Rozwijane menu z bootstrap w joomli
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Rozwijane menu z bootstrap w joomli

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    23-07-2012
    Wpisy
    5
    Punkty
    2

    Domyślny Rozwijane menu z bootstrap w joomli

    Witam
    Chciałbym dodać rozwijane menu w joomla. Wiem że istnieją gotowe moduły jednak wolałbym dodać to nie używając modułu. Coś w stylu http://ksicko.za.pl/initializr/menu.html. Na http://www.ksicko.cba.pl/Joomla/ jest widoczne użycie menu jednak bawiąc się class w joomli nie mogę tego uzyskać, ktoś może rozwiązał to?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz komodore awatar
    Dołączył
    02-03-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    822
    Punkty
    109

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez sicio Zobacz wiadomość
    Wiem że istnieją gotowe moduły jednak wolałbym dodać to nie używając modułu.
    To wklep z palca w szablonie A tak na serio, to poczytaj trochę o joomla, pobaw się nim, a zapewniam, że więcej takiej herezji nie napiszesz.

    Takie menu jest w standardowym szablonie protostar w joomla 3.x. Trochę zabawy z css i będziesz miał na 2.5.
    Przyłącz się jeśli masz chęć posłuchać lub porozmawiać o Joomla! i niedaleko Ci do Poznania.


    Klikając "Pomógł - daj punkt" poniżej, motywujesz mnie do dalszej pomocy użytkownikom forum.

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    23-07-2012
    Wpisy
    5
    Punkty
    2

    Domyślny

    Źle się wysłowiłem wybacz, chodzi o to, że nie chce instalować dodatków. Dopiero ucze sie Joomli temu mi nie wychodzi.
    Próbowałem w module menu oraz pozycjach menu pobawić się klasami CSS jednak nie wiem jak zrobić by dodać klasę do znacznika podmenu ul bądź li (w moim przypadku klasa dodawana jest do znacznika a) i przez to mi nie wychodzi.
    Bawiłem już się troszkę joomlą dodawaniem modułów i szablonów. Teraz chcę spróbować zrobić stronę, by wyglądała tak jak chce, a nie tak na co pozwalają mi dodatki...
    Słyszałem, że wersja 2.5 jest bardziej stabilna i temu ją wybrałem. Może lepiej przesiąść się na bardziej rozwojowe 3.x?

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Bawiłeś się "troszkę", a teraz chcesz zrobić stronę, "by wglądała tak, jak chcesz". Ile to jest u Ciebie lat owo "trochę"? Żeby budować strony wyglądające tak, jak chcesz, a nie tak, "na co pozwalają dodatki" trzeba duuuuuuuuuuuuużo wiedzieć i umieć i mieć sporo doświadczeń.

    Cytat Wysłane przez sicio Zobacz wiadomość
    Słyszałem, że wersja 2.5 jest bardziej stabilna i temu ją wybrałem. Może lepiej przesiąść się na bardziej rozwojowe 3.x?
    No właśnie! jeszcze prawie nic nie wiesz i nie rozumiesz, a już chciałbyś "zrobić stronę, by wyglądała tak jak chce".

    Ambicja, piękna cecha. Jak Ci starczy sił i zapału, jak tu już ktoś napisał, to za rok, może za dwa będziesz w stanie. Tymczasem sugeruję korzystać z gotowych rozwiązań i powoli w odpowiednim dla siebie tempie uczyć się, uczyć się, uczyć się.

    PS
    To co widzisz na stronie, do jakiej dałeś link, wykonuje się bardzo prosto. Na stronie dokumentacji Bootstrapa (http://getbootstrap.com/2.3.2/javascript.html) jest gotowy kod. Wystarczy tylko przekleić i zastosować własne treści. Nie jest to jednak "menu". Wykonanie obsługi menu jest znacznie trudniejsze, bo wymaga integracji z kodem Joomla. Taka integracja jest zrobiona w joomla 3.x

    PS dopisane
    Przed chwilą sprawdziłem - nic nie trzeba robić żeby takie menu uzyskac w Joomla 3.x - zostało zaimplementowane w standardowym module meu
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    27-09-2014
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny

    Moduł ze zintegrowanym z Joomlą menu Navbar z Bootstrap 3 znajduje się na stronie:
    http://bootstrapjoomla.com/

    Jest tam także parę innych modułów.

    W samej Joomli, w szablonie administracyjnym "Isis" jest chyba zastosowana starsza wersja Bootstrap Navbar.
    Ostanio edytowane przez Feldgradron : 01-10-2014 17:10

Podobne tematy

  1. Joomla & Bootstrap
    przez Nowy_na_forum na forum Optymalizacja i wydajność
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 10-06-2014, 19:02
  2. Jak zrobić rozwijane menu w Joomli 2.5 po kliknięciu w link?
    przez VeloN na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 25-08-2013, 20:59
  3. Znikające rozwijane submenu w joomli 2.5.8
    przez bodek76 na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 17-12-2012, 22:45
  4. Rozwijane menu Extended Menu chowa się pod poniższym SlideShow
    przez freeJoomla na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 01-04-2011, 19:49
  5. Menu w zakładkach + rozwijane menu + statystyki komentarzy
    przez DarioB na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 28-01-2011, 00:13

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •