Narzędzie do tworzenia szablomu
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Narzędzie do tworzenia szablomu

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    29-01-2014
    Wpisy
    26
    Punkty
    2

    Narzędzie do tworzenia szablomu

    Witam!
    Kochani, mam do Was pytanie, bo szukam i nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na pytanie. Chodzi o problem ze znalezieniem jakiegoś darmowego narzędzia do stworzenia szablonu strony. Nie jestem developerem oprogramowania, nie zarabiam na tym ale chciałbym społecznie zrobić prostą stronę internetową dla pewnej wspólnoty parafialnej. I nawet ją zrobiłem w programie WebSite X5 Evolution 10. Problemem jest to, że to oprogramowanie nie ma możliwości dzielenia menu na strefy tematyczne. Zrobiłem ją jednak ale "na piechotę" co skutkuje tym, ze powstaje problem polegający na tym, że wstawienie jakiejś grafiki, artykułu w głównym obszarze strony wpływa na to, że często rozjeżdżają się graficznie inne elementy strony - bo menu jest elementem tego własnie, głównego obszaru. Bardzo duże możliwości w tym zakresie daje platforma Joomla, która jest darmowa ale nigdzie nie mogę znaleźć żadnego narzędzia by stworzyć/skopiować takie sam układ graficzny.
    Istnieją narzędzia takie jak Artisteer 4 ale jest to dość drogie narzędzie, ja to robię społecznie a do tego przecież mówiąc o Joomla mamy przecież na myśli oprogramowanie Open Source....
    W związku z tum mam pytanie, czy mógłby mi ktoś pomóc i doradzić czy istnieje jakiś program/rozszerzenie/narzędzie w którym mógłbym stworzyć taki szablon grafiki jak na stronie http://michaelbem.odnowa.org ?
    Uprzejmie proszę o pomoc bo jestem dość początkującym a nie wiem co mam robić....

    Pozdrawiam,
    Piotr L.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    27-02-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    493
    Punkty
    74

    Domyślny

    Tak jak piszesz ma o byc pojedyńczy szablon , więc nie warto szukac narzedzia do tworzenia szablonów, a pobrać jeden z kilkunastu tysięcy szablonów dostępnych w sieci
    Pozdrawiam

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    29-01-2014
    Wpisy
    26
    Punkty
    2

    Domyślny

    Witam!
    No dobrze... tylko co mam zrobić jeśli on tzn wygląd graficzny ma prawie dokładnie co do tła, nagłówka, stopki wyglądać tak jak jest w tej stronie co podałem w linku?
    przeglądałem różne ale nic nie podpadało mi co by wyglądałoby podobnie choć
    Mam pliki graficzne ale nie wiem jak i przy pomocy jakiego narzędzia je wstawić


    Pozdrawiam,
    Piotr L.
    Ostanio edytowane przez Warszawiak : 29-01-2014 11:32

  5. #4
    Wiarus seba.adm awatar
    Dołączył
    14-12-2008
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    1 989
    Punkty
    265

    Domyślny

    Piotrze,
    Dostosowanie wyglądu strony to kwestia odpowiedniego zakodowania jej elementów i osadzenia w plikach CSS szablonu. Np. framework Gantry (www.gantry-framework.org) oferuje w swojej strukturze ponad 60 pozycji modułów, co sprawia że można zbudować na nim dowolną witrynę umieszczając elementy strony nawet w modułach - bezpłatne szablony z wykorzystaniem tego frameworka znajdziesz na stronie www.rockettheme.com. Tak jak sugeruje kolega @marian_mk, skorzystanie z jakiegoś darmowego szablonu to dla Ciebie najlepsze rozwiązanie, oczywiście jeżeli nie chcesz ponosić kosztów. Darmowe szablony (oprócz wymienionego wcześniej RockeTheme) znajdziesz również na stronach:

    -----------------------------------------------------------
    Dajnowiec.pl
    - Tworzenie stron internetowych
    WspieramBiznes.pl
    - Twój partner w biznesie!
    Dołącz do NAS na Facebooku




  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    29-01-2014
    Wpisy
    26
    Punkty
    2

    Domyślny

    Tzn ma pobrac ajakiś dowolny szablon i edytować go w w/w przez Ciebie narzędziu?
    Mam krótkie pytanie... czy poradzę sobie?
    Pytanie może wydawać się przewrotne ale broń Boże nie mam złej intencji bo nie jestem zupełnym laikiem i umie może więcej niż sam przypuszczam ale czasami opisy różnych narzedzi na starcie są tak uproszczone a do tego operują slangiem, który dla osoby zaczynającej graniczy z "bełkotem"......
    Jak tylko pytam ...

    Gorąco pozdrawiam,
    Piotr L.

  7. #6
    Wiarus seba.adm awatar
    Dołączył
    14-12-2008
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    1 989
    Punkty
    265

    Domyślny

    Piotrze, czy sobie poradzisz ... nie wiem. To w dużej mierze zależy od Ciebie i od zaangażowania jakie włożysz w pracę którą wykonasz. Jeżeli wcześniej nie miałeś do czynienia z Joomla! proponuję zacząć od lektury materiałów które znajdziesz w Elektronicznej Bibliotece Dokumentacji Joomla - www.wiki.joomla.pl. Idąc dalej, wiele ze wymienionych wyżej szablonów oferuje możliwość pobrania i instalacji tzw. "kickstarta" - Joomla! wraz z zainstalowanym już szablonem i przykładowymi danymi - a efekt takiego pakietu można wcześniej obejrzeć na demo. Warto skorzystać z takiej możliwości, żeby poznać jakie możliwości daje dany szablon. Możesz również pobrać i zainstalować czysty pakiet Joomla!, a w ustawieniach zaznaczyć opcję instalacji wraz z przykładowymi danymi, co ułatwi naukę Joomla! w oparciu o materiały, które znajdziesz na wiki.

    -----------------------------------------------------------
    Dajnowiec.pl
    - Tworzenie stron internetowych
    WspieramBiznes.pl
    - Twój partner w biznesie!
    Dołącz do NAS na Facebooku




  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    29-01-2014
    Wpisy
    26
    Punkty
    2

    Domyślny

    Próbuję się uczyć na gotowych szablonach i mam problem. Otóż chcę menu po lewej stronie a mam i po lewej pionowe i poziome pod banerem i nie wiem jak wyłączyć ten poziomy.
    Ściągnąłem Pjo Astoria ze strony ww.templatki.com/joomla-templatki-25?start=33 i otrzymałem taki efekt: http://puniek.cba.pl
    Jakieś pomysły jak wyłączyć to poziome?

    Pozdrawiam

    - - - Updated - - -

    Menu "Wspólnota" ma być tym właściwym menu.

    Pozdr

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    27-02-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    493
    Punkty
    74

    Domyślny

    Lokalizacja modułow w pozycjach oraz włączanie i wyłączanie modułów to jest żłobek Joomla.
    Pozdrawiam

  10. #9
    Pawelo31
    Gość

    Domyślny

    Masz włączone 2 moduły menu w modułach lub ten poziomy brany jest domyślnie z menu "Main menu". Bo czasem takie sytuacje też mają miejsce

Podobne tematy

  1. Narzędzie do tworzenia własnych raportów z bazy Joomla
    przez vmze na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 05-04-2012, 13:30
  2. Narzędzie google do sprawdzania witryn
    przez Jdwind na forum Off topic
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 23-06-2011, 23:17
  3. narzędzie z inteligentnymi odpowiedziami np formularz
    przez pioter na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 29-05-2011, 23:27
  4. Mapy Google - narzędzie
    przez mike_whiskey na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 06-09-2010, 22:03

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •