Z 2.5 do 3.2 - fatal error; brak możliwości przywrócenia; brak kopii
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 11

Temat: Z 2.5 do 3.2 - fatal error; brak możliwości przywrócenia; brak kopii

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    29-03-2011
    Wpisy
    50
    Punkty
    10

    Z 2.5 do 3.2 - fatal error; brak możliwości przywrócenia; brak kopii

    Siemka.
    Mam problem z serwisem opartym na Joomli. Mianowicie po aktualizacji z Joomla! 2.5 do Joomla! 3.2 i usunięciu folderu aktualizacyjnego(wrzuciłem na serwer pełną paczkę 3.2.1) dostałem błąd
    Kod:
    Fatal error: Call to a member function get() on a non-object in [serwerścieżka]/public_html/plugins/system/remember/remember.php on line 94
    Spróbowałem zgodnie z zaleceniami z niektórych portali użyć tego pliku w wersji z 3.1, zmienić jego nazwę na rememberBAK.php i bez niego odpalić, niestety nic to nie dało.

    Teraz, gdy postanowiłem przywrócić wersję 2.5, aby spróbować ponownie dostałem błąd 500 na głównej, na zapleczu:
    Kod:
    Fatal error: Call to undefined method JAdministrator::setHeader() in  [serwerścieżka]/public_html/libraries/cms/html/behavior.php  on line 672
    Najgorsze jest to, że nie mam przygotowanej kopii zapasowej. Możecie pomóc mi przywrócić serwis do sprawności, najlepiej na 3.2?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez OldShaterhan Zobacz wiadomość
    Spróbowałem zgodnie z zaleceniami z niektórych portali użyć tego pliku w wersji z 3.1, zmienić jego nazwę na rememberBAK.php i bez niego odpalić, niestety nic to nie dało.
    Znaczy nie dostałeś się do zaplecza? po zmianie nazwy pliku? Mam na myśli sytuację zaraz po update do 3.2

  4. #3
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    @OldShaterhan - szybko i na skróty zanim stracisz jedną z najbardziej oczywostych możliwości
    - zgłoś się do administratora serwera na którym masz hosting i poproś o przywrócenie kopii sprzed aktualizacji - zazwyczaj szanujący się hostingodawca ma kopie na 48 godzin do tyłu.
    Pzdr

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    29-03-2011
    Wpisy
    50
    Punkty
    10

    Domyślny

    Nie dostałem się ani na główną ani na zaplecza zaraz po aktualizacji do 3.2, a potem też nie szło...

    Napisałem do usługodawcy, zobaczymy. A w razie czego - jak można by odzyskać dane? Dodam, że zasadniczo skoro nie dostałem się PA 3.2 to aktualizacja db nie mogła zostać przeprowadzona, tak?

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Opisz po kolei, co zrobiłeś, bo to co piszesz, przynajmniej dla mnie, jest niepojęte:

    Cytat Wysłane przez OldShaterhan Zobacz wiadomość
    Mianowicie po aktualizacji z Joomla! 2.5 do Joomla! 3.2 i usunięciu folderu aktualizacyjnego(wrzuciłem na serwer pełną paczkę 3.2.1) dostałem błąd
    O co tu chodzi? O jaki folder aktualizacyjny, o jakie wrzucenie na serwer pełnej paczki 3.2.1.

    Nawiasem mówiąc: dlaczego przed aktualizacją nie zapoznałeś się z komunikatem na temat aktualizacji? A jeśli się zapoznałeś, to po coś ją robił?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    29-03-2011
    Wpisy
    50
    Punkty
    10

    Domyślny

    Pobrałem paczkę aktualizacyjną do 3.2.1 - niestety, coś już wtedy szło nie tak, więc pobrałem klasyczną paczkę instalacyjną, wrzuciłem ją na serwer, gdy się wrzuciła, wszedłem na stronę dostałem info, że muszę usunąć folder instalacyjny, nie aktualizacyjny.

    Ogólnie szukałem info nt. aktualizacji z 2.5 do 3.2, ale strasznie ciężko było cokolwiek znaleźć... No i żem wyczytał, że paczkę aktualizacyjną to się instaluje jako rozszerzenie, no ale to zrobiłem wtedy klasyczną instalacyjną.


    Dostałem maila od pomocy technicznej - wkrótce przywrócą wczorajszą bazę danych, a ja kopiuję wczorajsze pliki z serwera.
    Ostanio edytowane przez OldShaterhan : 18-01-2014 14:54

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Z tego, co piszesz wynika - niestety - że nie masz pojęcia o tym co, po co, jak i dlaczego robisz. Może wiec zanim zrobisz sobie ziaziu po raz kolejny, poczytasz coś na ten temat?
    Proponuję zacząć od komunikatów o ostatnich wydaniach Joomla oraz od artykułu Pobierz Joomla zamieszczonego na joomla.pl.
    A z faktu, że nie ma instrukcji/poradników, jak migrować z Joomla 2.5 do przejściowych wersji 3.x sugeruję wysnuć najprostszy możliwy wniosek: nie migrować, bo po co - za 3-4 miesiące pojawi się stabilny Joomla 3.5, a wraz z nim dopracowana zostanie również procedura aktualizacji/migracji z Joomla 2.5
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    29-03-2011
    Wpisy
    50
    Punkty
    10

    Domyślny

    Zależało mi na aktualizacji m.in. z uwagi na to, że zainstalowałem ją na 2.5, jednak nadal nie wybrałem szablonu. No i chciałem wybrać tak, żeby później nie musieć męczyć się z szukaniem jego nowszej wersji czy kolejnego szablonu. No i to, że słyszałem, że jest bardziej nowoczesny, ale to akurat była kwestia drugorzędna.

    Serwis w tej chwili przywróciłem, dzięki za radę, bo szczerze nie wpadłbym na pomysł z backupem od strony hostingu

  10. #9
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    @OldShaterhan
    dorzucę swoje trzy grosze,
    fajnie że szukasz i eksperymentujesz - jest to jedna z lepszych, znanych mi metod nauki - nienawidzę czytać instrukcji obsługi, podręczników, wykonania itd - tak mam.
    Jeżeli pomimo sugestii @Zwiastuna niecierpliwość lub ciekawość popchną cię do kolejnych eksperymentów proszę spraw mi przyjemność i rób kopie zapasowe - masz wspaniały komponent do tego celu - akeeba backup
    Pzdr

  11. #10
    Pawelo31
    Gość

    Domyślny

    Jak on wrzucił pakiet instalacyjny z Joomla 3.2

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Brak captcha przy próbie logowania -->brak możliwości logowania proszę o sugestię
    przez zaba600 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 23-10-2012, 21:59
  2. Rozszerzenia brak możliwości usunięcia dodatku(fatal error)
    przez szifopl na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 12-04-2012, 14:49
  3. Brak możliwości zalogowania, brak komunikatów
    przez gramy52 na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 11-04-2011, 18:51
  4. Phoca gallery - brak możliwości przywrócenia tworzenia miniatur!
    przez pol102 na forum Galerie, media, obsługa grafiki i innych mediów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 19-11-2010, 12:00
  5. brak możliwości instalowania updatów i brak edytora tekstów
    przez mikesbs na forum Joomla 1.5 BŁĘDY
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 28-03-2009, 19:48

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •