentu a czasem komponent opublikowanego modulu, jednak kolejnosc instalacji rzadko ma znaczenie. No i zawsze warto przyjrzec sie uwazniej plikom ktore maja w nazwie unzip_me_first

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    06-05-2006
    Wpisy
    182
    Punkty
    122

    Domyślny

    Czasami paczka z komponentem czy modułem jest podwójnie spakowana
    lub w jednym archiwum jest moduł component - czyli najpierw musisz rozpakować

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-02-2007
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    pobrałem komponent wraz z modułem Lxmenu1.1.5 PL
    komponent zainstalował sie bez problemu a z modułem mam problem dostaję komunikat
    Wczytaj module - Wczytanie pliku NIEUDANE
    Błąd: W pakiecie instalacyjnym - brak pliku Joomla! XML.
    [ Dalej... ]
    Wczytaj module - Niepowodzenie
    Nie znaleziono pliku instalacyjnego:
    /home/p/i/r/piraniajarocin/www/media/install_45d39f76be014/
    [ Dalej... ]

    prosze o pomoc

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    10-02-2007
    Wpisy
    88
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam,

    Mam podobny problem jak niektorzy koledzy mi rowniez pojawiaja sie takie komunikaty, jednak nie we wszytkich komponentach i modulach, bo czesc instaluje sie bez problemu, czy ktos moze wztlumaczyc dlaczego sie tak dzieje i jak mozna ten problem rozwiazac ,podkreslam ze robie wszystko poprawnie przy instalacji a jednak w niektorych przypakach pojawiaja sie te problemy mi np przy komponencie letterman lub przy multibanners i artbanners szczegolnie, a nie ukrzwam ze chodzi mi wlasnie o zainstalowanie najbardziej tych komponentow,

    prosze o rade i z gory dziekuje

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •