Problem z szablonem. Całkowicie źle się wyświetla.
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 26

Temat: Problem z szablonem. Całkowicie źle się wyświetla.

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    26-02-2014
    Wpisy
    25
    Punkty
    2

    Problem z szablonem. Całkowicie źle się wyświetla.

    Mam taki problem, że założyłem stronę i wszystko działa świetnie, aż do momentu w którym zmieniłem szablon na darmowy Bloggy.
    Problem polega na tym, że na stronie testowej wszystko działa pięknie a na stronie wszystko wygląda nie tak jak trzeba.
    Pozycje są pozmieniane i logo zamiast zostać nad menu jest na podkładce menu. A menu pod.
    Wszystkie pozycje są gdzie indziej, a zawartość są strony już pomijając fakt, ze tekst się na siebie nakłada we wszystkich modułach, artykułach i innych to także wszystko ląduje jakby pod szablonem. Wszystkie warstwy i pozycje są u góry, a dopiero niżej zawartość.
    Joomla 3.2.2 php 5.3.27 serwer home.pl

    Ktoś wie co może być problemem?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Foofa Zobacz wiadomość
    Problem polega na tym, że na stronie testowej wszystko działa pięknie a na stronie wszystko wygląda nie tak jak trzeba.
    Może to sugerować jakieś błędne ustawienia na serwerze produkcyjnym. Rozumiem, że strona testowa nie jest na home.pl i wszystko działa poprawnie ?

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    26-02-2014
    Wpisy
    10
    Punkty
    2

    Domyślny

    Z tego co widzę to nie oferują opcji Quickstart, żeby można sobie ściągnąć gotową, skonfigurowaną instalację. Na początku to pomaga połapać się mniej więcej co jest co... ale jest jeszcze inny sposób - pod tym linkiem masz wyświetlenie pozycji na ich demie :

    http://joomlathemes.co/demo3x/bloggy?tp=1

    Pozycje można zmieniać, łączyć itd. w każdym template za pomocą zmian w plikach .xml znajdujących się w /templates/twójtemplate/layouts. Trzeba wybrać plik pasujący do wybranego przez Ciebie układu strony, np left-main-right.xml - tam można ustawiać np. rozmiary poprzez wybór odpowiedniej klasy span. Same pozycje definiuje się w pliku templateDetails.xml znajdującym się w katalogu głównym danej templatki.

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    26-02-2014
    Wpisy
    25
    Punkty
    2

    Domyślny

    Strona testowa jest na cba.pl

    I nie chciałem grzebać w szablonie póki co. Tylko zastanawiam się skąd ten błąd. Bo na stronie testowej zainstalowałem i wszystko jest bez zarzutu. A na głównej problem, nic nie wyświetl się tak jak trzeba. Co robiłem:
    - wymusiłem użycie php 5.3 w pliku .htaccess (pomimo, że i tak w ustawieniach było)
    - sprawdziłem nadanie uprawnień 755 do plików i folderów.
    - przeniesienie szablonu zainstalowanego z witryny testowej na główną
    - przeniesienie kodu szablonu z witryny testowej na główną
    - wykasowanie modułów i stworzenie nowych przypisanych do witryny
    - Obie witryny były na Joomli 3.2.1, to główną zaktuailizowałem teraz do 3.2.2

    Wszystko wygląda tak jakby na home.pl był jakiś drobiazg w serwerze, który utrudnia tą pracę. I teraz pytanie czy ktoś się z czymś takim spotkał? I czy da się to naprawić.

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    26-02-2014
    Wpisy
    10
    Punkty
    2

    Domyślny

    Nie wiem, nigdy nie przenosiłem szablonów z jednej witryny na drugą. Chyba lepsza opcja to normalne zainstalowanie i budowanie od zera wszystkich ustawień. Co do home.pl to i tak masz lekko, u mnie cała strona nie chciała się wyświetlać, a jak zaczęła to dzisiaj nie widać wprowadzanych zmian w artykułach, chociaż od backendu można je swobodnie edytować. Następny hosting będzie na pewno inny.

    http://forum.joomla.pl/showthread.ph...nd-dzia%C5%82a

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    26-02-2014
    Wpisy
    25
    Punkty
    2

    Domyślny

    Artur1979 poza tym mówisz mi o quickstarcie. Tyle, że ja już mam zrobioną i skofigurowaną stronę. Tylko grafik chciałoby się zmienić. I z tym mam problem. Zwłaszcza, że w kodzie templatki wszystko wygląda w porządku. Może jednak ktoś się już z tym spotkał?

    - - - Updated - - -

    Tak mniej więcej wygląda błąd:
    http://zapodaj.net/183e025fe7093.bmp.html

    Widać, że tekst się zlewa i wszystko jest na złym miejscu

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    26-02-2014
    Wpisy
    10
    Punkty
    2

    Domyślny

    Zrób artykuł który ma być opisem Twojej strony jako "Featured" a nie w module (chyba użyłeś "user1"). Moduł z formularzem logowania zrób na pozycji "right".

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    26-02-2014
    Wpisy
    25
    Punkty
    2

    Domyślny

    Nie ucz ojca dziecie robić. To nie jest moja pierwsza joomla, więc wiem o co kaman. I moduł menu jest na pozycji menu. Panel logowania na pozycji right. A artykuł jest co prawda nie wyróżniony, ale też nie jest w module. Jest to normalna zawartość strony. Tu były użyte 2 moduły i totalnie nie wiem czemu szablon mi głupieje.

  10. #9
    Wyjadacz mac awatar
    Dołączył
    09-10-2011
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    881
    Punkty
    115

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Foofa Zobacz wiadomość
    Strona testowa jest na cba.pl

    I nie chciałem grzebać w szablonie póki co. Tylko zastanawiam się skąd ten błąd. Bo na stronie testowej zainstalowałem i wszystko jest bez zarzutu. A na głównej problem, nic nie wyświetl się tak jak trzeba. Co robiłem:
    - wymusiłem użycie php 5.3 w pliku .htaccess (pomimo, że i tak w ustawieniach było)
    - sprawdziłem nadanie uprawnień 755 do plików i folderów.
    - przeniesienie szablonu zainstalowanego z witryny testowej na główną
    - przeniesienie kodu szablonu z witryny testowej na główną
    - wykasowanie modułów i stworzenie nowych przypisanych do witryny
    - Obie witryny były na Joomli 3.2.1, to główną zaktuailizowałem teraz do 3.2.2

    Wszystko wygląda tak jakby na home.pl był jakiś drobiazg w serwerze, który utrudnia tą pracę. I teraz pytanie czy ktoś się z czymś takim spotkał? I czy da się to naprawić.
    spróbuj wymusic na home php5.4 , jaki wpis to bylo niedawno na forum

    Ferie...i pisze z komórki powoolii....suwalszczyzna piekna

  11. #10
    Nowicjusz
    Dołączył
    26-02-2014
    Wpisy
    25
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dzięki za radę. Ale niestety nie przyniosło to rezultatu. Według zaplecza jest teraz 5.4.18
    I nic się nie zmieniło.

    Ktoś jeszcze ma jakąś sugestię?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Problem z szablonem - nie wyświetla się prawie nic
    przez jomla_2012 na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 13-12-2012, 23:21
  2. Coś pomieszałam w css i nie wyświetla się cały artykuł
    przez ewqa na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 26-12-2010, 11:37
  3. pagebreak źle się wyświetla
    przez gck na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 22-07-2010, 13:54
  4. strona źle wyświetla się po wskazaniu na plik index.php
    przez milominder na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 14-04-2010, 13:45
  5. Nie wyświetla się cała strona
    przez fridge na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 16-02-2010, 23:15

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •