Malware! - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 12 z 12

Temat: Malware!

  1. #11
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez komodore Zobacz wiadomość
    Nadal forum wisi na czarnej liście w yandex.com
    Yandex wykrył 1 podejrzaną stronę z roku 2008, na której uczestnik forum zgłosił problem ze złośliwym kodem i podał treść ramki iframe, jaką znalazł na swojej stronie. W treści znajdował się adres strony znanego dystrybutora złośliwego oprogramowania cdpuvbhfzz___com prowadzący do skryptu adv598.php, który wg Yandex zagrażał trojanem/zawierał trojana (?) Troj/Ifradv-A.
    Całość oznaczona była znacznikami CODE, wiec raczej nie mogła być powodem zakażania innych stron. Niemniej, aby uniknąć ewentualne problemy, cały watek został usunięty.
    Nie wiemy, jak długo trwa procedura usuwania strony z indeksu Yandex. W narzędziach webmastera jest mowa o ponownym sprawdzeniu za kilka dni.

    Podsumowując:
    Dotychczas na stronach forum znaleźliśmy dwie wypowiedzi (jedną wskazana przez Google. drugą przez Yandex), które były powodem podejrzenia forum o to, że zawiera złośliwe oprogramowanie.
    Usunęliśmy oba wątki w całości. W wątku o Seyret ostatnie wypowiedzi były z 2010 roku. W drugim były tylko dwie nic nie wnoszące wypowiedzi.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Wiarus mjmartino awatar
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Będzin /k Katowic
    Wpisy
    2 751
    Punkty
    212

    Domyślny

    @zwiastun

    Czy Ty myślisz że wszyscy używają narzędzi PL ; > (skorzystałem z tego co mam pod ręką nie patrze czy to PL i czy jest dostępne po PL)
    Pominąłem resztę bo nie wydawała się istotna a dwa to nie ja jestem "Administratorem" i nie mam wglądu do Narzędzi Googla (webmaster tools) tylko wy
    Waszym obowiązkiem jest było i będzie powiadomienie społeczności na różnych kanałach że zaistniała taka sytuacja i podjęte zostały kroki aby usunąć wszelakie podejrzenia.

    Mam wrażenie że zarzucasz mi upublicznienie tego zdarzenia ...

    Co do Twojego wywodu i punktu 8.
    Wybacz ale jeśli zachodzi zdarzenie na jednej przeglądarce wypadało by sprawdzić na innej czy również wykrywa cokolwiek napisałem Ci również na FB jak i tutaj mniej więcej tak ten dll się zwał.
    IE ani żadna inna przeglądarka mi znana nie prosi o instalacje dll bez wiedzy usera po wejściu na stronę.
    A czemu przestało się pojawiać bo jak sam stwierdziłem wyłączyliście OpenX który pewnie przemycał owy kod w reklamach.

    Nie znam waszej infrastruktury aby cokolwiek doradzić...

    btw. Yandex nie wykrył 1 podstrony jak już jesteś taki dokładny
    Załącznik 7330

    A czemu wnioskowałem że nie tylko przez reklamy bo jak na wyżej wskazanym obrazku masz 3 linki odnoszące się do głównej strony co można domniemywać naruszenie integralności plików a nie kody iframe...
    Jak byś wcześniej napisał że zaistniała taka sytuacja i to zostało sprawdzone pod tym kątem sprawa byłaby jaśniejsza ;)

    @zwiastun wrzuć czasem na luz nie jestem tutaj aby udowadniać cokolwiek czy prowadzić jakiś wojny wojenki słowne. Trochę powściągliwości by Ci się przydało ;)

    Stan forum wrócił do pierwotnego stanu safe uważam temat za wyczerpany i jest do zamknięcia.
    Dziękuje.
    ================================
    Administracja Joomla, Nowości, Artykuły Pomocne Administratorom, Usługi
    >>> https://joomlaguru.pl <<<
    Szkoła Joomla Guru (Kursy Online)
    >>> https://szkola.joomlaguru.pl <<<
    ================================

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne tematy

  1. Czysta strona, jednak alert malware w Chrome
    przez hitchcock na forum Bezpieczeństwo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 29-03-2013, 08:36

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •