Migracja 1.5 do 2.5 - jcomment
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Migracja 1.5 do 2.5 - jcomment

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    12-06-2010
    Wpisy
    7
    Punkty
    20

    Domyślny Migracja 1.5 do 2.5 - jcomment

    Ze względu na ustawienie serwera (home.pl - zbyt krótki czas na wykonanie skryptu) nie mogę wykonać kompletnej migracji. Na serwerze lokalnym również nie jest to możliwe - trwa masakrycznie długo (lub pojawiają się błędy). Zrezygnowałem z migracji contentu (ustawienia jupgrade), czyli ponad 7500 artykułów. Migracja z całą reszta - kategoriami, użytkownikami, linkami, komentarzami itd. kończy się powodzeniem.
    Content postanowiłem wyeksportować i zaimportować pluginem j2xml. Trwa to długo, bo musiałem podzielić na paczki po 50 artykułów (maks. plik xml może mieć 9MB, inaczej wywala błędy - kwestia ustawień home.pl). Całość zajmuje ponad 900 MB. Na serwerze lokalnym nie mogę tej operacji przeprowadzić, bo pojawiają się błędy z cyklu "Fatal error: Maximum execution time of XX seconds exceeded" (co dziwniejsze - czasem można zaimportować paczkę z 500 artykułami ważącą 25 MB, a czasem nie można paczki z 50, ważącej 10 MB). Nawet mimo zmian w konfiguracji php (max_execution_time etc.).
    Ok. Importuję content. Zostają komentarze (jcomment). Jak je zaimportować? Próbowałem zrobić to poprzez zmianę tabel w bazie danych, jednak zaimportowane artykuły mają inny ID (zmieniają się po migracji, mimo że w ustawieniach zachowuję Keep ID) i komentarze przypisywane są do nie tych artykułów co trzeba. Czy istnieje sposób na sprawdzenie które komentarze są przypisane do którego artykułu? Ewentualnie czy można wyeksportować komentarze (sp upgrade?) i zaimportować je do artykułu?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    Poszukaj w google o migracji Jcomments z 1.5 do 2.5 - na pewno był jakiś opis jak to przenieść.

    http://bit.ly/1eO6urb

  4. #3
    Wyjadacz Tor_ awatar
    Dołączył
    17-11-2009
    Wpisy
    920
    Punkty
    148

    Domyślny

    Dużo tych komentarzy? zmień ID na takie jakie powinno być jakimś programem do porównywania danych może WinMerge. Próbowałeś opcje po zalogowaniu do zaplecza -> wybierasz "Components-JComments-Data Import" nie działa ? .Cała migrację najlepiej przeprowadzić na dobrym lokalnym serwerze masz sporo większe możliwości ingerencji w ustawienia serwera
    Spokój niczym nie zmącony .Pozdrawiam Adam *_* Pomógł daj punkt *_*
    http://wiki.joomla.pl/U%C5%BCytkownik:Tor

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    12-06-2010
    Wpisy
    7
    Punkty
    20

    Domyślny

    Część z tych linków znam. Próbowałem pierwszego sposobu. Efekt opisałem - komentarze trafiły nie do tych artykułów co trzeba.

    Dużo tych komentarzy?

    Jakieś 9000.

    Próbowałeś opcje po zalogowaniu do zaplecza -> wybierasz "Components-JComments-Data Import" nie działa?

    No właśnie komentarze migrują. Po migracji i zainstalowaniu jcomments są na liście.

    Cała migrację najlepiej przeprowadzić na dobrym lokalnym serwerze masz sporo większe możliwości ingerencji w ustawienia serwera

    Tak, tak "większe możliwości", wiem. Ale już pisałem:

    "Fatal error: Maximum execution time of XX seconds exceeded" (co dziwniejsze - czasem można zaimportować paczkę z 500 artykułami ważącą 25 MB, a czasem nie można paczki z 50, ważącej 10 MB).


    Serwer lokalny chodzi jak muł. Wolniej od tego na home.pl. Czasem można zaimportować paczkę 50 MB, a czasem nie można 5 MB.

    zmień ID na takie jakie powinno być jakimś programem do porównywania danych może WinMerge

    Spróbuję.

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    12-06-2010
    Wpisy
    7
    Punkty
    20

    Domyślny

    Udało mi się przenieść plugin, jednak komentarze nie pojawiają się po kliknięciu w link. Na stronie pojawiają się linki "1 komentarz" czy "napisz komentarz", ale przenoszą do dalszej części artykułu. Po migracji w j 2.5 mam w module jcoments listę przeniesionych komentarzy, ale tylko część ma odniesienia do artykułów (Content item title). Próbowałem użyć skryptu, ale pojawia się błąd:
    Kod:
    #1054 - Nieznana kolumna 'thread_id' w  field list

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Oznacza to, ze w bazie danych w tabeli komentarzy brakuje pola tak oznaczonego. Możliwe, ze coś da uzupełnienie tabeli.
    Technika - instalujesz komentarze na czystej wersji Joomla i sprawdzasz strukturę tabel w bazie danych. Na podstawie porównania dodajesz brakujące pole.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    12-06-2010
    Wpisy
    7
    Punkty
    20

    Domyślny

    Sprawdziłem strukturę/kolumny w bazie - w j1.5 ani j 2.5 nie ma pola "thread_id". Można utworzyć dodatkowe pola, ale po co skoro będą one puste. Może lepiej usunąć z kodu ("thread_id")?

    Kod:
    • INSERT INTO
    • mydb_upgrade_j25.myprefix_jcomments
    • (
    • id, parent, thread_id, path, level, object_id, object_group, object_params, lang,
    • userid, name, username, email, homepage, title, comment, ip, date, isgood, ispoor,
    • published, subscribe, source, source_id, checked_out, checked_out_time, editor
    • )
    • SELECT
    • id, parent,
    • CASE WHEN SUBSTRING(path, LOCATE(',', path)+1, LOCATE(',', path, 2))='' THEN 0
    • ELSE SUBSTRING(path, LOCATE(',', path)+1, LOCATE(',', path, 2)) END AS thread_id,
    • path, level, object_id, object_group, object_params, lang,
    • userid, name, username, email, homepage, title, comment, ip, date, isgood, ispoor,
    • published, subscribe, source, source_id, checked_out, checked_out_time, editor
    • FROM
    • mydb_livecopy_j15.myprefix_jcomments;
    Ostanio edytowane przez Kinski : 23-01-2014 15:55

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    12-06-2010
    Wpisy
    7
    Punkty
    20

    Domyślny

    Problem chyba rozwiązany. Wydaje się, że sporo zależy od rodzaju komponentu, którego używamy do migracji i ustawień serwera. Ta sama procedura migracji zachowuje się inaczej. Próbowałem jupgrade + j2xml (pominięcie contentu ze względu na błąd Migrating undefined), jupgradepro (trzeba uważać - zacina się przy "trefnych" wpisach, a po odświeżeniu lub próbie ponownego użycia znika menu Komponenty z panelu admina -> wtedy Akeeba Backup, usuwanie trefnych wpisów i replay) i spupgrade (dodawał do niektórych aliasów swoje prefixy typu sp-349343). Powodzeniem zakończyło się użycie jupgradepro (Restfull, przy trybie Database zatrzymywał się przy przenoszeniu contentu po ok. minucie, czyli po czasie, kiedy zatrzymywane jest wykonywanie skryptu na home.pl -> opcja max_execution_time) + zastosowanie zmodyfikowanego skryptu. Info może komuś się przyda.
    Home.pl nie ma panelu phpMyAdmin (przynajmniej w tej opcji, której używam), który pozwalałby na zarządzanie bazami danych. Można się logować tylko do poszczególnej bazy i w niej przeprowadzać operacje. Nie da się chyba robić tego między bazami (bo wywala "access denied"). Więc problematyczne jest użycie powyższego skryptu. Zrobiłem to inaczej. Wyeksportowałem tabele jcomment z j1.5 i zaimportowałem je do bazy danych j2.5. Potem zmodyfikowałem skrypt.
    Kod:
    -- -------------------------------------------------------------------------------- 
     -- _jcomments 
     -- -------------------------------------------------------------------------------- 
    
    
     INSERT INTO 
          baza-mysql-j25.prefix-j25_jcomments 
          ( 
               id, parent, thread_id, path, level, object_id, object_group, object_params, lang, 
               userid, name, username, email, homepage, title, comment, ip, date, isgood, ispoor, 
               published, subscribe, source, source_id, checked_out, checked_out_time, editor 
          ) 
     SELECT 
          id, parent, 
          CASE WHEN SUBSTRING(path, LOCATE(',', path)+1, LOCATE(',', path, 2))='' THEN 0 
          ELSE SUBSTRING(path, LOCATE(',', path)+1, LOCATE(',', path, 2)) END AS thread_id, 
          path, level, object_id, object_group, object_params, lang, 
          userid, name, username, email, homepage, title, comment, ip, date, isgood, ispoor, 
          published, subscribe, source, source_id, checked_out, checked_out_time, editor 
     FROM 
          baza-mysql-j25.jos_jcomments; 
    itd.
    Komentarze się chyba zgadzają, mimo że na liście nie pojawia się info, do którego wpisu się odnoszą (Content item title). Można dodawać nowe i oceniać. Po takiej edycji (ocena, dodanie komentarza) na liście komentarzy pojawia się odnośnik do Content item title. Pewnie, gdybym miał większą wiedzę z zakresu mysql i joomli, poszłoby to o wiele sprawniej...
    Tak czy inaczej dziękuję za pomoc.

Podobne tematy

  1. Jcomment i logowanie z facebooka
    przez psycho1488 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 07-01-2014, 20:51
  2. Problem z JComment
    przez barii na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 03-07-2013, 10:53
  3. jComment - pytanie o modyfikację
    przez berdyk na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 22-03-2013, 11:45
  4. Spolszczenie do JComment
    przez jasny110 na forum Artykuły: aktualności, komentarze
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 11-10-2010, 21:35
  5. JComment w Sondzie
    przez banczyk na forum Artykuły: aktualności, komentarze
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 11-07-2010, 19:03

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •